Patent Hizmetleri

Patent, mucitlere buluşuna ait mülkiyet hakkı verilmesidir. Aydınlatma Portalı bünyesinde anlaşmalı Patent Bilirkişisi, Marka ve Patent Vekili bulunmaktadır. Üye firmalara, aydınlatma kategorisindeki ürünleri için özel indirimli araştırma, başvuru, ve tescil hizmeti vermektedir.

Patent Hizmetleri
24.04.2018
8
A+
A-

Patent, mucitlere buluşuna ait mülkiyet hakkı verilmesidir. Patent, bir başkasının söz konusu buluşu üretmesini, kullanmasını ve satmasını engellemek için bireye yada firmaya verilen sınırlayıcı yasal belgedir.

Aydınlatma sektörü özellikle LED teknolojisinden sonra sürekli gelişmekte, yeniliklerle yüzleşmektedir. Araştırma, geliştirme yapan firmalar buluşları için patent alarak kendini korumaya almaktadır. Yenilikçi bir aydınlatma armatürü, LED modül, soğutucu gövde, lens, driver veya diğer bileşenler için bir patent aldığınızda siz izin vermedikçe buluşunuzu başka kimse üretemez veya satamaz.

Ancak yine de bir patent almanız, sonsuza kadar koruma altında olacağınız anlamına gelmiyor. Bir patent aldığınızda bu size azami 20 yıl koruma sağlayacaktır. Patent süresi sona erdiğinde koruma biter ve başkaları buluşunuzu kopyalayabilir ve pazarlayabilir.

Buluş sonrasında patent otomatik olarak ortaya çıkmaz. Mucit, icadı için patent başvurusunda bulunmalıdır.

Patent alma süreci ön araştırmabaşvuru, araştırma, inceleme olmak üzere dört adımda gerçekleşir. Başvuru öncesinde buluşunuzun gerçek bir buluş olup olmadığının uzman bir patent vekili tarafından ön araştırma ile kontrol edilmesi çok önemlidir. Bu sizi gereksiz masraflardan kurtaracak, süreci daha iyi yönetmenizi sağlayacaktır.

Aydınlatma Portalı bünyesinde anlaşmalı Patent Bilirkişisi, Marka ve Patent Vekili bulunmaktadır. Üye firmalara, aydınlatma kategorisindeki ürünleri için özel indirimli araştırma, başvuru, ve tescil hizmeti vermektedir. Buluşlarınız için kendilerinden destek alabilir, başvuru sürecinin yürütülmesinde yardım isteyebilirsiniz. Bilgi, başvuru ve diğer talepleriniz için iletişim formu aracılığıyla bize yazabilirsiniz.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.