tr Türkçe
İş İlanları
14 Kasım 2018 Çarşamba

Philips’in Essential ve CorePro Serisi LED Lambaları Arasındaki Fark Nedir?

Philips Essential LED lambalar ile CorePro LED lambalar arasındaki en önemli fark etkinlik faktörüdür. Etkinlik faktörü lambanın watt başına sahip olduğu lümen yani ışık akısıdır. Bir diğer deyişle, watt başına verdiği ışık miktarıdır. Etkinlik faktörü yüksek olan ürün daha etkindir yani harcadığı elektrik enerjisine göre daha fazla ışık verir.

30 Mart 2017 Perşembe, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Philips‘in Essential serisi LED lambaları 10.000 saat yani günlük 2,7 saat kullanımda 10 yıl ömre sahiptir. CorePro serisi LED lambalar ise, 15.000 saat yani benzer hesapla 15 yıl kullanım ömrü sunar.

İki seri arasında bir diğer fark da açma/kapama yani anahtarlama sayısındadır. Essential serisi lambalar 20.000 kez açma/kapama ömrüne sahipken, CorePro serisinde bu rakam 50.000 seviyesine çıkmaktadır.

Philips Essential LED lambalar ile CorePro LED lambalar arasındaki en önemli fark ise etkinlik faktörüdür. Etkinlik faktörü lambanın watt başına sahip olduğu lümen yani ışık akısıdır. Bir diğer deyişle, watt başına verdiği ışık miktarıdır. Etkinlik faktörü yüksek olan ürün daha etkindir yani harcadığı elektrik enerjisine göre daha fazla ışık verir.

Her iki modelde LED lambanın 3000 K renk sıcaklığında yakın güç aralığında ürünleri incelendiğinde CorePro serisi öne çıkıyor. Philips Essential 8 W LED lamba 610 lümen ışık çıkışına sahip, yani etkinlik faktörü 76,25 lm/W seviyesinde. Philips CorePro 10.5 W LED lamba ise 1055 lümen ışık çıkışına sahiptir. Bu değerlere göre hesaplandığında 100 lm/W değerine ulaşıyoruz.

Tüm bu hesaplamalar neticesinde Philips’in CorePro serisi LED lambaları etkinlik faktörü ve ürün ömrü bakımından öne çıkıyor. Bu sebeple bütçeniz elveriyorsa bu seriyi tercih etmenizde fayda var.

[starbox theme="business"]

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir