tr Türkçe
İş İlanları
19 Temmuz 2018 Perşembe

Aydınlatma Portalı’nın Yenimahalle Belediyesi Ziyareti

Yenimahalle Belediyesi, enerjinin verimli kullanılması bilinciyle, ilçe genelinde yaygınlaştırdığı LED ve güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle dikkat çekiyor. Aydınlatma Portalı Başkanı Emre Yılmaz, Ankara’da Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek, ilçe aydınlatmaları hakkında bilgi aldı.

19 Haziran 2018 Salı, 15:30

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Yenimahalle Belediyesi, enerjinin verimli kullanılması bilinciyle, ilçe genelinde yaygınlaştırdığı LED ve güneş enerjili aydınlatma sistemleriyle dikkat çekiyor. Aydınlatma Portalı Başkanı Emre Yılmaz, Ankara’da Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar‘ı ziyaret ederek, ilçe aydınlatmaları hakkında bilgi aldı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Emre Yılmaz‘ı makamında ağırladı. Yılmaz, belediye sorumluluk alanında bulunan alanlar ve bu alanların aydınlatmaları hakkında sorular sordu. Özellikle, park aydınlatmaları ve bu alanlarda kullanılan aydınlatma armatürleri hakkında bilgi aldı.

İlçe sınırları içerisinde bulunan 406 adet parkın 105’inde enerji tasarruflu LED aydınlatma armatürleri kullanılıyor. 53 parkta da güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma sistemleri ve güneş enerjisi sistemi kullanılan parkların tamamında LED aydınlatma armatürleri kullanılıyor.

Çevreyi kirleten yakıtlar yerine güneş enerjisinden faydalanmanın hem maliyet hem de kirliliğin önlenmesinde büyük önem taşıdığını belirten Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar “Kurumlar açısından enerji maliyetleri büyük bir yük oluşturmuş durumdadır. Çevre aydınlatmaları, parklarda kullanılan güneş enerji sistemleri bu maliyetlerin düşürülmesi açısından hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir husustur. Belediye olarak hizmete başladığımız ilk günden itibaren çevre ve insan odaklı çalışmalar yapıyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak çevre ve enerji tasarrufu konusunda ilçemize fayda sağlayacak projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Yerli üreticinin desteklenmesi maksadıyla Türkiye’de üretilmiş aydınlatma armatürlerinin kullanımı, teknik şartnamelerin hazırlanması, ışık kirliliği ve etkileri de bu ziyarette ele alınan konular arasındaydı.

Görüşmede, akıllı aydınlatma sistemleri ve bu sistemlerin kullanımı değerlendirildi.

Ayrıca, görüşmede kısa bir röportaj gerçekleştirildi. Röportaja ait metin, önümüzdeki günlerde Aydınlatma Portalı‘nda yayınlanacaktır.

Belediyeler ve diğer kamu kurumları ile işbirliğinin artırılması için çalışmalar hız kazanıyor. Aydınlatma Portalı, diğer belediyelerle de görüşme yapmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

İçerik Önerileri

Avanos Belediye Binasının Işıklandırma Çalışması Tamamlandı Nevşehir'de Avanos Belediye Hizmet Binasının tadilat ve dış cephe iyileştirme çalışmalarının ardından aydınlatma çalışmaları da tamamlandı.
Aydınlatma Arızasını Şikayet Etti Tazminat Aldı Aydınlatma Portalı yönetimi adına BİMER'e gönderilen şikayet başvurusunda, Trabzon'da bir araçlı alt geçitteki aydınlatmaların çalışmadığı belirtildi. Şikayet başvurusu önce Trabzon Valiliği'ne oradan da Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketi'ne gönderildi. Ancak dağıtım şirketi bu şikayeti cevaplandırmadı....
Uzungöl Ahşap Görünümlü Özel Direklerle Aydınlatıldı Karadeniz deyince akla gelen turizm merkezlerinden biri Uzungöl'ün çevre aydınlatması, 2,5 milyon lira bedelindeki dev proje kapsamında tamamlandı. Projede, bölgenin doğasına uyum sağlayacak şekilde ahşap görünümüne sahip 367 adet dekoratif aydınlatma direği kullanıldı.
Düden Şelalesi Aydınlatmasıyla Uluslararası Ödüle Layık Görüldü Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Düden Şelalesi Aydınlatma Projesi dünyanın en iyi tasarım konsept ve ürünleri yarışmasında ödüle layık görüldü. Gelinlik Giymiş Düden Şelalesi konseptiyle ödül alan şelale gündüzü başka gecesi bir başka güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor. ...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *