Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi

Aydınlatma sektöründe Türkiye’nin sayılı yerli üreticileri arasında yer alan Pelsan Aydınlatma, 35 yıllık sektörel başarısını üniversitelerle yaptığı iş birlikteliği ile gelecek nesillere aktarıyor.

20 Ekim 2017 Cuma, 11:59

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Aydınlatma sektöründe Türkiye’nin sayılı yerli üreticileri arasında yer alan Pelsan Aydınlatma, 35 yıllık sektörel başarısını üniversitelerle yaptığı iş birlikteliği ile gelecek nesillere aktarıyor.

Pelsan Aydınlatma, üniversite – sanayi işbirliği çerçevesinde İstanbul Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü bünyesinde hizmete girecek olan Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi’nin açılış günü mutluluğunu 23 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 11.00’de değerli katılımcıları ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Aydınlatma konusunun üniversitelerin ders müfredatlarında daha geniş bir içerikle yer alması ve mevcut eğitim merkezlerinin geliştirilmesi amacıyla çıkılan bu yolda, geçtiğimiz yıllarda Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik – Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü ve Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümü bünyesinde yer alan eğitim merkezini hizmete sunan Pelsan, üniversitelerde aydınlatma konusunda yüksek donanıma sahip eğitim merkezleri kurulmasını sosyal bir sorumluluk olarak kabul etmiştir.

Gün geçtikçe hızlı bir ilerleme gösteren aydınlatma teknolojileri konusunda farkındalık oluşturabilmek ve üniversiteler bünyesinde aydınlatma konusunda yapılacak olan çalışmaları teşvik edebilmek amacı ile geliştirilen bu merkez oldukça dolu bir içeriğe sahip. Aydınlatma için gerekli olan ürün ve ekipmanlar olarak; iç ve dış mekân aydınlatma armatürleri, lambalar, sensörler ve LED ışık kaynakları ile ekipmanları bulunmaktadır. Bunların yanı sıra aydınlatmanın görme üzerinde yarattığı etkileri tespit edebilmek amacıyla kullanılan Stroboskopik Etki Ölçüm Cihazı, ışık kaynaklarının çeşitli karakteristik değerlerini ölçümlenebilmesi amacıyla kullanılan Ulbricht Küresi bulunmaktadır. Işık kaynaklarının ve yardımcı elemanların incelenmesi, karakteristik değerlerinin belirlenebilmesi ve yorumlanabilmesi amacıyla oluşturulan 4 adet deney masası, aydınlatma otomasyon sistemi ve çeşitli ölçüm cihazları da eğitim merkezi içerisindeki yerini almıştır.

İçerik Önerileri

LAMP 83’ün Işığı Defacto’da Türkiye’de hazır giyim ve moda sektörünün önemli markalarından biri olan DeFacto, Trump Towers mağazasının aydınlatması için LAMP 83’ü tercih etti. DeFacto, ürünlerinin renkleri ve özel detayları ile teşhir alanlarını ön plana çıkaran bir mağaza aydınlatmasına önem veren marka olarak da dikkat çekiy...
KEYLED’den Peyzaj Mimarlarına Aydınlatma Eğitimi Akdeniz bölgesinin lider aydınlatma firması KEYLED Aydınlatma ve Philips işbirliği ile Peyzaj Mimarları Mersin İl Temsilciliği’ne aydınlatma eğitimi verildi.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne Dekoratif Aydınlatma 1993 yılında kurulan bünyesinde 11 Fakülte, 1 Devlet Konservatuarı, 4 Meslek Yüksekokulu, 5 Enstitü bulunduran Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin dekoratif aydınlatmaları Damla LED tarafından yapıldı.
Pelsan Aydınlatma Ankara’da LED Semineri Düzenledi LED seminerlerine hız kesmeden devam eden Pelsan Aydınlatma'nın son durağı Ankara oldu. Hilton Garden Inn Hotel’de düzenlenen LED Semineri'ne katılım yoğundu.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *