İş İlanları
21 Mayıs 2022 Cumartesi

Sıkça Sorulan Sorular

Aydınlatma Portalı yayını ve kullanımına ilişkin, sıkça sorulan sorular ve cevapları aşağıda listelenmiştir. Aklınıza takılan diğer sorular için bize dilediğiniz zaman yazabilirsiniz. Sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacağız.

Basın bülteni nasıl gönderilir?

Firmanıza ait haber, duyuru ve ürün tanıtımlarını basın bülteni olarak gönderebilirsiniz. Ücretli üye firmalarımıza ait basın bültenleri, portalımızda ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Basın bülteninin yayınlanabilmesi için minimum 200 kelime metin ve minimum 1280×720 piksel ölçülerinde bir fotoğraf ile birlikte gönderilmesi beklenmektedir. Üyeliğiniz boyunca dilediğiniz kadar basın bülteni gönderebilirsiniz. Bültenleri portalımızda Aydınlatma Haberleri kategorisi altında Kurumsal bölümünden yayınlanacak, anasayfada ayrılmış özel bölümde sergilenecektir. Bülteniniz haftalık e-posta bültenine dahil edilecek, tüm sosyal medya hesaplarımızda otomatik olarak paylaşılacaktır.

Bültenlerinizi bize iletişim formu veya e-posta ile gönderebilirsiniz.

Ürün inceleme bölümüne ürün nasıl eklenir?

Ürün inceleme bölümünde yalnızca üye ve sponsor firmalara ait ürünler incelenmektedir. Ürün inceleme hizmeti, belirtilen firmalara ücretsiz olarak verilmektedir. Bu bölüme ürün eklemek için Aydınlatma Portalı‘na ücretsiz numune gönderilmesi gereklidir. Ürün gönderimi öncesinde portal yönetiminden onay alınmalıdır. Kargo masrafları gönderici firmaya aittir. İnceleme sonunda numune ürün iade edilmez.

Ürün incelemesinde uygulanabilir elektriksel ölçüm, ışık ölçümü, sıcaklık ölçümü gibi testler gerçekleştirilebilir. Bu testler neticesinde elde edilen teknik veriler inceleme sayfasında yer alır. Ürün için çevrimiçi ortamda bir satış kanalı varsa bu link paylaşılarak, tüketiciler satın almaya yönlendirilir. Çevrimiçi satış kanalı yoksa, firma sayfasına link verilerek tüketicinin talepleriyle ilgili doğrudan firmayla iletişime geçmesi istenir.

Ürün gönderimi öncesinde, ürününüzü öne çıkaran özellikleri belirterek ve varsa yüksek çözünürlüğe sahip ürün görsellerini göndererek incelemenin daha iyi hazırlanmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Ürün inceleme talepleriniz için iletişim formu aracılığıyla bize gönderebilirsiniz.

Üye firmalara sosyal medya desteği hangi koşullarda verilir?

Üye firmalarımıza sosyal medya (facebook, instagram, linkedin, twitter) üzerinden tanıtım desteği verilmektedir. Bu destek kapsamında firma sayfanızdan yapacağınız bazı paylaşımlar beğenilir, paylaşılır ve retweet edilir. Eğer ücretli üye veya sponsor firmamız iseniz; sosyal medya gönderilerinizde @aydinlatmaorg etiketiyle bizi eklerseniz, bu paylaşımınız hakkında bildirim alacağız ve firmanızı sosyal medya hesaplarımızda tanıtmanıza yardımcı olacağız.

Sosyal medyada takipçi sayınızı artırmak için; Aydınlatma Üniversitesi bölümündeki içeriklerimizi bizi etiketleyerek sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı tavsiye ederiz. Buradaki içerikler eğitim amaçlı (Örn.: Kapalı Otopark Aydınlatması Nasıl Yapılır?) olduğundan gönderileriniz daha çok beğeni ve paylaşım alacaktır. Bu paylaşımlar sayesinde firmalarımızın takipçi sayılarını hızla artırdığı tespit edilmiştir.

Aşağıdaki şablonu kullanarak sosyal medya paylaşımınızı yapabilirsiniz. Bu paylaşıma internet sitemizdeki içerik görselini veya kendi belirleyeceğiniz bir görseli kullanabilirsiniz.

Kapalı otopark aydınlatması nasıl yapılır? @aydinlatmaorg #aydinlatma https://www.aydinlatma.org/kapali-otopark-aydinlatmasi-nasil-yapilir.html

Sosyal medya hesaplarımıza aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/aydinlatmaorg/
Instagram: https://www.instagram.com/aydinlatmaorg/
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/aydinlatmaorg/
Twitter: https://twitter.com/aydinlatmaorg/

Aydınlatma Portalı’na ait sosyal medya hesaplarında görsel paylaşımı için şartlar nelerdir?

Aydınlatma Portalı Instagram hesabında sponsor firmalara ait fotoğraflar, referans projeler ve ürün görselleri paylaşılabilir.

Örnek 1: https://www.instagram.com/p/BlH7PbKAL_K/
Örnek 2: https://www.instagram.com/p/BnX9h9nggGJ/
Örnek 3: https://www.instagram.com/p/BmfdFTXAPNY/
Örnek 4: https://www.instagram.com/p/Blpd_ehA9kJ/

Paylaşılacak içerik aşağıdaki koşulları sağlamalıdır;

  • Paylaşım için görsel gönderimi öncesinde o görselin daha önce paylaşılmadığından emin olunmalıdır.
  • Görsel üzerinde herhangi bir logo, metin, çerçeve vs. yer almamalıdır. Firma bilgisine açıklama bölümünde yer verilecektir.
    • Üzerinde logonuzun yer aldığı görselleri firmanıza ait Instagram hesabından Aydınlatma Portalı’nı etiketleyerek paylaşabilirsiniz. Bu durumda görseliniz portalın Hikaye için ayrılan bölümünde paylaşılacaktır.
  • Başka bir firma veya kişiye hakaret, aşağılama ya da alay içeren görsellerin paylaşımı yasaktır.
  • Siyasi çağrışım yapacak görsel paylaşımı yasaktır.
  • Kabalık içeren veya başkalarının ırk, kültür, inanç, fiziksel ya da zihinsel koşulları, cinsiyeti, dini, yaşı vb ile ilgili rencide içeren içeriklerin paylaşımı yasaktır.
  • Gönderilen görselin tüm hakları size ait olmalıdır. Telif hakkına tabi içerikler, yalnızca hak sahibinden yazılı izin alındığında yayınlanabilir.
  • Sponsor firmalar ayda 2 kez, ücretli üye firmalar yılda 2 kez paylaşım talebinde bulunabilir.