TTAF Scorpius Dot LED İncelemesi

Söz konusu dekoratif aydınlatma olunca Dot LED’ler pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. TTAF Elektronik bu amaçla ürettiği ürününe, modern 88 takımyıldızdan biri olan Scorpius’un adını veriyor.

29 Eylül 2017 Cuma, 07:10

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Söz konusu dekoratif aydınlatma olunca Dot LED’ler pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. TTAF Elektronik bu amaçla ürettiği ürününe, modern 88 takımyıldızdan biri olan Scorpius’un adını veriyor.

Scorpius, TTAF Elektronik firmasının tescilli markası. Scorpius’un 24V DC ve 220V AC gerilim ile çalışan iki farklı modeli var.

Bu modeler de ışık rengine göre kendi içinde 7’ye ayrılıyor. Renk seçenekleri arasında; sıcak beyaz, soğuk beyaz, kırmızı, mor, mavi, yeşil, ve amber var.

Işığın renklendirilmesi, TTAF’ın LED ampullerinden alışık olduğumuz şekilde, gövde üzerindeki çıkarılabilir kapak ile sağlanıyor.

Kapak ile gövde arasında da bir conta bulunuyor. Ürün sayede dış mekan kullanımına uygun hale getiriliyor.

Scorpius, yüksek görünürlük sağlıyor, estetik ve dayanıklı, düşük maliyet ve enerji tasarrufu avantajı sunuyor. Bu sayade dış mekan aydınlatmalarında ideal ve sık tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Termal ve mekanik darbalere karşı dayanıklı gövde, suya ve toza karşı IP67 sınıfı koruma sağlıyor.

Gövde üzerinde elektriksel bağlantıları gerçekleştirmek için IP68 standartlarında konnektörler yer alıyor. Yine gövde üzerinde montaj delikleri bulunuyor. Bu delikler sayesinde her yüzeye kolayca monte edilebiliyor.

TTAF Elektronik, iki modül arasındaki bağlantı için istenilen boyda soketli kablo üretimi yapabileceğini belirtiyor.

Ürünün iki gerilim seçeneğiyle satışa sunulduğundan bahsetmiştim. 220V AC gerilimde çalışan 80 adet Scorpius, ışıkta herhangi bir kayıp yaşamadan, güvenli bir şekilde kablo yardımıyla arka arkaya eklenebiliyor. Bu sayı 24V DC seçeneğinde ise 50 adet olarak belirtiliyor.

Scorpius’un fotometrik ölçüm raporları ve LTD dosyaları da üretici tarafından sunuluyor. Örneğin, soğuk beyaz renkteki 24V Scorpius 95 lümen/Watt etkinlik faktörüne ulaşabiliyor. CRI değeri ise 80’in üstünde. Güç tüketimi ise sadece 2,4W. 220V Scorpius ise, 90 lümen/Watt performans gösteriyor. CRI değeri yine 80’in üzerinde. Güç tüketimi ise 6,5W seviyesinde.

Bize gelen numuneler 220V AC gerilimle çalışan 4 farklı renkte ürünlerdi. Hepsi aynı anda yanarken şebekeden 25,5W güç çekiyor. Bu da ürün başına 6,4W anlamına geliyor ve üreticinin belirttiği değer ile örtüşüyor.

Işık dağılımları, fotometrik ölçüm sonuçları ve ürün hakkında diğer bilgiler için aşağıdaki bağlantıları kullanarak üreticinin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.ttafaydinlatma.com/categories/dis-ortam/313/dot-led-scorpius/561/

Ürün hakkında sorularınız için yorum bölümü aracılığıyla bize ulaşabilir, destek ve talepleriniz için doğrudan TTAF Elektronik yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

Emre Yılmaz

Emre Yılmaz

Elektrik-Elektronik Mühendisi - Asya Trafik A.Ş.
Aydınlatma Portalı kurucusu Trabzon doğumlu Emre Yılmaz, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olmuş o tarihten bugüne aydınlatma sektöründe; devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrenimi görmektedir.
Emre Yılmaz

İçerik Önerileri

Xiaomi Yeelight Akıllı Şerit LED İncelemesi Xiaomi, özellikle akıllı telefon pazarındaki iddialı ürünleriyle Çin'in Apple'ı olarak biliniyor. Şimdi de akıllı aydınlatma kategorisindeki ürünü Xiaomi Yeelight Akıllı Şerit LED incelenmek üzere elimize ulaştı. Bakalım WiFi'li bu şerit LED ne kadar akıllı ve bize ne gibi özellikler sunuyor....
Pera Compact LED Projektör İncelemesi Aydınlatma sektörü LED teknolojisiyle birlikte sürekli gelişiyor, sürekli yenileniyor. Teknolojinin getirdiği yeniliklerden bir tanesi de 'Modüler LED Aydınlatma Sistemleri' oldu. Bu sistemler tıpkı bir puzzle parçası gibi bir araya getirilerek, aydınlatma uygulamalarında kullanılabiliyor....
TTAF Su Geçirmez Saha Montaj Konnektörleri İncelemesi Aydınlatma projelerinde kablolama ve bağlantılar büyük önem taşımaktadır. LED aydınlatma uygulamalarında aydınlatma armatürü ne kadar iyi ve uzun ömürlü olsa da bu armatürü besleyecek enerji hattının da uzun bir kullanım ömrü sunması gereklidir.
TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti İncelemesi TTAF, 14 yıllık tarihi bulunan, elektronik sektöründe tecrübeli bir firma. Aydınlatma kategorisindeki yenilikçi çözümleri de oldukça dikkat çekici. TTAF Modüler Bahçe Aydınlatma Seti incelenmek üzere elimize ulaştı. Ürünü, özellik, kullanım, tasarım ve performans bakımından mercek altına alıyoruz....

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *