tr Türkçe
İş İlanları
18 Ekim 2018 Perşembe

BRELONG Güneş Enerjili Hareket Sensörlü Aydınlatma İncelemesi

Güneş enerjili aydınlatma üniteleri, herhangi bir elektrik bağlantısı gerektirmediğinden, elektrik faturanıza yük oluşturmadığından her alanda sıkça tercih ediliyor. Duvar ışığı olarak tasarlanmış BRELONG da enerjisini güneş ışığından alıyor ve depoladığı enerjiyle tüm gece boyunca aydınlatma sağlıyor.

09 Ekim 2018 Salı, 16:50

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Güneş enerjili aydınlatma üniteleri, herhangi bir elektrik bağlantısı gerektirmediğinden, elektrik faturanıza yük oluşturmadığından her alanda sıkça tercih ediliyor. Duvar ışığı olarak tasarlanmış BRELONG da enerjisini güneş ışığından alıyor ve depoladığı enerjiyle tüm gece boyunca aydınlatma sağlıyor.

Bu tarz ışık kaynağı, güneş paneli, pil ve şarj kontrol ünitesi gibi tüm sistemin bir ünite altında toplandığı ürünlerde genellikle bir bölümün yetersizliğinden şikayet edilir. Mesela güneş paneli, pili yeterince şarj edemez veya pil sistemi gece boyunca besleyemez. En kötüsü de bazen LED’ler yeteri parlaklıkta ışık veremez. Biz buna halk arasında kendini aydınlatmıyor diyoruz. 🙂

BRELONG Güneş Enerjili Hareket Sensörlü Aydınlatma, 20 adet SMD 2835 LED ile donatılmış ve 6W gücünde, 500 lümen parlaklığında bir ışık akısı sunuyor.

Kompakt tasarımıyla 16,5 x 11 x 4 cm ölçülerinde her yere monte edilebiliyor. Bu değerin bahçelerin bır kısmında, bina girişlerinde yeterli bir aydınlatma seviyesi olduğunu söyleyebilirim. Eğer size yeterli olacak mı sorusunun cevabını arıyorsanız bahçenizde herhangi bir markaya ait 5-7W LED lamba ile ufak bir test yapabilirsiniz.

Aydınlatma ünitesinin gündüzleri güneş alan bir yere monte edilmesi gerekiyor. Bu sayede gündüz şarj olup, gece aydınlatma sağlıyor. Eğer yeterince şarj olmazsa, karanlıkta kalabilirsiniz.

Ürünün üzerinde bir de hareket sensörü bulunuyor. Bu sensör sayesinde ayarladığınız moda göre gece boyunca loş bir aydınlatma yerine, hareket anında parlak bir aydınlatmaya sahip olabiliyorsunuz. Sadece ihtiyaç duyduğunuzda parlak bir aydınlatma sunduğundan, şarjı uzun süre dayanabiliyor.

BRELONG Duvar Işığı, güneş enerjisiyle çalışır ve böylece elektrik faturalarını düşünmenize gerek kalmaz. Kablosuz tasarım, kolayca kurmanızı sağlar.

Ürünün arkasındaki switch sayesinde üç moddan birini seçebiliyorsunuz. Birincisi yüksek ışık modu; ışık gündüz kapalıdır, gece otomatik olarak açılır. İkincisi dim ışık modu; ışık gündüz kapalıdır, geceleri düşük parlaklıkta yanar, bir hareket algılandığında ise 15 saniye boyunca parlak ışık verir. Sonuncu ise sensör modu; ışık gündüz kapalıdır, gece de yalnızca hareket algılandığında devreye girer, 15 saniye parlak ışık verdikten sonra kapanır.

Ürün su geçirmez ancak IP66, IP67 filan değil. Switch olduğu kısımda herhangi bir conta bulunmuyor. Üst kısımlar su geçirmemesi için özel olarak tasarlanmış ancak aşağıda böyle bir önlem yok. Zaten lambayı dik vaziyette monte ettiğinizden suyun alttan girmesi gibi bir durum yok. Yine de bu durumu belirtmekte fayda var. Bu üründe olmasa da başka üreticilerin aynı ürününde IP68 gibi yüksek dereceler yazılabiliyor.

Modül içerisinde yer alan 3,7V 2000mAh Li-ion pil gündüz 4-6 saatte tam şarj oluyor. Gece boyunca sistemi besleyecek bir enerjiyi depolamış oluyor.

Tüm ürün 12 ay boyunca üretici garantisi altında. Kutu içeriğinde montaj için vida ve dübel seti de bulunuyor.

Ürün hakkında fikir sahibi olmak, çalışma şeklini incelemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ürün hakkında detaylı bilgi edinmek ve sipariş vermek için ise aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Masaüstü: http://www.gearbest.com/outdoor-lights/pp_432784.html

Mobil: https://m.gearbest.com/outdoor-lights/pp_432784.html

İncelemeye konu ürün hakkında sorularınız, görüş ve önerileriniz için yorum bölümü aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Emre Yılmaz

Emre Yılmaz

Elektrik-Elektronik Mühendisi - Asya Trafik A.Ş.
Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe; devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimi görmektedir.
Emre Yılmaz

İçerik Önerileri

TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti İncelemesi TTAF, 14 yıllık tarihi bulunan, elektronik sektöründe tecrübeli bir firma. Aydınlatma kategorisindeki yenilikçi çözümleri de oldukça dikkat çekici. TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti incelenmek üzere elimize ulaştı. Ürünü, özellik, kullanım, tasarım ve performans bakımından mercek altına alıyoruz....
Vestel LED Lamba İncelemesi Soğutucu metal gövdesi ile dikkat çeken Vestel LED Lamba’yı inceliyoruz. Vestel’in bu LED lambası 35.000 saat çalışma ömrü, %80 enerji tasarrufu ve 2 yıl değişim garantisi sunuyor.
Pera CLIFFline LED Wallwasher İncelemesi Pera Teknoloji firmasının yurt içi ve Avrupa pazarı için özel olarak tasarladığı, Türkiye’de Türk mühendisliğiyle tasarlanan üst düzey aydınlatma ürünü CLIFFline LED Wallwasher incelenmek üzere ofisimize ulaştı.
TTAF Renkli LED Ampul İncelemesi Her türlü iç ve dış mekan dekoratif aydınlatma uygulamaları için geliştirilen TTAF LED Ampul incelenmek üzere bize ulaştı. TTAF LED Ampul, değiştirilebilir kapak sayesinde ise farklı renklerde aydınlatma sağlanabiliyor.

Yorum

  1. Bünyamin ozkan

    30 Mart 2018 at 20:58

    Adreste veya kargoda odeme yapmak istiyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *