tr Türkçe
İş İlanları
17 Ekim 2018 Çarşamba

Sokak Lambalarının Arızasını Gidermeyen Dağıtım Şirketine Ceza Kesilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Genel Aydınlatma Yönetmeliği önemli değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler kapsamında aydınlatma arıza ve eksiklerinin giderilmesi için dağıtım şirketlerine 24 saat süre tanınacak. Bu süre içerisinde giderilmeyen arızalar için dağıtım şirketine 572 lira para cezası kesilecek.

25 Nisan 2018 Çarşamba, 07:29

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Genel Aydınlatma Yönetmeliği önemli değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler kapsamında aydınlatma arıza ve eksiklerinin giderilmesi için dağıtım şirketlerine 24 saat süre tanınacak. Bu süre içerisinde giderilmeyen arızalar için dağıtım şirketine 572 lira para cezası kesilecek.

İmar alanı içindeki yerlerde yeraltı kablo tamiratı, direk montajı, komple pano değişimi gerektiren arızalar için 72 saat süre tanınıyor. Diğer tüm arızalar için ise 24 saat süre veriliyor. Eğer arıza yeri imar alanı dışındaysa süre iki katı olarak uygulanacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bu yılın başında, arızası giderilmeyen aydınlatmalar için, direk başına uygulanacak para cezasını 500 liradan 572 liraya çıkartmıştı.

TEDAŞ, artık elektrik dağıtım şirketleri bünyesinde bulunan aydınlatma armatürlerini düzenli olarak denetleyecek ve bu denetimler sonucunda eksiklikleri tespit ederek, ilgili dağıtım şirketine bildirecek.

TEDAŞ, eksikliğin belirlenen süre içerisinde giderilmediği durumda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı‘na rapor verecek. Bu rapor doğrultusunda ilgili dağıtım şirketine para cezası kesilecek ve tebliğ tarihi itibariyle bir ay içerisinde ödemeleri zorunlu tutulacak.

Bu düzenleme ile birlikte, dağıtım şirketleri genel aydınlatma sayaçlarının tamamının uzaktan okunması için sistem kurulumları gerçekleştirecek. Bu sayaçlar yükü okuma özelliğine sahip olacak ve yük durumu merkezden izlenebilecek. Bu sayede hat üzerindeki olağan dışı durumlar kolayca tespit edilerek hızlıca müdahale edilebilecek.

İçerik Önerileri

Avizeden Elbise Alay Konusu Oldu Arzu Sabancı Milano Moda Haftası'nda kaydettiği bir videoyu paylaştı. Görüntülerde manken kızımız 40 yaşındaki ABD'li modacı Jeremy Scotte tasarımı avizeden elbiseyi üzerinde taşıyordu. Görüntü sosyal medyaya bomba gibi düştü, kısa sürede binlerce beğeni yüzlerce yorum alan tasarım alay konusu oldu....
İnşaat Mühendisi Aydınlatma Tasarımı Yapabilir Mi? Geçtiğimiz günlerde büyük bir grup şirketi tarafından yayınlanan "Tasarım Mühendisi (Aydınlatma)" başlıklı ilan bazı tartışmaları beraberinde getirdi. Söz konusu ilanda yer alan genel niteliklerinde İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun şeklinde belirtiliyordu.
Brezilya’daki 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nı Türk Firmaları Aydınlattı Türk firmaları Brezilya'da düzenlenen Rio Olimpiyat Oyunları'nda pek çok alanda tedarikçi olarak yer aldı. 100'den fazla Türk firması Rio Olimpiyat Oyunları'ndan 650 milyon Dolar kazandı.
NEMA Soket TEDAŞ’ın Yol Aydınlatma Şartnamesine Girdi Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin ilk kez 2010 yılında yayınladığı, LED Işık Kaynaklı Yol Aydınlatma Armatürleri Teknik Şartnamesi yenilendi. Şartnamede mekanik, elektriksel ve fotometrik alanlarda pek çok yenilik bulunuyor. Ayrıca, NEMA soket de ilk kez TEDAŞ şartnamesine girdi....
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *