İş İlanları
29 Ocak 2022 Cumartesi

İstanbul’da Bir Depodan 10 Bin LED Ampul Çalındı

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde faaliyet gösteren bir LED ampul üreticisinin deposuna giren hırsızlar, 10 bin LED ampulü dakikalar içinde çaldı. Hırsızların verdiği toplam zararın 80 bin TL olduğu belirtildi. Hırsızlık anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

30 Kasım 2021 Salı - 07:29

İstanbul‘un Ümraniye ilçesinde faaliyet gösteren bir LED ampul üreticisinin deposuna giren hırsızlar, 10 bin LED ampulü dakikalar içinde çaldı. Hırsızların verdiği toplam zararın 80 bin TL olduğu belirtildi.

İşletmeci Eyüp Yalçın‘a ait LED ampul deposuna sabahın erken saatlerinde kapının kilidini kırarak giren hırsızlar kolilerdeki LED ampulleri araca yükleyerek uzaklaştı. Hırsızlık anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Plakası tespit edilemeyen ticari araçtan inen iki kişi kapıda kilitleri demir makasıyla kesti. Kapıyı açtıktan sonra içeriye giren altı kişi, teslimata hazır haldeki ampulleri kolileriyle birlikte araca yükledi. Hırsızlar, araca sığmayan koliler için ikinci kez geldi ve onları da araca yükledi.

Atölyede alarm sistemi olsa da bu süre içinde devreye girmedi. Alarm sisteminin neden devreye girmediği belirlenemedi. Hırsızlar güvenlik kameralarına yakalanmış olsa da yüzlerini gizlemek için maske ve şapka kullandıklarından kimlikleri tespit edilemedi.

Sabah saatlerinde kapının kırıldığını gören bölge esnafı işletme sahibine telefonla bilgi verdi. İşletme sahibinin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri hırsızların yakalanması için çalışıyor.

Binlerce ampulün çalındığı LED ampul atölyesinde 45 kişi çalışıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir