tr Türkçe
İş İlanları
17 Temmuz 2018 Salı

Çin Menşeli LED’lere Yüzde 25 Ek Vergi Geliyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın yüzde 25 ek gümrük vergisi getirmeyi planladığı Çin menşeli ürünlerin listesi yayımlandı. Listede LED aydınlatma armatürlerinde ve LCD TV’lerin panel aydınlatmasında kullanılan LED’ler de bulunuyor.

06 Nisan 2018 Cuma, 07:50

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

ABD Başkanı Donald Trump‘ın yüzde 25 ek gümrük vergisi getirmeyi planladığı Çin menşeli ürünlerin listesi yayımlandı. Listede LED aydınlatma armatürlerinde ve LCD TV’lerin panel aydınlatmasında kullanılan LED‘ler de bulunuyor.

ABD ile Çin arasında ticaret savaşı resmi olarak başladı. ABD, ticari hacmi yaklaşık 500 milyar dolar seviyesinde olan 1.300’e yakın ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi getiriyor. Listede 85414020 numara ile “Light-emitting diodes (LED’s)” ve 90330020 numara ile “LEDs for backlighting of LCDs” yer alıyor.

ABD, Çinli şirketlerin Amerikalı şirketler tarafından geliştirilen teknolojileri ele geçirmeye yönelik faaliyetleri dolayısıyla tedbir aldığını belirtiliyor.

Yayınlanan listeye 60 gün içerisinde son şeklinin verilmesi planlanıyor.

Çin’den de bu hamleye jet hızında yanıt geldi. Çin’de ABD’den ithal ettiği 100’den fazla ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi getireceğini açıkladı. Bu kararın yürürlüğe girme tarihi ise henüz net değil.

Bu hamle sonrasında Çinli LED üreticilerini zor günlerin beklediğini söyleyebiliriz. İki ülke arasında bir anlaşmaya varılmazsa, bu ticaret savaşı her iki ülke için de ciddi kayıplara yol açacaktır.

İçerik Önerileri

LED Işığın Kullanımı Gıda Zehirlenmelerini Önleyebilir Mavi LED ışığı altında gıda zehirlenmesine yol açan Escherichia coli ve Salmonella Typhimurium bakterilerinin büyük oranda azaldığını fark eden araştırmacılar, daha çok bakteri tipini hedefleyen ve daha etkin dezenfektasyon sağlayan yeni bir yöntemin peşinde.
16 Mayıs Uluslararası Işık Günü İlan Edildi UNESCO Genel Konferansı'nda alınan kararla, 16 Mayıs'ın Uluslararası Işık Günü olarak kutlanacağı belirtildi. İlk Işık Günü kutlaması 16 Mayıs 2018'de planlanıyor. Bu tarih, Theodore Maiman tarafından 16 Mayıs 1960'da bir lazer ışınının ilk operasyonunun yıl dönümünü işaret ediyor....
Bilim Adamları Rahatlatıcı ve Dinlendirici Etkileri Olan LED Lamba Geliştirdi Avusturyalı iki bilim adamı Lucia No 3 isimli bir lamba icat etti. Bu lamba kullanıcılara derin rahatlama ve çeşitli duygu deneyimleri sunuyor. Tedavi amaçlı kullanılması planlanan bu cihaz, Dr. Proeckl ve Dr. Winkler'in ışığın psikoterapi ve nörolojik etkileri üzerine çalışmalarının sonucu olarak o...
LED Fiyatları Artıyor Mu? Hammadde fiyatlarındaki artış LED üretim maliyetlerini de arttıran bir unsur olarak üreticilerin LED fiyatlarının arttırmasına neden oluyor. Çin LED devi San'an Opto'nun fiyatları arttırmasının ardından diğer üreticiler de fiyatların genel seviyesinin artacağı yönünde görüşlerini bildirdiler....
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *