TSE Uzmanlarına Rüşvet Operasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şubesi’ne bir ihbar mektubu ulaştı. Bu ihbarda Türk Standartları Enstitüsü’nde (TSE) rüşvet çetesi oluştuğu, yolsuzluk yaparak kamu imkanlarının kötüye kullanıldığı belirtildi. İhbarı değerlendiren polis 12 kişiyi gözaltına aldı.

09 Ekim 2017 Pazartesi, 07:35

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şubesi‘ne bir ihbar mektubu ulaştı. Bu ihbarda Türk Standartları Enstitüsü‘nde (TSE) rüşvet çetesi oluştuğu, yolsuzluk yaparak kamu imkanlarının kötüye kullanıldığı belirtildi. İhbarı değerlendiren polis 12 kişiyi gözaltına aldı.

TSE’de rüşvet karşılığında belgelendirme yapan, numune alımında ve üretim yeri incelemelerinde usulsüzlük yaptığı tespit edilen çete çökertildi. Çetenin rüşvet aldığı firmaların denetimlerini kolaylaştırdığı tespit edildi.

Dört ilde eş zamanlı olarak yapılan teknik takipte pazarlık buluşmaları kayıt altına alındı.

Mahkeme kararı jet hızıyla çıktı ve TSE çalışanları adım adım izlendi. Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Yozgat‘ta yapılan takipte TSE’de işletilen rüşvet çarkı gün yüzüne çıkartıldı.

Çete üyesi TSE çalışanlarının, üretim yerlerine gitmeden üretim yeri inceleme evraklarını düzenledikleri, numune alma işini firmalara bıraktırarak devleti zarara uğrattıkları belirlendi. Kalite belgelerinin de usulsüz olarak düzenlendiği tespit edildi.

TSE Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen raporda da TSE çalışanlarının firma sahiplerinden rüşvet aldığı belirtildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘nın aldığı karar doğrultusunda TSE’de uzman olarak çalışan 12 kişi gözaltına alındı.

Piyasaya sürülen kalitesiz, güvenlik riski bulunan ürünler yüzünden belki de pek çok kullanıcı tehlike altında. Bu ürünlerle ilgili bir liste yayınlanacak mı, bu listede ürünler yer alacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İçerik Önerileri

Avrasya Tüneli’ne Türk Mimarisine Uygun Aydınlatma Tasarımı Avrasya Tüneli'nin iç mimarisinde uygulanan aydınlatma teknikleri geleneksel Türk mimarisinden gelen motiflerle İstanbul'un kimliğini yansıtıyor.
Türkiye Aydınlatma Sektörü Değerlendirmesi Türkiye'de üretilen aydınlatma ürünleri dünyada 150'den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Avrupa ülkeleri önemli ihracat pazarlarıdır. Bunun dışında Türkiye'de üretilen yüksek kaliteli aydınlatma armatürleri Türkmenistan, Suudi Arabistan, Irak, BAE, Fas, Katar, Azerbaycan, Cezayir ve Kazakistan gibi ...
IstanbulLight 2017 ile Aydınlanmaya Hazır Olun Armatür ve LED üreticilerinden distribütörlere, dekoratif aydınlatma firmalarından elektrik malzeme ve ekipmanları firmalarına, akademisyenlerden kamu kuruluşlarına, mimarlardan, tasarımcılara kadar aydınlatma alanında faaliyet gösteren tüm profesyonelleri bir araya getirecek olan 10.İstanbulLight U...
Yol Aydınlatması Otomasyon Sistemlerinde Enerji Verimliliği Projesi İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri (İSBAK) Şirketi ortaklığı ile geliştirilen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekli Yol Aydınlatması Otomasyon Sistemlerinde Enerji Verimliliği projesi Yaşar Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Verimlilik Haft...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *