tr Türkçe
İş İlanları
15 Ağustos 2018 Çarşamba

TTAF Volans Lineer LED İncelemesi

Cephe aydınlatmalarına modern bir çizgi katan Lineer LED armatürleri, artık pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalarda uzun ömür beklentisinin yanında, suya, toza karşı dayanıklılığa, çizgi şekilde ve kesintisiz bir aydınlatmaya ihtiyaç duyulur. TTAF’nin bu ihtiyaçlara cevap vermek için geliştirdiği Lineer LED ürünü Volans incelemek üzere bize ulaştı.

16 Ekim 2017 Pazartesi, 07:50

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Cephe aydınlatmalarına modern bir çizgi katan Lineer LED armatürleri, artık pek çok alanda kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalarda suya, toza karşı dayanıklılığa, çizgi şekilde ve kesintisiz bir aydınlatmaya ihtiyaç duyulur. Yüksek ve erişilmesi zor noktalara monte edildiğinden, ürünün uzun ömürlü olması da son derece önemlidir.

TTAF’nin bu ihtiyaçlara cevap vermek için geliştirdiği Lineer LED ürünü Volans incelemek üzere bize ulaştı.

TTAF, 2003 yılında kuruldu ve o tarihten bugüne profesyonel LED aydınlatma uygulamaları, bağlantı elemanları ve kablo gruplama konusunda müşterilerine hizmet veriyor. Farklı ihtiyaçlara göre ürün gamını sürekli yenileyen TTAF, Volans’ı da bu kapsamda geliştirdi.

Volans Lineer LED polarize yapıya sahip olduğu için kamaşmayı minimize ediyor ve renkleri gerçek sıcaklığında yansıtıyor.

Volans, IP67 standartlarında üretilmiş, bu sayede suya ve toza karşı yüksek koruma sağlayabiliyor.

Volans’ın üzerinde enerjilendirme için bir giriş bir de çıkış konnektörü bulunuyor. Bu konnektörler de IP68 koruma sıfına sahip ve zorlu koşullara karşı dayanıklı yapıdadır. Konnektörler sayesinde ürünler birbirine kolayca eklenebiliyor.

Flicker, hem sağlık açısından hem de fotoğraf ve video çekimleri için oldukça önemlidir. Volans, Flicker-free teknolojisine sahiptir, bu sayede ışıkta herhangi bir titreme görülmez.

Ürün 24V DC gerilim ile çalıştığından bize bir adaptör ile birlikte gönderildi. Biz de testlerimizi bu adaptör ile yapacağız.

Volans 30cm’den 3m’ye kadar istenilen her ölçüde üretilebiliyor. Ayarlanabilir montaj ayakları 180 derece dönebiliyor, bu sayede kolayca istenilen açıya yönlendirilebiliyor. Bu montaj ayakları üzerinde yüzeye monte edebilmek için montaj delikleri de unutulmadı. TTAF, metal yüzeylere vidasız monte edebilmek için istenildiği taktirde mıknatıslı ayakları size sağlayabiliyor.

Volans’ın sonlandırma bölgelerinde her biri 1mm kalınlığında kapaklar kullanılıyor. İki ürün birleştirildiğinde sadece 2mm’lik bir açıklık kalıyor. Burada şeffaf kapaklar kullanıldığından gölgelenme yapmıyor. Bu da Volans serisi ışıklandırıldığında, kesintisiz bir görüntü oluşmasına yardımcı oluyor.

Nichia ve Lumileds LED’lerden gücünü alan Volans Lineer LED, 24V DC gerilim altında çalışıyor ve ürünün EVS-01, EVS-02 kodlarıyla iki farklı seçeneği bulunuyor. EVS-01’de metrede 120 LED kullanılırken, EVS-02’de metrede 84 LED kullanılıyor. EVS-01 metrede 24W güç çekip 2000 lümen ışık akısına sahipken, EVS-02 16W güç çekmekte ve 1400 lümen ışık akısı sunmaktadır. Tek hattan enerjilendirerek 6-9 metre uzunluktaki Volans serinizi ışıklandırabilirsiniz.

Bize gelen ürün numunesi de 50cm boyutunda EVS-01 modeliydi ve yaptığımız ölçüme göre üreticinin belirttiği gibi 12W (24W/m) güç çekiyor.

Volans, hızlı ve kolay kurulumu, güçlü ve dayanıklı yapısı ile göreve hazır. Ürün hakkında sorularınız için yorum bölümü aracılığıyla bize ulaşabilir, destek ve talepleriniz için doğrudan TTAF Elektronik yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

Emre Yılmaz

Emre Yılmaz

Elektrik-Elektronik Mühendisi - Asya Trafik A.Ş.
Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe; devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimi görmektedir.
Emre Yılmaz

İçerik Önerileri

TTAF Su Geçirmez Saha Montaj Konnektörleri İncelemesi Aydınlatma projelerinde kablolama ve bağlantılar büyük önem taşımaktadır. LED aydınlatma uygulamalarında aydınlatma armatürü ne kadar iyi ve uzun ömürlü olsa da bu armatürü besleyecek enerji hattının da uzun bir kullanım ömrü sunması gereklidir.
Xiaomi Yeelight RGBW Akıllı LED Lamba İncelemesi Akıllı telefonlarla kontrol edilebilen, parlaklığı ayarlanabilen, rengi değiştirilebilen; tüm bu özelliklere ek olarak enerji tasarrufu sağlayan akıllı LED lambalar düşen fiyatları ile daha erişilebilir hale geldi ve evlerimize girmeye başladı. Xiaomi'nin dahili Wi-Fi modüllü E27 duylu akıllı LED la...
Philips Hue Başlangıç Seti İncelemesi Akıllı aydınlatma teknolojileri ışıkları kolayca kontrol edebilmemizi ve kişiselleştirebilmemizi mümkün hale getiriyor. Philips'in Hue isimli kişisel kablosuz aydınlatma sistemi de bu amaçla üretildi ve pek çok evde kendine yer edindi.
TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti İncelemesi TTAF, 14 yıllık tarihi bulunan, elektronik sektöründe tecrübeli bir firma. Aydınlatma kategorisindeki yenilikçi çözümleri de oldukça dikkat çekici. TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti incelenmek üzere elimize ulaştı. Ürünü, özellik, kullanım, tasarım ve performans bakımından mercek altına alıyoruz....

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *