tr Türkçe
İş İlanları
25 Eylül 2018 Salı

ENEC Belgesi

ENEC, elektrikli ürünler için başta güvenlik olmak üzere ilgili Avrupa standartlarına uyumluluğu gösteren standartlar bütünüdür. ENEC belgesi, Avrupa pazarına girecek elektrikli ürünler için CE belgesine tamamlayıcı niteliktedir. Tüm elektrikli ürünler için geçerli olan ENEC, aydınlatma ürünleri için de geçerlidir.

05 Mart 2018 Pazartesi, 07:57

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

ENEC, elektrikli ürünler için başta güvenlik olmak üzere ilgili Avrupa standartlarına uyumluluğu gösteren standartlar bütünüdür. ENEC belgesi, Avrupa pazarına girecek elektrikli ürünler için CE belgesine tamamlayıcı niteliktedir.

ENEC‘in açılımı European Norms Electrical Certification yani Avrupa Normları Elektrik Sertifikasyonu‘dur. ENEC belgesi, üretici veya ithalatçı tarafından değil, bağımsız olarak üçüncü bir tarafça verilir. Belgelendirme aşamasında testler, dünya genelinde onaylanmış bağımsız test laboratuvarlarında gerçekleştirilir.

ENEC belgelendirmesi, üçüncü taraf testleri, yılık fabrika denetimleri, ürün ve üretimlerin izlenmesi, ENEC logosunun görülebilir şekilde kullanımını kapsayan bir süreçler bütünüdür.

ENEC, Avrupa’da yüksek kaliteyi temsil eden bir marka işaretidir. Üzerinde bulunduğu ürünün güvenlik standartlarına uyumlu olduğunu gösterir. CE işaretini destekleyici niteliktedir ve piyasa gözetim makamlarına yardımcı olur.

ETICS verilerine göre, 85.000‘den fazla ürünü kapsayan 16.000‘den fazla geçerli sertifika bulunmaktadır.

Tüm elektrikli ürünler için geçerli olan ENEC, aydınlatma ürünleri için de geçerlidir. LED aydınlatma armatürleri, LED sürücüler ve diğer aydınlatma bileşenleri ENEC işareti aldığında Avrupa pazarına kolayca girebilir. Çünkü, ENEC işareti ürünün Avrupa normlarına uygun olduğunu belirtmektedir.

ENEC belgesine sahip aydınlatma firmaları aşağıda listelenmiştir, ENEC belgeli bir ürüne ihtiyacınız varsa bu firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Dilerseniz projenizi ve talebinizi onlarca firmaya iletir, sizin için en uygun teklifi araştırabiliriz. Yapmanız gereken tek şey, Hızlı Teklif Al formunu doldurmaktır. Formu doldururken detaylı bilgi bölümüne ENEC belgesi gerekliliğini yazmayı unutmayınız.

İçerik Önerileri

LED Sokak Armatürü LED sokak aydınlatma armatürü nedir? Nereden alınır? Alırken nelere dikkat etmek gerekir? Fiyatları hangi aralıktadır? LED sokak armatürü ihtiyacınız varsa; çeşitleri, özellikleri ve temin edebileceğiniz firmalar için bu yazıyı kesinlikle okumalısınız.
LED Panel LED Panel nedir? LED Panel nereden alınır? LED Panel alırken nelere dikkat etmek gerekir? LED Panel fiyatları hangi aralıktadır? LED Panel ihtiyacınız varsa; çeşitleri, özellikleri ve temin edebileceğiniz firmalar için bu yazıyı kesinlikle okumalısınız.
Wallwasher Wallwasher nedir? Wallwasher nereden alınır? Wallwasher alırken nelere dikkat etmek gerekir? Wallwasher fiyatları hangi aralıktadır? Wallwasher ihtiyacınız varsa; çeşitleri, özellikleri ve temin edebileceğiniz firmalar için bu yazıyı kesinlikle okumalısınız.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *