Tüketicilerin Tercihi Philips LED Lamba Oldu

Aydınlatma Portalı’nın başlattığı tüketici tercihleri araştırma anketine 500’den fazla kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 54’ü, evine LED lamba alırken Philips markasını tercih edeceğini belirti. Osram oyların yüzde 22’sini, Vestel ise yüzde 13’ünü aldı. Diğer seçeneği ise yüzde 11 seviyesinde kaldı.

07 Şubat 2018 Çarşamba, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma Portalı‘nın başlattığı tüketici tercihleri araştırma anketine 500’den fazla kişi katıldı.

Katılımcıların yüzde 54‘ü, evine LED lamba alırken Philips markasını tercih edeceğini belirti. Osram oyların yüzde 22‘sini, Vestel ise yüzde 13‘ünü aldı. Diğer seçeneği ise yüzde 11 seviyesinde kaldı.

Evinize LED lamba alırken hangi markayı tercih edersiniz?” sorusunu tüketicilere yönelten anket, Aydınlatma Portalı tarafından ikinci kez düzenlendi. Bir önceki ankete 221 kişi katılmış, yine Philips birinci seçilmişti. Bu yıl düzenlenen ve 7 gün boyunca oylamaya açık tutulan ankete de 554 kişi katıldı.

Anketi, Philips birinci, Osram ikinci, Vestel ise üçüncü sırada tamamladı. Diğer’in en az oy alan seçenek olması, ev kullanıcıları için LED lamba pazarını bu üç markanın domine ettiği şeklinde yorumlandı.

Tüketicilerin tercihlerinin araştırıldığı bu anketin seçenekleri, online mağazalardaki satış rakamlarına göre hazırlandı. Anket için 4 seçenek sınırı olduğundan, en çok satan 3 marka ankete dahil edildi. Diğer markalar ise diğer seçeneği altında oylamaya sunuldu.

Aydınlatma Portalı geçtiğimiz aylarda düzenlediği anket ile Yılın Aydınlatma Firması‘nı seçmişti. Düzenlediği bu son anketle de Tüketicilerin LED Lamba Tercihi‘ni araştırdı. Her ay 20.000‘in üzerinde tüketicinin ziyaret ettiği Aydınlatma Portalı, önümüzdeki süreçte benzer anketlerle tüketici araştırmalarına devam edecek.

Ankete katılarak araştırmamıza katkı sağlayan tüm ziyaretçilerimize ve takipçilerimize teşekkür ederiz.

İçerik Önerileri

Yanlış Bilinen LED Gerçekleri LED ışık kaynağı olarak son 10 yılda aydınlatmada çok hızlı bir biçimde kendine iyi bir yer edinmiştir. LED ışık kaynakları fark edilebilir bir hızla konvansiyonel ışık kaynaklarının yerini alırken, hala LED’ler hakkında bazı yanlış algı ve önermeler var.
LED Aydınlatma Pazarı Doyuma Ulaştı Mı? LED aydınlatma firmalarının sayısı artınca, pazarın doyuma ulaştığı yorumları yapılmaya başlandı. Pazara girmek isteyen yeni oyuncular için hala yer var mı?
Garanti Süresi Tüketicinin Öncelikleri Arasında Son Konu LED aydınlatma ürünlerinde garanti süresi önemli bir konudur. Üreticiler de ürünlerine 2, 3, 5, 7 hatta bazıları 10 yıla kadar garanti vermektedir. Ancak tüketicilerin LED aydınlatma tercihinde, garanti süresinin akla gelen son konu olduğu ortaya çıktı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *