tr Türkçe
İş İlanları
15 Ağustos 2018 Çarşamba

Türkiye’nin Sınırlarında Güneş Enerjili Aydınlatma Dönemi Başladı

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, sınır güvenliğinin artırılması için bakanlık tarafından başlatılan aydınlatma çalışmalarında bu güne kadar 340 kilometre uzunluğunda yeni aydınlatma sistemleri kuruldu. Şanlıurfa-Suriye sınırına kurulacak güneş enerjili sistemin başarılı olması halinde söz konusu sistem sınırın tamamında uygulanacak.

07 Ağustos 2018 Salı, 14:13

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

İçişleri Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamaya göre, sınır güvenliğinin artırılması için bakanlık tarafından başlatılan aydınlatma çalışmalarında bu güne kadar 340 kilometre uzunluğunda yeni aydınlatma sistemleri kuruldu.

Şanlıurfa-Suriye sınırında güneş enerjili aydınlatma, kamera takip sistemi ve güvenlik sensörlerini tamamlamak üzere olan bakanlık, sistemin başarılı olması halinde, sınırın tamamında bu projenin uygulanmasını hedefliyor.

Aydınlatma, kamera takip sistemi ve güvenlik sensörlerini Gürcistan, Ermenistan-Ardahan sınırına da yerleştirmeyi planlayan İçişleri Bakanlığı, Türkiye’nin 802 kilometre uzunluğunda olan mevcut aydınlatma sistemini yapılacak olan yeni tesislerle 969 kilometreye çıkaracak.

2019 yılından sonra Ardahan ve Şanlıurfa’daki aydınlatma tesislerinin tamamlanmasıyla da bu hattın uzunluğu 1124 kilometreye ulaşacak ve Türkiye kara sınırlarının yaklaşık yüzde 40’lık kısmı aydınlatılacak.

Enerji Portalı

İçerik Önerileri

LED Sokak Aydınlatmaları Yarasaların Av Aktivitelerini Bozuyor Almanya'da Hayvanat Bahçesi ve Yaban Hayatı Araştırma Enstitüsü'nden (IZW) Christian Voigt ve Daniel Lewanzik tarafından yapılan araştırmada LED'lerin şehir yarasalarının av yetenekleri üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu fark edildi.
LED Aydınlatmada Yüksek Kalite Talebi Ticari kullanımda LED aydınlatma için yüksek kalite talebi hızla artıyor. Bunun yanında yüksek ışık kalitesi de talep ediliyor. Pazar, LED ışıklarda verimlilikteki sürekli gelişme ve yükselen renksel geriverim performansı faktörleri nedeniyle büyük ivme kazandı.
Işıklar Oruç Tutmanıza Yardımcı Olabilir Mi? Sahurda güneş ışığı olmadığından, sadece davul sesiyle uyanmak çok da kolay değil. Davula sarılan rengarenk LED ışıkları da güneş kadar parlak değil. Peki sahura kadar iyi bir uyku çekmek, sahurda kolay uyanmak için evimizin ışıkları bize yardımcı olabilir mi?
Kıbrıs’ta LED Sokak Aydınlatmaları 6 Milyon Lira Zarara Yol Açtı Kıbrıs Gazetesi'nin haberine göre; KIB-TEK, Elektrik Mühendisleri Odası ile birlikte yürütülen teknik çalışmada, sokaklara takılan LED lambaların aydınlatma şiddetinin, ihalede konan standartlardan daha düşük olduğunu ve kurumun zarara uğratıldığını saptadı, ilgililer hakkında yasal işlem başlattı....
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *