tr Türkçe
İş İlanları
24 Eylül 2018 Pazartesi

Schréder’den Türkiye Pazarındaki Faaliyetleriyle İlgili Açıklama Geldi

Schréder Aydınlatma’nın Türkiye pazarından çekileceği yönündeki iddiaları Kasım 2017’de ilk kez ve sadece Aydınlatma Portalı gündeme taşımıştı. Bu iddialarla ilgili resmi açıklama Schréder yetkililerinden 6 ay sonra, bugün geldi. Schréder, Türkiye’deki faaliyetlerine Dubai merkezli Schréder Gulf’e devrediyor.

17 Mayıs 2018 Perşembe, 11:40

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Schréder Aydınlatma’nın Türkiye pazarından çekileceği yönündeki iddiaları Kasım 2017‘de ilk kez ve sadece Aydınlatma Portalı gündeme taşımıştı. Bu iddialarla ilgili resmi açıklama Schréder yetkililerinden 6 ay sonra, bugün geldi. Schréder, Türkiye’deki faaliyetlerine Dubai merkezli Schréder Gulf‘e devrediyor.

Dış aydınlatmada dünyada önemli bir yere sahip olan Schréder, yeni organizasyonu ile Türkiye’deki faaliyetlerine Dubai merkezli Schreder Gulf ile devam etme kararı aldı.

“Türkiye’de önemli başarılara imza attık”

Konuyla ilgili bilgi veren Schréder Aydınlatma Genel Müdürü Zeynep Akkaya, “1993 yılından bu yana Türkiye’deyiz. 2016 yılına kadar ülke ofisi olarak faaliyet gösterdiğimiz Türkiye’de, yakaladığımız başarı, 2016 yılı başında yolumuza şirket olarak devam etmemizi sağladı. 24 yıllık süreçte Türkiye’de önemli başarılara imza attık. Türkiye’de, aydınlatma tasarımı ve çözümleri alanında gerçekleştirdiğimiz Karadeniz Sahilyolu Tünelleri, Konak Tüneli, Cankurtaran Tüneli, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü otoyol aydınlatma çalışmaları, İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezi’nin tüm dış aydınlatması, Osman Gazi Köprüsü Otoyol ve Dekoratif Aydınlatması ve ‘Taksim Meydanı ve Yakın Çevresi Düzenleme Projesi’ kapsamında Taksim Meydanı aydınlatması gibi projeleri hayata geçirdik.

Globalde alınan yeniden yapılanma kararıyla Schréder, Türkiye’deki faaliyetlerini devretme kararı aldı. Schréder, bizimle birlikte aralarında Çin, Kuzey Amerika, Vietnam ve Singapur’un da bulunduğu farklı ülkelerde faaliyetlerini yapılandırıyor. Bu karara üzülsek de Türkiye’de imza attığımız projelerle gurur duyuyoruz ve yeni yapılanma ile başarımızın artarak sürdürüleceğine inanıyoruz. Türkiye pazarının yönetimi Schréder Gulf’e devredildi ve bu devir ile birlikte yeni organizasyon için İstanbul’da bir İrtibat Ofisi açılıyor. Türkiye’deki faaliyetlerimize aynı şekilde devam ediyoruz, değişen sadece çalışma şeklimiz olacak. Daha önce direkt satış ile yürüttüğümüz ticari süreçlerimizi bayiler aracılığıyla takip edeceğiz. Benim Genel Müdür olarak görevim 30 Haziran 2018 itibariyle son buluyor, görevimi İstanbul’da yer alarak Türkiye İrtibat Ofisi’ni yönetecek Melik Özpehlivan’a devrediyorum. Devam eden işbirliklerinde Melik Özpehlivan ile iletişime geçilerek süreçleri tamamlayacağız. Türkiye’de bu yeni yapılanma ile faaliyetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Schréder’in yeni marka kimliği “Experts in Lightability” tanıtıldı

Aydınlatma konusundaki uzmanlığı tanımlayan yeni marka kimliği Lightability hakkında da bilgi veren Schréder Aydınlatma Genel Müdürü Zeynep Akkaya, “Lightability, Schréder’in yaptığı işi, nasıl yaptığını ve şirketin ne anlama geldiğini temsil etmek için yaratılan bir kelimedir. Aydınlatmanın verimlilik, yenilikçilik, sürdürülebilirlik ve uzmanlık yoluyla kullanılma şeklini yeniden şekillendirilmesini ifade ediyor. Mart 2018’de Frankfurt’ta düzenlenen Light&Building fuarında tanıtımını yaptığımız yeni marka kimliğimiz ile 111 yıllık uzmanlığımıza vurgu yapıyoruz. İnsanları güçlendiren, yaşamlarını etkileyen, toplulukları destekleyen, alanları, şehirleri ve gezegenleri dönüştürebilen aydınlatma konusunda en yüksek potansiyele ulaşmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

İçerik Önerileri

Schréder’den Boğaziçi ve FSM Köprülerine LED Aydınlatma Schréder’in üstlendiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü yol aydınlatması projesi, Türkiye’de LED armatürleri ile ilk otoyol aydınlatması projesi olup yüzde 52 oranında enerji verimliliği sağlıyor.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *