Philips 2020’ye Kadar 2 Milyardan Fazla LED Lamba Satmayı Hedefliyor

Önceki yıla göre küresel olarak %60 oranında artan yenilenebilir enerji kaynakları ile sıfır karbon salınımı hedefine önem veren Philips, gelecek yıllarda da dünyanın yüzünü güldürecek hamlelerine devam edeceğini açıkladı.

Philips 2020’ye Kadar 2 Milyardan Fazla LED Lamba Satmayı Hedefliyor
25.06.2016
46
A+
A-

Geleneksel lambaların, enerji tasarruflu 2 Milyardan fazla LED lamba ile değişimiyle, 60 adet orta büyüklükteki kömürle çalışan güç istasyonunun yada 24 milyon arabanın emisyonuna eş değer miktarda atık gaz elimine edilmiş olacak. 7. si yapılan Clean Energy Ministerial (CEM7) toplantısında açıklanan bu sonuç ile Global aydınlatma devi Philips’den dünyayı değiştirecek yeni bir planı görmekteyiz.

CEM7’de Philips diğer şirketlere de “Karbon Nötr Şirket” olmaları konusunda yarışmaları gerektiğini ve bu sayede hedeflenen iklim değişikliği önlemlerinin gerçekleştirilebileceğini belirtti. Nedir bu Karbon nötr şirketler diye soracak olursanız bunlar, tüm elektrik tüketimini, yenilenebilen enerji kaynaklarından gelen elektrik ile yapan şirketlerdir. Böylece bu teşvik ile elektrik üretimi içerisinde yenilenebilir enerjiden sağlanan elektriğin de arttırılması hedeflenmektedir. Bu sayede hiç karbon salınımı yapmadan sürdürülebilir bir çevre ve ekonomi hedefi gerçekleşmekte ve dünyamız daha yaşanılabilir hale gelmektedir.

LED sistemleri geleneksel sistemlerle karşılaştırdığımızda %80’e varan enerji tasarrufu sonucu memnuniyet vericidir fakat tüm üreticiler kendi karbon ayak izinden sorumlu olmazsa bu ekonomik ürünleri üretirken açığa çıkarılan emisyonlar ile belirtilen hedeflere ulaşmak zor olacaktır. Philips de önümüzdeki bu 10 yılın sonunda Karbon nötr şirket olma hedefini gerçekleştirmek için pek çok operasyonunu en başından itibaren gözden geçirmektedir. Geçen seneye göre küresel olarak %60 oranında artan yenilenebilir enerji kaynakları ile bu hedefe önem veren Philips gelecek yıllarda da dünyanın yüzünü güldürecek hamlelerine devam edeceğini açıkladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.