tr Türkçe
İş İlanları
18 Ekim 2018 Perşembe

Philips 2020’ye Kadar 2 Milyardan Fazla LED Lamba Satmayı Hedefliyor

Önceki yıla göre küresel olarak %60 oranında artan yenilenebilir enerji kaynakları ile sıfır karbon salınımı hedefine önem veren Philips, gelecek yıllarda da dünyanın yüzünü güldürecek hamlelerine devam edeceğini açıkladı.

25 Haziran 2016 Cumartesi, 08:20

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Geleneksel lambaların, enerji tasarruflu 2 Milyardan fazla LED lamba ile değişimiyle, 60 adet orta büyüklükteki kömürle çalışan güç istasyonunun yada 24 milyon arabanın emisyonuna eş değer miktarda atık gaz elimine edilmiş olacak. 7. si yapılan Clean Energy Ministerial (CEM7) toplantısında açıklanan bu sonuç ile Global aydınlatma devi Philips’den dünyayı değiştirecek yeni bir planı görmekteyiz.

CEM7’de Philips diğer şirketlere de “Karbon Nötr Şirket” olmaları konusunda yarışmaları gerektiğini ve bu sayede hedeflenen iklim değişikliği önlemlerinin gerçekleştirilebileceğini belirtti. Nedir bu Karbon nötr şirketler diye soracak olursanız bunlar, tüm elektrik tüketimini, yenilenebilen enerji kaynaklarından gelen elektrik ile yapan şirketlerdir. Böylece bu teşvik ile elektrik üretimi içerisinde yenilenebilir enerjiden sağlanan elektriğin de arttırılması hedeflenmektedir. Bu sayede hiç karbon salınımı yapmadan sürdürülebilir bir çevre ve ekonomi hedefi gerçekleşmekte ve dünyamız daha yaşanılabilir hale gelmektedir.

LED sistemleri geleneksel sistemlerle karşılaştırdığımızda %80’e varan enerji tasarrufu sonucu memnuniyet vericidir fakat tüm üreticiler kendi karbon ayak izinden sorumlu olmazsa bu ekonomik ürünleri üretirken açığa çıkarılan emisyonlar ile belirtilen hedeflere ulaşmak zor olacaktır. Philips de önümüzdeki bu 10 yılın sonunda Karbon nötr şirket olma hedefini gerçekleştirmek için pek çok operasyonunu en başından itibaren gözden geçirmektedir. Geçen seneye göre küresel olarak %60 oranında artan yenilenebilir enerji kaynakları ile bu hedefe önem veren Philips gelecek yıllarda da dünyanın yüzünü güldürecek hamlelerine devam edeceğini açıkladı.

İçerik Önerileri

Assan Elektronik Yenilikçi Çözümleriyle Sektörde Söz Sahibi Assan Elektronik Genel Müdürü Lütfi Pişiren: “Assan’ın başarısının altında, sahada verilen mühendislik desteği ile gereğinde özel tasarım ve özel üretim yaparak, ihtiyaca en uygun çözümü sağlamasının yattığını çok net söyleyebilirim.”
EBV’den İnsan Odaklı Aydınlatma Webinarı Infineon ve EBV tarafından organize edilen webinarda insan odaklı aydınlatma gerçek hayattaki örneğiyle ele alınıyor. Etkinlik internet üzerinden 23.05.2016 tarihinde düzenlenecektir.
LEDFIX IstanbulLight 2017 Fuarı’nda Yerini Aldı Aydınlatma sektörünün öncü firmalarının yer aldığı IstanbulLight 2017 Aydınlatma Fuarı'nda, LEDFIX Aydınlatma 9.Hall C-110 no’lu standında tüketicisiyle buluştu. Dünyanın gündemini oluşturan enerji verimliliği ve yüksek enerji tasarrufu sağlayan aydınlatma ekipmanları arasında yer alan yeni ürün gam...
Marmara Üniversitesi Dersliklerini Entek LED Aydınlattı Türkiye'de aydınlatma sektörünün sayılı üreticilerinden birisi Entek LED, Marmara Üniversitesi'ndeki aydınlatma çalışmalarını tamamladı. Proje kapsamında, derslikler, ofisler, koridorlar ve diğer bazı alanların aydınlatılmasında Entek LED'in iç mekanlar için tasarlanmış aydınlatma ürünleri kullanıld...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *