İş İlanları
25 Ocak 2020 Cumartesi

Elektrik Tüketimi Hesaplama Aracı

Elektrik tüketimi hesaplama aracı yardımıyla aydınlatma veya diğer cihazlardan kaynaklanan elektrik tüketiminizi kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Elektrik birim maliyeti vergiler dahil güncel mesken fiyatı varsayılan olarak tanımlanmış olup, istenildiği taktirde düzenlenebilir.

16 Kasım 2019 Cumartesi - 11:20

Elektrik tüketimi hesaplama aracı yardımıyla aydınlatma veya diğer cihazlardan kaynaklanan elektrik tüketiminizi kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

İlk bölümde W cinsinden güç değerini gireceğiniz, aydınlatma armatürü adetlerini gireceğiniz, günlük ve aylık çalışma sürelerini gireceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Aydınlatma armatür gücünü girerken üreticinin katalogda belirttiği değeri dikkate alabilirsiniz.

Gece gündüz sensörlü yani ışığa duyarlı bir aydınlatma kullanıyorsanız günlü çalışma süresini 10 saat olarak girebilirsiniz.

Elektrik birim maliyeti vergiler dahil güncel mesken fiyatı varsayılan olarak tanımlanmış olup, istenildiği taktirde düzenlenebilir.

İlk çözüm kümesinde, girilen verilere göre elektrik tüketimi günlük, aylık ve yıllık ölçekte kWh cinsinden hesaplanır.

İkinci bölümde ise elektrik tüketimi gerçek maliyeti günlük, aylık ve yıllık ölçekte Türk Lirası (TL) cinsinden hesaplanmaktadır.

Hesaplama aracı ile ilgili öneri ve şikayetlerinizi yorum bölümü aracılığıyla iletebilirsiniz.

2 Yorum

 1. Avatar

  dakik360

  18 Haziran 2018 Pazartesi - 13:41

  Merhabalar iyi çalışmalar. Bu sayfadaki elektrik hesaplama formundan kendi sitemizde de faydalanmak istiyoruz. Yardımcı olmanız mümkün mü?

  • Emre Yılmaz

   Emre Yılmaz

   15 Kasım 2019 Cuma - 11:19

   Merhaba, elektrik tüketimi hesaplama aracı sitemize gömülü olarak çalışmaktadır. Sitenizden bu sayfaya bağlantı vererek ziyaretçilerinizi yönlendirebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir