Türk Aydınlatma Üreticileri İhracat Rekoru Kırdı

Aydınlatma sektörü LED teknolojisi ve akıllı teknolojiler ile ivmeleniyor ve sürekli olarak gelişiyor. LED aydınlatma sistemleri pazarı tüm dünyada genişliyor, Türk aydınlatma üreticileri de masada ben de varım diyor ve pastadaki payını gün geçtikçe artırıyor.

24 Kasım 2017 Cuma, 07:30

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma sektörü LED teknolojisi ve akıllı teknolojiler ile ivmeleniyor ve sürekli olarak gelişiyor. LED aydınlatma sistemleri pazarı tüm dünyada genişliyor, Türk aydınlatma üreticileri de masada ben de varım diyor ve pastadaki payını gün geçtikçe artırıyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren aydınlatma üreticileri, uluslararası fuarlara katılıyor ve markalarını en iyi şekilde tanıtıyor. Bu sayede karşılıklı ticaret ilişkileri geliştiriyor ve küresel pazara dahil oluyor. Bunun sonucunda da ülkemizin aydınlatma alanındaki ihracat kapasitesi gün geçtikçe artıyor.

Firmalarımız ihracat yaparak, satışlarını artırıyor, dünya pazarlarından pay alıyor, iç pazara bağımlılığını azaltıyor ve rekabet gücünü artırıyor. Aynı zamanda istihdam yaratıyor, teknolojik gelişmelere uyum sağlıyor ve yenilikçi ürün algısını sürekli olarak geliştiriyor.

Belli standartları yakalamış Türk aydınlatma ürünleri, uluslararası pazarda Türk malının kalite imajını güçlendiriyor ve marka bilinirliğini artırıyor.

Avrupa ülkeleri Türkiye’nin önemli ihracat pazarı, bunun dışında Türkiye’de üretilen yüksek kaliteli aydınlatma armatürleri Türkmenistan, Suudi Arabistan, Irak, BAE, Fas, Katar, Azerbaycan, Cezayir ve Kazakistan gibi ülkelere de ihraç ediliyor.

Assan Elektronik, 2017 yılının Kasım ayına kadar 2,5 Milyon Dolar ihracat gerçekleştirdi. Assan Elektronik ürünleri İngiltere, Sudan, Somali, Cezayir, Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Irak, İran ve KKTC’de kullanılıyor.

Dış mekan aydınlatmada; sokak armatürleri, bahçe armatürleri , çim armatürleri, zemin armatürleri, havuz armatürleri, lineer armatürler, projektör armatürler, wallwasher armatürler, iç mekan aydınlatmada ise; mimari aydınlatma, endüstriyel aydınlatma armatürleri üreten Entek LED, 2017 yılının ilk on ayında 2,4 Milyon Dolar ihracat gerçekleştirdi.

Luxtra LED Aydınlatma markası altında özellikle dış mekan aydınlatma armatürleri üreten, Türk aydınlatma sektörünün Alibaba’sı olarak tanıttığı Lighting Equipment Sales projesini hayata geçiren Asya Trafik A.Ş., aynı dönemde 1 Milyon Dolar ihracat rakamına ulaştı.

 

İçerik Önerileri

Montreal LED Sokak Aydınlatmaları Üzerine İkilemde Montreal'de aydınlatma konusunda fikir ayrılıkları yaşanıyor. Aydınlatmanın LED ile yapılıp yapılmaması tartışılırken, ortaya bir de LED ile yapılacaksa '3000K mi yoksa 4000K mi kullanmalıyız?' sorusu çıktı. Çeşitli örgüt ve ajansların araştırması sonucunda en doğru aydınlatmayı sunabilmek için yapı...
LED Aydınlatmada Düşük Fiyat Beklentisi Tasarımcıları Zora Soktu Etiket fiyatı, LED aydınlatma endüstrisinde satış rakamlarını etkileyen temel faktörlerden biri olmaya devam ediyor. LED aydınlatma üreticileri, LED'li ürünlerin fiyatını düşürme konusunda kıyasıya bir rekabet içerisinde. Hal böyle olunca, tüketiciler gibi üreticiler de inovatif tasarımları tercih e...
Yılın Aydınlatma Firması Finalistleri Belirlendi Geçtiğimiz ay oylamaya açılan, 41 aydınlatma firmasının yer aldığı Yılın Aydınlatma Firması Anketi'nde final oylamasına geçildi. En çok oyu alan 10 firma; Assan Elektronik, Derin LED, EAE Aydınlatma, Fiberli, FOCUSLED Aydınlatma Sistemleri, Işıklar LED Teknolojileri, Masterled Aydınlatma, Pelsan Ayd...
Rize’de Üst Geçitlere Yeşil-Mavi Dekoratif Aydınlatma Rize Belediyesi, şehirler arası ulaşımın sağlandığı güzergahlardaki üst geçitlerin tamamını dekoratif aydınlatma ile süslüyor.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *