Belediye Başkanı, Parktaki Aydınlatmaları Çalan Kişiye Mesaj Yazdı

Sivas’ın İmralı ilçesindeki Hasret Gültekin Parkı’nda ağaçları aydınlatmak için kurulan aydınlatma sistemi bir gece çalındı. Belediye Başkanı Murat Açıl, bölgedeki reklam panolarına özel bir mesaj astırdı. Açıl mesajında, aydınlatma armatürlerini çalan kişiden özür diledi ve armatürleri belediyeye ait bir yere bırakmasını rica etti.

Belediye Başkanı, Parktaki Aydınlatmaları Çalan Kişiye Mesaj Yazdı
05.02.2021
1
A+
A-

Sivas‘ın İmralı ilçesindeki Hasret Gültekin Parkı‘nda ağaçları aydınlatmak için kurulan aydınlatma sistemi bir gece çalındı. Belediye Başkanı Murat Açıl, bölgedeki reklam panolarına özel bir mesaj astırdı. Açıl mesajında, aydınlatma armatürlerini çalan kişiden özür diledi ve armatürleri belediyeye ait bir yere bırakmasını rica etti.

İmralı Belediyesi sorumluluğunda bulunan Hasret Gültekin Parkı‘ndaki aydınlatma sitemi, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce geçtiğimiz perşembe günü çalındı. Görevliler akşam karanlığında aydınlatma sisteminin çalışmadığını fark etti ve kontrol ettiklerinde aydınlatma armatürleri yerinde değildi.

Bunun üzerine Belediye Başkanı Murat Akçıl, özel bir mesaj hazırlatarak panolara astırdı. Mesajında yaşanan bu durumdan ötürü kendilerini sorumlu tuttu ve lambaları götüren kişiden özür diledi. Açıl mesajında “Hasret Gültekin Parkındaki ağaç aydınlatma sistemini gece kabloyu kesip götüren arkadaşım, sana sesleniyorum! Seni fark edemeyip mağduriyetini gideremediğimiz ve böyle bir şeye neden olduğumuz için senden çok özür diliyorum… Lütfen kendini belli etmeden bize uğra, sana yardımcı olmaya hazırız! Aydınlatma sistemini de belediyeye ait bir yere bırakırsan sevinirim. Gözlerinden öperim. Sevgilerle.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Açıl yaptığı açıklamada, dertlerinin aydınlatma sistemin olmadığını, ihtiyaç sahibi kişiye ulaşarak ona destek olmak istediklerini söyledi. Başkanın bu tutumu sosyal medyada beğeniyle karşılandı.

Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Atılım Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş, o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamlamıştır ve aynı bölümün doktora programında eğitimini sürdürmektedir.
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.