Fotometrik Ölçüm Hizmeti

Işık kaynaklarının fotometrik ölçümü, bütünleştirme küresi ve gonyofotometre adı verilen laboratuvar ekipmanları yardımıyla yapılır. Küre ölçümü, aydınlatma elemanının ışık akısı, ışık verimi, renk sıcaklığı, renksel geriverim indeksi özelliklerini, gonyofotometre ölçümü ise ışık dağılımı, ışık açısı, ışık yoğunluğu özelliklerini çıkartır.

Fotometrik Ölçüm Hizmeti
20.02.2021
4
A+
A-

Işık kaynaklarının fotometrik ölçümü, bütünleştirme küresi ve gonyofotometre adı verilen laboratuvar ekipmanları yardımıyla yapılır. Küre ölçümü, aydınlatma elemanının ışık akısı, ışık verimi, renk sıcaklığı, renksel geriverim indeksi özelliklerini, gonyofotometre ölçümü ise ışık dağılımı, ışık açısı, ışık yoğunluğu özelliklerini çıkartır. Fotometrik ölçüm hizmeti, Fotonik Teknoloji tarafından sağlanmaktadır.

1.519 ₺ + KDV
1.063 ₺ + KDV*
%30 İndirimli

Ölçüm Süresi: 1 Gün

Ölçüm Parametreleri:

Işık akısı (lümen)
Işık şiddeti (kandela)
Işık açısı (º)
Güç (W)
Işık verimi (lm/W)
Renk sıcaklığı (K)
Renksel geriverim indeksi (CRI)
Dalga boyu (nm)
Renk koordinatları (x, y)
Aşağı/yukarı oranı (%)
Işık şiddeti dağılım eğrisi
UGR tablosu
Güç faktörü
Enerji sınıfı

Küre ölçümü, yüksek hassasiyetli spektroradyometre aracılığıyla gerçekleştirilir. Gonyofotometre ölçümü, ışık kaynağını döndürerek farklı açılardaki ışık şiddetini ölçen laboratuvar ekipmanları yardımıyla yapılır.

Küre ve gonyofotometre ölçümü, fotometrik ve elektriksel değerleri içeren eksiksiz bir fotometrik test raporu düzenlenmesini mümkün kılar. Test raporunda ışık şiddeti dağılım eğrisi, isocandela, isolux ve aydınlatma seviyesi grafikleri de yer alır.

Fotonik Teknoloji, LM-79-08 testleri için akredite değildir. Bu hizmet aydınlatma firmalarının Ar-Ge süreçlerinde ürünlerini test etmesi ve performans değerlerini doğrulaması için verilmektedir.

Küre ölçümü test raporunu indirmek için buraya, gonyofotometre ölçümü test raporu için buraya, nihai deney raporu için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Fotometrik ölçüm hizmeti ve diğer aydınlatma ölçümleri hakkında merak ettiklerinizi sormak ve fiyat teklifi almak için telefon ya da e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: 0555 090 12 38
E-Posta: [email protected]
Hizmet Bağlantısı: https://www.fotonik.com.tr/services/test-ve-analiz-faaliyetleri

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.