İş İlanları
12 Nisan 2021 Pazartesi

Tüketicilerin Tercihi Philips LED Lamba Oldu

Aydınlatma Portalı’nın başlattığı tüketici tercihleri araştırma anketine 500’den fazla kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 54’ü, evine LED lamba alırken Philips markasını tercih edeceğini belirti. Osram oyların yüzde 22’sini, Vestel ise yüzde 13’ünü aldı. Diğer seçeneği ise yüzde 11 seviyesinde kaldı.

7 Şubat 2018 Çarşamba - 07:35

Aydınlatma Portalı‘nın başlattığı tüketici tercihleri araştırma anketine 500’den fazla kişi katıldı.

Katılımcıların yüzde 54‘ü, evine LED lamba alırken Philips markasını tercih edeceğini belirti. Osram oyların yüzde 22‘sini, Vestel ise yüzde 13‘ünü aldı. Diğer seçeneği ise yüzde 11 seviyesinde kaldı.

Evinize LED lamba alırken hangi markayı tercih edersiniz?” sorusunu tüketicilere yönelten anket, Aydınlatma Portalı tarafından ikinci kez düzenlendi. Bir önceki ankete 221 kişi katılmış, yine Philips birinci seçilmişti. Bu yıl düzenlenen ve 7 gün boyunca oylamaya açık tutulan ankete de 554 kişi katıldı.

Anketi, Philips birinci, Osram ikinci, Vestel ise üçüncü sırada tamamladı. Diğer’in en az oy alan seçenek olması, ev kullanıcıları için LED lamba pazarını bu üç markanın domine ettiği şeklinde yorumlandı.

Tüketicilerin tercihlerinin araştırıldığı bu anketin seçenekleri, online mağazalardaki satış rakamlarına göre hazırlandı. Anket için 4 seçenek sınırı olduğundan, en çok satan 3 marka ankete dahil edildi. Diğer markalar ise diğer seçeneği altında oylamaya sunuldu.

Aydınlatma Portalı geçtiğimiz aylarda düzenlediği anket ile Yılın Aydınlatma Firması‘nı seçmişti. Düzenlediği bu son anketle de Tüketicilerin LED Lamba Tercihi‘ni araştırdı. Her ay 20.000‘in üzerinde tüketicinin ziyaret ettiği Aydınlatma Portalı, önümüzdeki süreçte benzer anketlerle tüketici araştırmalarına devam edecek.

Ankete katılarak araştırmamıza katkı sağlayan tüm ziyaretçilerimize ve takipçilerimize teşekkür ederiz.

2 Yorum

 1. Avatar

  mert benzerli

  28 Eylül 2019 Cumartesi - 18:17

  Merhabalar 50 veya 60 watt torch ampül olarak tavsiyede bulunabilir misiniz?Daha önce markasız çin malı 50 watt aldım güç ölçümü yaptığımda yarısı 25 watt çektiğini gördüm bu durum normal değil sanırsam ?

  Horoz, cata, lamptime , ecolite yada başka ne markaysa öneride bulunursanız sevinirim.

  teşekkürler…

  • Emre Yılmaz

   Emre Yılmaz

   28 Eylül 2019 Cumartesi - 18:20

   Merhaba, onaylı kurumsal üyemiz Yusem LED’in bir markası olan NOAS’ın ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir