İş İlanları
11 Nisan 2021 Pazar

En İyi LED Markaları: OSRAM, CREE, Samsung

Aydınlatma Portalı, araştırma anketinde sektör profesyonellerine ve ilgililerine “En iyi LED markası sizce hangisidir?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 33,3’ü OSRAM, yüzde 27,8’i CREE, yüzde 13,9’u Samsung cevabını verdi.

25 Ocak 2019 Cuma - 07:21

Aydınlatma Portalı, araştırma anketinde sektör profesyonellerine ve ilgililerine “En iyi LED markası sizce hangisidir?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 33,3‘ü OSRAM, yüzde 27,8‘i CREE, yüzde 13,9‘u Samsung cevabını verdi.

Türkiye’deki aydınlatma üreticilerinin ve tüketicilerin tercihlerini araştırmak için başlatılan araştırma anketleri tüm hızıyla sürüyor. Aydınlatma Portalı‘nın ikinci anketinde 1700‘den fazla üyeye LED markası tercihleri soruldu.

Ankette küresel aydınlatma pazarına önderlik eden; CREE, Edison Opto, Everlight, LG Innotek, Lumileds, MLS, Nichia, OSRAM, Samsung ve Seoul Semiconductor gibi büyük LED üreticilerine yer verildi.

Türkiye’nin LED tercihi OSRAM oldu. Anket sonuçlarında göre OSRAM oyların çoğunluğuna sahip olarak birinci sırada yer aldı.

Listenin devamında ikinci sırada CREE, üçüncü sırada Samsung, dördüncü sırada Nichia ve beşinci sırada Lumileds yer alıyor.

Şirketler için marka algısını yönetmek son derece önemlidir. Bu algı satış artırıcı önemli etkilere sahiptir. Düzenlenen anket firmalara, tüketici zihninde oluşan marka algısı hakkında önemli bilgiler veriyor.

Siz de araştırma anketlerine katılarak bu araştırmalara katkı sağlamak isterseniz; Aydınlatma Portalı E-Posta Bülteni‘ne kayıt olabilirsiniz.

3 Yorum

 1. Avatar

  Bahadır Tahtalı

  28 Ocak 2019 Pazartesi - 08:41

  Bu anketin sonucu bana aslında sektörde en çok kullanılan LED’in markalarının ne olduğunu anlattı. Kullanıcıların teknik dosyalara bakarak cevap verdiğini nedense düşünemiyorum 🙂

 2. Avatar

  ömer çağlar

  4 Mayıs 2020 Pazartesi - 11:33

  geçen gün baktığımda en iyi led lambaların içinde birinci philips diye yazılmıştı.

  • Emre Yılmaz

   Emre Yılmaz

   4 Mayıs 2020 Pazartesi - 12:39

   Merhaba Ömer Bey, bahsettiğiniz konu 2017 yılında yaptığımız testlere göre oluşturduğumuz LED lamba sıralamasıydı. Yorum yazmış olduğunuz bu konu ise tüketici tarafında LED markalarının bilinirliğiyle ilgili yapılmış olan bir ankettir. Birinde konu LED’in kendisi iken diğeri evlerimizde kullandığımız LED lambalardır.

   https://www.aydinlatma.org/cok-satilan-10-led-lamba-incelemesi.html

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir