İş İlanları
01 Haziran 2019 Cumartesi

Fagerhult, iGuzzini’yi Satın Aldığını Açıkladı

Avrupa’nın önde gelen aydınlatma şirketlerinden Fagerhult, İtalya merkezli aydınlatma firması iGuzzini’nin hisselerinin tamamını satın almak için hissedarlarıyla bir niyet mektubu imzaladı. iGuzzini, Avrasya Tüneli’nin aydınlatma tasarımında da görev almıştı.

31 Ekim 2018 Çarşamba, 07:48

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Avrupa‘nın önde gelen aydınlatma şirketlerinden Fagerhult, İtalya merkezli aydınlatma firması iGuzzini‘nin hisselerinin tamamını satın almak için hissedarlarıyla bir niyet mektubu imzaladı.

Niyet mektubunda belirtildiği üzere; Fagerhult, 2018‘in sonundan önce bir hisse alım anlaşması imzalamayı hedefliyor. Satın alma tamamlandığında, iGuzzini’nin Başkanı Adolfo Guzzini ve iGuzzini’nin CEO’su Andrea Sasso Fagerhult’un üst yönetiminde önemli roller üstlenecek.

iGuzzini‘nin Fagerhult Group‘a eklenmesi ile hem coğrafi varlıkları hem de lider tamamlayıcı ürün yelpazeleri genişleyerek, Fagerhult‘un profesyonel aydınlatma pazarındaki konumunu önemli ölçüde güçlendirecek.

iGuzzini, aydınlatma sektöründe iyi bilinen, saygın ve profesyonel bir markadır. Şirket, hem iç hem de dış mekan uygulama alanları için profesyonel çözümler tasarlar, üretir ve pazarlar. Şirket, 1959 yılında İtalya’nın Recanati şehrinde kuruldu. Şirketin 1300 çalışanı var ve 2017 yılında yaklaşık 230 milyon Euro satış gerçekleştirdi.

iGuzzini, Avrasya Tüneli‘nin aydınlatma tasarımında da görev almıştı. Tünelde, tavandaki mavi renkli aydınlatmalar için iGuzzini‘nin Ledtube isimli ürünü, beyaz çizgiler için de Trick adındaki özel aydınlatma elemanları kullanılmıştı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir