tr Türkçe
İş İlanları
24 Eylül 2018 Pazartesi

Berat Albayrak Yeni Kabineye Girecek Mi?

Siyasi kulisler “Cumhurbaşkanlığı Kabinesi” olarak adlandırılan yeni hükümette yer alacak isimlere yoğunlaştı. Eski kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nı yürüten ve 24 Haziran’da İstanbul Birinci Bölge’den Meclise giren Berat Albayrak’ın yeni bakanlar kurulunda koltuğunu korumasına kesin gözüyle bakılıyor.

05 Temmuz 2018 Perşembe, 17:19

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Siyasi kulisler “Cumhurbaşkanlığı Kabinesi” olarak adlandırılan yeni hükümette yer alacak isimlere yoğunlaştı.

24 Haziran seçimlerinden galip çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Temmuz Pazartesi günü yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı olarak yemin edecek.

Erdoğan’ın yemin ettikten sonra açıklanacağı yeni kabinede yer alması beklenen isimler siyasi kulislerin gündemine oturdu.

En çok merak edilenlerden biri de teknokrat ağırlık olması beklenen yeni kabinede enerjinin koltuğuna hangi ismin oturacağı.

Eski kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı‘nı yürüten ve 24 Haziran’da İstanbul Birinci Bölge’den Meclise giren Berat Albayrak’ın yeni bakanlar kurulunda koltuğunu korumasına kesin gözüyle bakılıyor.

Albayrak’ın yeni kabinede yer alabilmesi için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekecek.

Berat Albayrak kimdir?

21 Şubat 1978 yılında dünyaya gelen Berat Albayrak aslen Trabzonludur. Türk iş adamı, siyasetçi olan Berat Albayrak 24 Kasım 2015 tarihinden beri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı görevinde bulunuyor.

Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyünden olan Albayrak, Lise eğitimini Özel Fatih Koleji’nde yapmış üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamladı. Albayrak daha sonra New York’ta Pace Üniversitesi’nde finans üzerine MBA yaptı.

Birçok şirkette üst düzey işlere imza atan Berat Albayrak, bir dönem Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

Albayrak, 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti’den milletvekili olarak meclise girdi. 24 Kasım’da Ahmet Davutoğlu başbakanlığındaki 64. Hükümet’in Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bakan olarak tayin edildi. Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Türkiye Hükûmeti’nde bu görevine devam etti.

Üç çocuk babası olan Berat Albayrak ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadıdır.

Enerji Portalı

İçerik Önerileri

Milletvekili Zeki Aygün: Aydınlatmada İsraf Yapmayacağız Enerji tasarrufunun ulusal bir görev olduğuna dikkat çeken Aygün, özellikle aydınlatma konusunda israf yapılmaması gerektiğini söyledi.
LED Aydınlatma Dönüşümü Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’na Girdi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, enerji verimliliğinde ciddi potansiyel bulunduran sokak aydınlatmalarıyla ilgili yeni bir süreci başlatacaklarını açıkladı. Önümüzdeki süreçte LED dönüşümü hızlanacak, 2023'e kadar Türkiye'deki 2 milyondan fazla sokak aydınlatması, enerji tasarruflu L...
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına Fatih Dönmez Getirildi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koltuğunun yeni sahibi, 2,5 yıldır bakanlığın müsteşarlığını yürüten Fatih Dönmez oldu. Bu değişiklik sonrasında gözler, geçtiğimiz aylarda açıklanan sokak aydınlatmalarında LED dönüşümü planına çevrildi.
Genel Aydınlatma Kapsamında LED Armatürlerin Kullanımı Paneli LED’e geçişin hızlandırılması ve LED’li armatür kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla ilgili tarafların bir araya getirileceği “Genel Aydınlatma Kapsamında LED Armatürlerin Kullanımı” konulu panel, 12 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 14.00-17.00 arasında İSO Odakule Binası’nda (İstiklal Cad No:142 B...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *