tr Türkçe
İş İlanları
15 Ağustos 2018 Çarşamba

İstanbul’da Direkten Sarkan LED Sokak Armatürü Korkuttu

İstanbul; ülkenin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehri. Tam yaya geçidinin üzerinde, aydınlatma direğinden sarkan yaklaşık 5 kg ağırlığındaki sokak armatürü trafikteki araçları ve yayaları tehdit ediyor.

05 Ağustos 2018 Pazar, 07:47

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

İstanbul; ülkenin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehri. Tam yaya geçidinin üzerinde, aydınlatma direğinden sarkan yaklaşık 5 kg ağırlığındaki sokak armatürü trafikteki araçları ve yayaları tehdit ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Aydınlatma Portalı‘na bir kare fotoğraf gönderildi. Fotoğrafın İstanbul Halkalı‘da çekildiği belirtildi.

LED’li aydınlatma armatürü, direk bağlantı aparatından kırılarak ayrılmış, güç kablosu sayesinde düşmeden asılı kalmıştı. Aydınlatma armatürünün tam yaya geçidinin üzerinde sallanması, yürekleri ağza getirdi. Neyseki bir kaza meydana gelmeden gerekli önlemler alındı.

Fotoğrafın sosyal medyada yayılmasının ardından, LED aydınlatma dönüşümündeki kalite sorunları ve montaj hataları gündeme geldi.

Yetkililerden aldığımız bilgilere göre; fotoğraf karesine yansıyan ürünün 6 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıldığı, fotoğrafta görünen hasarın direğe araç çarpması sonucunda oluştuğu öğrenilmiştir.

An itibariyle; halkın güvenliğini sağlamak amacıyla tehlike yaratan bu armatür sökülerek yenisiyle değiştirilmiştir.

  

İçerik Önerileri

Atatürk Parkı Işıl Işıl Oldu Yaz mevsimi dolayısıyla Turgutlulu vatandaşların sosyal yaşam alanlarında daha fazla vakit geçirdiği şu günlerde Turgutlu Belediyesi tarafından şehir merkezinde bulunan ve vatandaşların uğrak yeri olan Atatürk Parkı’nda başlatılan aydınlatma çalışmaları tamamlandı.
Ankapark’ta Aydınlatma Çalışmaları Başladı Ankapark'ın aydınlatma uygulamalarında kullanılan LED teknolojisi, parkın güzelleştirilmesine yardımcı oluyor. Bu özel aydınlatma, Ankara'da son günlerde etkili olan kar ile birleşince büyüleyici bir manzara yarattı.
Beylikdüzü’nün Aydınlatma Ağı Genişledi Karanlıkta kalan sokak, cadde, mahalle bırakmayan Beylikdüzü Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü Elektrik ve Aydınlatma Bürosu ve BEDAŞ yetkilileri, 2016 yılında ilçedeki aydınlatma ağını genişletti. 22 bin 329 metrelik elektrik kablosu çeken ekipler, ihtiyaç duyulan bölgelere 183 adet yeni aydınlatma d...
Tamamı LED Aydınlatmalı Bisiklet Yolu İçin Çalışmalar Hızlandı Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vestel işbirliğiyle yapılan ve şehrin doğusundan batısına uzanan 41 kilometrelik bisiklet yolunda ilk etap çalışmaları hızla devam ediyor. Bisiklet yolu üzerinde Vestel'in özel bir ürünü olan Bollard kullanılıyor.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *