Emre Yılmaz TÜM YAZILAR

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Aydınlatma Armatürü Montajını Kolaylaştıran Little Joint Serisi Yenilendi

Uzun zamandır beklenen yeni Raytech Little Joint serisi ile artık her türlü dış mekan bağlantınızı ekstra bir ürüne ihtiyaç kalmadan gerçekleştirebileceksiniz. Özellikle dış mekan aydınlatma armatürü montajlarında tercih edilen Little Joint bağlantının en hızlı ve en güvenli şekilde yapılmasını sağlıyor.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Başkent’in Parlayan Yüzü: Mamak

Yürüttüğü çalışmalarla ilçeyi kent estetiği açısından bambaşka bir görünüme kavuşturan Mamak Belediyesi, meydanlar, kavşaklar ve parklarıyla yaz-kış ışıl ışıl parlıyor. Aydınlatma çalışmaları ile göz kamaştıran ilçede renk geçişli havuz aydınlatmaları, parklardaki dekoratif aydınlatmalar, saat kuleli meydan aydınlatmaları ve cephe aydınlatmaları ilçenin imajını değiştiriyor.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Seoul Semiconductor Reports Fourth Quarter and Fiscal Year 2018 Results

Seoul Semiconductor Co., Ltd., a leading global innovator of LED products and technology, today announced 2018 fiscal year consolidated revenue of KRW 1194.2 billion, operating profit of KRW 99 billion, and net income of KRW 65.4 billion to report two year consecutive sales growth.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Yüksek Tavan Aydınlatmada Estetik ve Performans Bir Araya Geldi

Pedaş LED Aydınlatma, yüksek ve alçak tavan aydınlatmada estetik ve performans ikilisini bir arada görmek isteyenler için INEA armatürlerini müşterilerine sunuyor. Yüksek performansı, kolay montaj, şık ve ince tasarımı sayesinde yüksek tavanlı tesisler, üretim tesisleri ve depolarda ziyaretçilerinin yüzünü güldürecek bir tasarım ile karşınızda.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Grup İmaj Aydınlatma

23 yıllık deneyimi olan Grup İmaj Aydınlatma, SymetryPoint markası ile yıllık yaklaşık 600 bin adet konvansiyonel armatür üretimi yapan bir firmadır. İş ortaklarına teknik danışmanlık ve proje danışmanlığı sunan firma, profesyonel yönetim kadrosu ile 2 ayrı fabrikada üretim yapmaktadır.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

How Long Do LED Chandeliers Last?

Traditional chandeliers in our houses are now replaced by LED chandeliers. Almost every corner of street, LED chandeliers begin to decorate showcases. In addition to the modern appearance, LED chandeliers resolve the problem of bulbs. LEDs are durable light sources that last up to 5, 10 or even 20 years. So, are LED chandeliers durable that much, too?

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Aydınlatma Ölçümü

Aydınlatma ölçümü, işyerlerinde aydınlatma seviyelerinin uygunluğunu tespit etmek için yapılan bir testtir. Bu test yardımıyla, işletmenin çalıştığı sektör ve yapılan işe göre doğru aydınlatmaya sahip olup olmadığı ölçülür. Ölçüm sonucunda elde edilecek değerler, ilgili uygulama alanı için belirtilen sınır değerleri içerisinde olmalıdır.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

En İyi LED Markaları: OSRAM, CREE, Samsung

Aydınlatma Portalı, araştırma anketinde sektör profesyonellerine ve ilgililerine “En iyi LED markası sizce hangisidir?” sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 33,3’ü OSRAM, yüzde 27,8’i CREE, yüzde 13,9’u Samsung cevabını verdi.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Asia Aydınlatma Konkordato İlan Etti

Mersin merkezli aydınlatma şirketi Asia Aydınlatma, Mersin 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne konkordato başvurusunda bulundu. 2013 yılında kurulan firma, aydınlatma ürünlerinini ithalatını ve satışını yapıyordu.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Yurtiçi Satış Uzmanı – Yıldız LED

Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren, Ankara merkezli Yıldız LED firmasında görevlendirilmek üzere Yurtiçi Satış Uzmanı istihdam edilecektir.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

“Pelsan”, Lighting Company of the Year

Pelsan ranked first in the Lighting Company of the Year survey held by the Lighting Portal for the third time. The company thanked all the participants who voted for it and wished other companies a successful year in press release.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Yılın Aydınlatma Firması “Pelsan” Oldu

Pelsan, Aydınlatma Portalı tarafından üçüncü kez düzenlenen Yılın Aydınlatma Firması Anketi’ni birinci sırada tamamladı. Firma, destekçilerine teşekkür ederek, ankette birlikte yarıştığı rakiplerine başarılar dileyen bir mesaj yayınladı.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Watts vs. Lumens: How to Choose the Right LED Light Bulb

Whether we want to use LED light bulb in our house or in a project, we generally have a complexity like how many watts and lumens that we need. The first question that comes to our mind when buying a LED light bulb is that; Is it enough to light our house?

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Fast, High-Resolution Characterization of Laser and VCSEL Light Sources

Konica Minolta Sensing and Instrument Systems is showcasing its premium class spectroradiometers at the German pavilion at Photonics West in San Francisco. The globally recognized reference devices can be viewed in simulated applications at exhibition booth 4545-38 February, 5-7 2019.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Balast

Floresan ve HID gibi gaz deşarjlı lambaları çalıştırmak için ihtiyaç duyulan, uygun gerilimi ve akımı sağlayan cihazlara balast denir. Balast, gaz deşarj lambalarına iletilen akımı sınırlar ve bu sayede lambanın yüksek akım çekerek bozulmasını engeller.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Pedaş LED Aydınlatma Ürün Kataloğu

Pedaş LED Aydınlatma’nın 2019 ürün kataloğu yayınlandı. Katalogda firmaya ait iç mekan aydınlatmalar, dış mekan aydınlatmalar, endüstriyel armatürler, lambalar ve komponentler yer alıyor.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Libus Ürün Kataloğu

Aydınlatma ve bina çözümleri konusunda öne çıkan Libus’un 2019 ürün kataloğu yayınlandı. Katalogda firmaya ait iç aydınlatma armatürü SBL ürün ailesinin teknik özellikleri, ışık dağılımı, UGR tablosu ve montaj çizimleri yer alıyor.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Elektrik Bağlantılarında Neden Klemens Kullanılır?

Kabloların birbirine eklenmesinde yalıtkanlık sağlamaları nedeni ile sıklıkla tercih edilen elektrik bantları yerine günümüzde artık daha pratik ve güvenilir olan klemensler kullanılmaya başlanmıştır. Klemensler; ikili, üçlü, beşli olacak şekilde çoklu bağlantılara izin veren versiyonları ile kablo bağlantılarının yapıldığı alanların tamamında tercih edilir hale gelmişlerdir.

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Warm White or Cool White?

Light bulbs are generally rated in two different classes, warm white and cool white. Generally, warm white indicates 2700-3000K color temperature range, while cool white represents 6000K-6500K color temperature. Which one should we choose for our houses?

Emre Yılmaz
Emre Yılmaz

Grup İmaj Aydınlatma Ürün Kataloğu

Grup İmaj Aydınlatma’nın 2019 ürün kataloğu yayınlandı. Katalogda firmaya ait LED ışık kaynaklı ve konvansiyonel sokak armatürleri ve projektörlerin yanısıra lamba, balast, dağıtım panoları gibi ürünler de sergileniyor.