Setbaşı Şehir Kütüphanesi’ni Assan Elektronik Aydınlattı

Kütüphane binasının dış cephe aydınlatmalarını Assan Elektronik firması yaptı. Firma projede amber renkte ışık veren Linepower Plus adında, mimari aydınlatmalarda kullanılmak üzere tasarlanmış, ince ve şık aydınlatma armatürlerini kullandı.

06 Haziran 2018 Çarşamba, 07:10

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Bursa’da bulunan Setbaşı Şehir Kütüphanesi, 1998 yılında hizmete açıldı ve içerisinden on binlerce eser barındırıyor. Kütüphane, kitap meraklıları ve ders çalışmak isteyen öğrenciler için 24 saat boyunca açık tutuluyor.

Gün boyu açık tutulan kütüphane, hem gündüz vakitlerinde hem de gecenin ilerleyen saatlerinde konuklarına ev sahipliği yapıyor.

Kütüphane şimdi gece aydınlatmalarıyla ilgi çekici bir görünüm kazandı. Kütüphane binasının dış cephe aydınlatmalarını Assan Elektronik firması yaptı. Firma projede amber renkte ışık veren Linepower Plus adında, mimari aydınlatmalarda kullanılmak üzere tasarlanmış, ince ve şık aydınlatma armatürlerini kullandı.

Linepower Plus, farklı uzunluk, gövde, montaj ve ışık rengi seçenekleriyle sunuluyor. Proje ihtiyaçlarına göre farklı ürünler arasında seçim yapılıyor. Linepower Plus, klasik bir wallwasher’dan öte, ince ve şık bir görünüme sahiptir. UV, civa ve kurşun içermez, bu yüzden çevre dostudur. Buna ek olarak, DMX, Dali, 1-10V ve uzaktan kumanda gibi kontrol sistemleriyle çalışabilir.

Linepower Plus’ın soğuk beyaz, doğal beyaz, sıcak beyaz, kırmızı, yeşil, mavi, amber ışık rengi seçenekleri bulunuyor. Buna ek olarak RGB yani renk değiştirebilir şekilde de üretilebiliyor. 14W‘dan 56W‘a kadar güç seçenekleri bulunan Linepower Plus, projeye özel olarak tasarlanabiliyor.

Kütüphane ziyaretçileri ve bölge sakinleri de yapılan aydınlatma çalışmalarını beğeniyle karşılıyor. Sakinler, binanın kullanım amacına uygun, ölçülü bir aydınlatma uygulandığını düşünüyor.

İçerik Önerileri

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne Dekoratif Aydınlatma 1993 yılında kurulan bünyesinde 11 Fakülte, 1 Devlet Konservatuarı, 4 Meslek Yüksekokulu, 5 Enstitü bulunduran Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin dekoratif aydınlatmaları Damla LED tarafından yapıldı.
Assan Elektronik Yenilikçi Çözümleriyle Sektörde Söz Sahibi Assan Elektronik Genel Müdürü Lütfi Pişiren: “Assan’ın başarısının altında, sahada verilen mühendislik desteği ile gereğinde özel tasarım ve özel üretim yaparak, ihtiyaca en uygun çözümü sağlamasının yattığını çok net söyleyebilirim.”
GE Aydınlatma İstanbul’un Tünellerini LED Teknolojisiyle Aydınlattı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilen Ayazağa ve Beylerbeyi tünellerinde güvenli ve verimli bir kamu altyapısını oluşturma sorumluluğu, enerji maliyetinin azaltılması isteği, genel aydınlatma koşullarının geliştirilmesi maksadıyla LED teknolojisiyle aydınlatma revizyonu yapıldı....
Philips 2020’ye Kadar 2 Milyardan Fazla LED Lamba Satmayı Hedefliyor Önceki yıla göre küresel olarak %60 oranında artan yenilenebilir enerji kaynakları ile sıfır karbon salınımı hedefine önem veren Philips, gelecek yıllarda da dünyanın yüzünü güldürecek hamlelerine devam edeceğini açıkladı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *