Yürüyen Merdiven Tutacakları İçin UV LED Sterilizatörü Tasarlandı

LG Innotek, güçlü UV ışığı (ultraviyole ışınları) kullanarak yürüyen merdiven korkuluklarından mikropları tamamen çıkarabilen, dünyanın ilk “Küpeşte UV LED Sterilizatörü” ürününün piyasaya çıktığını duyurdu.

04 Ağustos 2017 Cuma, 08:15

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

LG Innotek, güçlü UV ışığı (ultraviyole ışınları) kullanarak yürüyen merdiven korkuluklarından mikropları tamamen çıkarabilen, dünyanın ilk “Küpeşte UV LED Sterilizatörü” ürününün piyasaya çıktığını duyurdu.

Yürüyen merdivenlerin ve hareketli bantların el tutma yerleri, her birinin binlerce kişinin eliyle temas etmesi nedeniyle enfeksiyona karşı çok savunmasızdır.

Bu tür alanlarda dezenfeksiyon için havlu ile günde iki veya üç kez silmek dışında başka bir önlem alınmıyordu. Bu, bazı insanların korkuluklara dokunmakta tereddüt etmesinin nedenlerinden biriydi.

LG Innotek, bir yürüyen merdivenin çalışması sırasında rayları sürekli olarak dezenfekte edebilen, ayrıca montajı ve yönetimi kolaylaştıran; korkuluklar için bir sterilizatör geliştirmeyi başardı. Bu gelişimin özü, UV LED teknolojisi.

Küpeşte UV LED Sterilizatörü, bir yolcu elini kolun üzerinde tutmadan önce, bir yüzeydeki mikropların %99.99’unu temizliyor.

Ürün, 278 nanometre (nm) dalga boyuna sahip olan UV LED ışığı yoluyla mikropların DNA’sını tamamen yok ederek, enfeksiyon kaynaklarının yayılmasını engelliyor. Ayrıca herhangi bir kimyasal madde veya ağır metal kullanmadığı için insan vücuduna zararsızdır.

Sterilizatörün diğer bir özelliği de, güç kaynağına ihtiyaç duymadan kablosuz bir cihaz olmasıdır. Ürünün çalışması, tutacağın hareketinden kaynaklanan enerjiyi kullanarak kendi kendine elektrik üretimine dayandığı için, herhangi bir elektrik maliyeti ortaya çıkmıyor.

Şirket yetkilileri, “Bu ürün hijyen ve güvenliği aynı anda sunan yenilikçi bir üründür.” diyor.

İçerik Önerileri

Utah Üniversitesi Profesörü LED Çalışmalarıyla En İyi Araştırma Ödülünü Aldı Utah Üniversitesi'nin ünlü profesörü, mühendislik fakültesinin eski dekanı ve LED teknolojisinde öncü Gerald Stringfellow, ışık yayan diyotlar üzerine kariyeri boyunca yaptığı çalışmalar ile en iyi araştırma ödülüne layık görüldü.
LG Light + Building Fuarı’nda Driver on Board LED Modülünü Tanıttı LG Innotek, Driver on Board adını verdiği yeni LED sürücü tasarımıyla LED modül ile sürücüyü bir araya getirerek, iç mekan aydınlatma çözümlerinde farklılık yarattı.
Kuş Türlerinde Cinsiyet Değişimi LED İle Mümkün Hale Geldi Şu anda, büyük ölçekli ticari denemeler yapma sürecine gelen LED ile kuş cinslerinin cinsiyetini belirleme çalışmalarının patenti alındı. Devrim niteliğinde olan teknolojinin hayvan yetiştiriciliği sektörünün verimini arttıracağı düşünülüyor.
Hindistan’da 1$’a 9W LED Ampul Dağıtılacak Times of India gazetesinin haberine göre Hindistan, LED tabanlı yurtiçi verimli aydınlatma programı kapsamında başkent Delhi'de 9W LED ampulleri ev ve ticari kullanıcılara 1$'ın biraz üzerinde dağıtacak.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *