İş İlanları
14 Temmuz 2020 Salı

Light + Building, Koronavirüs Salgını Nedeniyle Eylül 2020’ye Ertelendi

Koronavirüs salgınının Avrupa’ya sıçramasının ardından organizasyon şirketi Messe Franfkurt, aydınlatma sektörünün en büyük fuarı Light + Building’i Eylül 2020’ye ertelemeye karar verdi. Fuarın 8-13 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyordu.

24 Şubat 2020 Pazartesi - 20:30

Koronavirüs salgınının Avrupa‘ya sıçramasının ardından organizasyon şirketi Messe Franfkurt, aydınlatma sektörünün en büyük fuarı Light + Building‘i Eylül 2020‘ye ertelemeye karar verdi. Fuarın 8-13 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyordu.

Koronavirüs (COVID-19) hastalığının İtalya‘da da ortaya çıkmasının ardından fuar organizatörü Messe Frankfurt, sağlık departmanıyla birlikte yeniden bir değerlendirme yapmak zorunda kaldı. Seyahat kısıtlamaları ve kapsamlı sağlık kontrolü gerekliliği Messe Frankfurt‘u büyük bir yük altına soktu.

Ertelenme kararından önce aydınlatma sektörünün en büyük üreticilerinden Signify, koronavirüs endişeleri sebebiyle fuara katılmayacağını açıklamıştı. Erteleme kararının alınmasını bu duyurunun tetiklediği düşünülüyor. Çünkü, koronavirüs salgını nedeniyle uzunca bir süredir organizasyon şirketine erteleme veya iptal için baskı yapılıyordu. Messe Frankfurt ise bu baskılara ve söylentilere; erteleme ya da iptal yok cevabını vermişti.

Light + Building‘in Eylül 2020 ortası veya sonunda gerçeklemesi planlanıyor. Etkinliğin net tarihi ise henüz açıklanmadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir