Uzungöl Ahşap Görünümlü Özel Direklerle Aydınlatıldı

Karadeniz deyince akla gelen turizm merkezlerinden biri Uzungöl’ün çevre aydınlatması, 2,5 milyon lira bedelindeki dev proje kapsamında tamamlandı. Projede, bölgenin doğasına uyum sağlayacak şekilde ahşap görünümüne sahip 367 adet dekoratif aydınlatma direği kullanıldı.

01 Eylül 2017 Cuma, 08:30

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Karadeniz deyince akla gelen turizm merkezlerinden biri Uzungöl‘ün çevre aydınlatması, 2,5 milyon lira bedelindeki dev proje kapsamında tamamlandı.

Trabzon’un Çaykara ilçesinde yer alan Uzungöl, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden bir tanesi. Uzungöl’ü her yıl binlerce yerli, yabancı turist ziyaret ediyor.

Çaykara Belediyesi de bu merkezin güzelleştirilmesi için pek çok çalışma yapıyor.

Son hayata geçirilen proje, göl ve çevresinin aydınlatılması oldu. 2,5 milyon lira olarak ortaya çıkan maliyet Kalkınma Bakanlığı tarafından karşılandı.

Projede ahşap görünümüne sahip 367 adet dekoratif aydınlatma direği kullanıldı. Bu direklerin 259 tanesi yürüyüş yolları ve park çevresinde, geri kalan 108 tanesi ise park alanları içerisinde kullanıldı. Uzungöl Camii de bu kapsamda aydınlatıldı.

Aydınlatmada kullanılan direklerin bölgenin doğasına uyum sağlayacak şekilde seçildiği belirtiliyor.

Yeni aydınlatmalar sayesinde ziyaretçiler yürüyüş alanlarında daha rahat gezebiliyor.

İçerik Önerileri

İstanbul Anadolu Yakası’na 10 Milyon TL Aydınlatma Yatırımı İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) tarafından yapılan açıklamaya göre; İstanbul Anadolu Yakası'nda 2015 yılı içerisinde 4.6 milyon TL aydınlatma yatırımlarına harcandı, bu tutarın 2016 yılında 6 milyon TL seviyelerine çıkarılacağı ifade edildi.
Aydınlatma Arızasını Şikayet Etti Tazminat Aldı Aydınlatma Portalı yönetimi adına BİMER'e gönderilen şikayet başvurusunda, Trabzon'da bir araçlı alt geçitteki aydınlatmaların çalışmadığı belirtildi. Şikayet başvurusu önce Trabzon Valiliği'ne oradan da Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketi'ne gönderildi. Ancak dağıtım şirketi bu şikayeti cevaplandırmadı....
Ağadere Caddesine Kirazlı Aydınlatma Körfez Belediyesi, kısa bir süre önce Kentin en işlek güzergâhlarından olan Ağadere Caddesi'nde başlattığı ışıklandırma çalışmalarını, Körfez'in sembolü olan Kiraz ışıklarının sayısını artırarak tamamladı.
Uşak’ta 3 Bin Lale Figürlü Aydınlatma Direği Kentin Havasını Değiştirecek Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte başlattıkları lale figürlü aydınlatma çalışmalarının büyük beğeni kazandığına vurgu yaparken, “İlimizde 3 bin adet daha yeni ışıklandırma yaparak sokaklarımızı ve caddelerimizi bambaşka bir havaya bürüyeceğiz” dedi.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *