EVATEG Aydınlatma Laboratuvarı

EVATEG Aydınlatma Laboratuvarı, firmalara Ar-Ge, Ölçüm ve Danışmanlık alanında hizmet vermektedir. Laboratuvarın akreditasyon süreci, TÜRKAK tarafından başarıyla tamamlanmıştır. EVATEK, uzman akademik kadro desteği ve yetkin personel kadrosuyla firmalara destek vermeye hazır.

15.05.2018
458
A+
A-

EVATEG (Enerji Verimli Elektronik ve Aydınlatma Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi), 2013 yılında İSTKA desteği ile Doç. Dr. Mehmet Arık liderliğinde Özyeğin Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur.

Ar-Ge, Ölçüm ve Danışmanlık alanlarında hizmet veren EVATEG, ihtiyaçlar ve hedefler doğrultusunda sadece kendi organizasyonu ve yetkinlikleriyle sınırlı kalmamaktadır. Alanında uzman ulusal ve uluslararası pek çok kurum, kuruluş ve kişi ile yaptığı işbirlikleri ile paydaşlarını global bir ekosisteme dahil etmek EVATEG’in yarattığı en önemli katma değerlerden biridir.

Bugüne kadar alanında önemli projelere ve çıktılara imza atan EVATEG, geleceğe bilim, teknoloji ve inovasyonla ışık tutmayı hedeflemektedir.

EVATEG tüm imkanlarını ve kabiliyetlerini araştırma ve geliştirmeye gönül veren ulusal ve uluslararası araştırmacılara, devlet görevlilerine ve şirketlere açmaktadır. İnovatif çalışmaların bireysel çabalarla değil global bir ekosistem içinde ekip olabilmekle yürütülebileceğine inanan merkez, bu anlamda aldığı desteklerle her sene konferans, çalıştay ve yaz okulu gibi aktivitelerle daha geniş kitlelere ulaşmakta, ulusal ve uluslararası konu uzmanlarını bir araya getirerek EVATEG ailesini sürekli genişletmektedir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.