Sylvania Türkiye Genel Müdürü Görevi Bıraktı

Küresel aydınlatma pazarının önde gelen firmalarından Sylvania’nın Türkiye ve CIS Ülkeleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Azim Tuncinar, görevinden ayrıldı. Tuncinar, Ağustos 2017’den bu yana Sylvania Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Sylvania Türkiye Genel Müdürü Görevi Bıraktı
14.11.2019
332
A+
A-

Küresel aydınlatma pazarının önde gelen firmalarından Sylvania‘nın Türkiye ve CIS Ülkeleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Azim Tuncinar, görevinden ayrıldı. Tuncinar, Ağustos 2017‘den bu yana Sylvania Türkiye‘nin Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Feilo Sylvania, 2016 yılında Çin’in güçlü aydınlatma üreticilerinden Shanghai Feilo Acoustics Co., Ltd‘nin Sylvania’yı satın almasıyla kurulmuştu.

Yüz yılı aşkın geçmişe sahip Sylvania, 2017 yılında Türkiye pazarına minimum yüzde 7 pazar payı hedefiyle giriş yapmıştı. Şirket, geçtiğimiz yıl ithal ürünlere uygulanan yüksek vergiler sebebiyle yerli üretimi odak noktasına almıştı.

Sylvania Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre; Sylvania markasına iki yıldır başarıyla liderlik eden Sylvania Türkiye ve CIS Ülkeleri Genel Müdürü Azim Tuncinar, görevini Sylvania Türkiye, Ortadoğu, Türkiye ve CIS Bölge Başkanı Ayhan Şiriner’e devretti. Şiriner, mevcut sorumluluğunun yanı sıra Sylvania Türkiye Genel Müdürlüğü görevini de yürütecek.

Azim Tuncinar, düzenlenen etkinlikte Sylvania Global CEO‘su Sally Han‘dan teşekkür plaketi aldı.

Azim Tuncinar profesyonel çalışma hayatına yıllık 100 milyon adet anahtar ve priz üretim kapasitesine sahip Panasonic Life Solutions şirketinde devam edeceğini açıkladı. Tuncinar’ın 2 Aralık‘ta yeni görevine başlaması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.