tr Türkçe
İş İlanları
19 Eylül 2018 Çarşamba

Çin Menşeli LED’lere Yüzde 25 Ek Vergi Geliyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın yüzde 25 ek gümrük vergisi getirmeyi planladığı Çin menşeli ürünlerin listesi yayımlandı. Listede LED aydınlatma armatürlerinde ve LCD TV’lerin panel aydınlatmasında kullanılan LED’ler de bulunuyor.

06 Nisan 2018 Cuma, 07:50

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

ABD Başkanı Donald Trump‘ın yüzde 25 ek gümrük vergisi getirmeyi planladığı Çin menşeli ürünlerin listesi yayımlandı. Listede LED aydınlatma armatürlerinde ve LCD TV’lerin panel aydınlatmasında kullanılan LED‘ler de bulunuyor.

ABD ile Çin arasında ticaret savaşı resmi olarak başladı. ABD, ticari hacmi yaklaşık 500 milyar dolar seviyesinde olan 1.300’e yakın ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi getiriyor. Listede 85414020 numara ile “Light-emitting diodes (LED’s)” ve 90330020 numara ile “LEDs for backlighting of LCDs” yer alıyor.

ABD, Çinli şirketlerin Amerikalı şirketler tarafından geliştirilen teknolojileri ele geçirmeye yönelik faaliyetleri dolayısıyla tedbir aldığını belirtiliyor.

Yayınlanan listeye 60 gün içerisinde son şeklinin verilmesi planlanıyor.

Çin’den de bu hamleye jet hızında yanıt geldi. Çin’de ABD’den ithal ettiği 100’den fazla ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi getireceğini açıkladı. Bu kararın yürürlüğe girme tarihi ise henüz net değil.

Bu hamle sonrasında Çinli LED üreticilerini zor günlerin beklediğini söyleyebiliriz. İki ülke arasında bir anlaşmaya varılmazsa, bu ticaret savaşı her iki ülke için de ciddi kayıplara yol açacaktır.

İçerik Önerileri

Güneş Panelleri İle Yağmur Damlalarından Elektrik Üretilebilecek Henüz konsept aşamasında olan araştırma ile %6,5 civarında olan güneş paneli verimliliğini %22'lere çıkarmayı hedefleyen Grafen teknolojisine sahip güneş panelleri, hem güneşli hem de yağmurlu havalarda elektrik üretilebilecek.
Bağlantılı LED Aydınlatma Büyük Bir Pazar Fırsatı Sunuyor LED aydınlatma dünya genelinde büyük bir eğilim haline gelmiş olsa da, gelişimi sürdürebilmek için bazı yeniliklere ihtiyaç duymaktadır. Son çalışma ve raporlara göre bağlantılı LED aydınlatma büyük bir pazar fırsatına yol açacak.
Hemşireler İçin LED Kulaklık Prototipi Hayatı kolaylaştıran çözümler sunan Do Light firması sağlık sektöründe de işleri kolaylaştırmaya devam ediyor. Eller serbest muayene imkanı tanıyan LED kulaklık sayesinde hem hastalar hem de sağlık çalışanları rahat edecek.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *