tr Türkçe
İş İlanları
18 Ekim 2018 Perşembe

İstanbul’da Direkten Sarkan LED Sokak Armatürü Korkuttu

İstanbul; ülkenin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehri. Tam yaya geçidinin üzerinde, aydınlatma direğinden sarkan yaklaşık 5 kg ağırlığındaki sokak armatürü trafikteki araçları ve yayaları tehdit ediyor.

05 Ağustos 2018 Pazar, 07:47

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

İstanbul; ülkenin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehri. Tam yaya geçidinin üzerinde, aydınlatma direğinden sarkan yaklaşık 5 kg ağırlığındaki sokak armatürü trafikteki araçları ve yayaları tehdit ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Aydınlatma Portalı‘na bir kare fotoğraf gönderildi. Fotoğrafın İstanbul Halkalı‘da çekildiği belirtildi.

LED’li aydınlatma armatürü, direk bağlantı aparatından kırılarak ayrılmış, güç kablosu sayesinde düşmeden asılı kalmıştı. Aydınlatma armatürünün tam yaya geçidinin üzerinde sallanması, yürekleri ağza getirdi. Neyseki bir kaza meydana gelmeden gerekli önlemler alındı.

Fotoğrafın sosyal medyada yayılmasının ardından, LED aydınlatma dönüşümündeki kalite sorunları ve montaj hataları gündeme geldi.

Yetkililerden aldığımız bilgilere göre; fotoğraf karesine yansıyan ürünün 6 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıldığı, fotoğrafta görünen hasarın direğe araç çarpması sonucunda oluştuğu öğrenilmiştir.

An itibariyle; halkın güvenliğini sağlamak amacıyla tehlike yaratan bu armatür sökülerek yenisiyle değiştirilmiştir.

  

İçerik Önerileri

LED Sokak Aydınlatmaları Kıbrıs’ı Memnun Etmedi Halkın Sesi (Kıbrıs) gazetesinin haberine göre; bir süre önce Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu tarafından ihale ile sokak aydınlatmalarının LED armatürler ile değiştirilmesi yetersiz aydınlatma sorununu ortaya çıkardı.
Ankara’nın Alt Geçitlerinde Aşırı Aydınlatma Sorunu Ankara'nın alt geçitlerindeki tek problem aşırı yağış sonrası ortaya çıkan sel problemi değil. Aşırı aydınlatmayla ortaya çıkan konfor kaybı da önemli bir problem olarak dikkat çekiyor. Bu noktalarda gündüz aydınlığının gece de aynı şekilde sürdürülmesi, sürücüler için tehlike yaratıyor....
Arhavi’de Ağaçlar Yeşil LED Aydınlatmalarla Işıklandırıldı Arhavi Belediyesi, ilçenin modernizasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediyenin fen işleri ekibi tarafından ilçe merkezinde başlatılan aydınlatma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
Aydınlatma Portalı’nın Yenimahalle Belediyesi Ziyareti Yenimahalle Belediyesi, enerjinin verimli kullanılması bilinciyle, ilçe genelinde yaygınlaştırdığı LED ve güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle dikkat çekiyor. Aydınlatma Portalı Başkanı Emre Yılmaz, Ankara'da Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı ziyaret ederek, ilçe aydınlatmaları hakkında ...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *