Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi Açılışı

Aydınlatma sektöründe Türkiye’nin sayılı yerli üreticileri arasında yer alan Pelsan Aydınlatma, 35 yıllık sektörel başarısını üniversitelerle yaptığı iş birlikteliği ile gelecek nesillere aktarıyor.


236 kez izlendi, 21 Kasım 2017 Salı

Aydınlatma sektörünün öncü üreticilerinden Pelsan Aydınlatma, İstanbul Teknik Üniversitesi ile yaptığı işbirliği ile modern bir Aydınlatma Laboratuvarını üniversitenin Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün hizmetine sundu.

Aydınlatma sektörü içerisinde en fazla istihdam yaratmanın yanı sıra, son yıllarda sektörün gelişmesi için önemli projelere de imza atan Pelsan Aydınlatma Ar-Ge ve eğitime destek çalışmalarını da artarak sürdürüyor. Bu bağlamda aydınlatma konusunda üniversitelerdeki mevcut laboratuvarların pratik bilgi kazandırma konusundaki gücünü artırma amacı ile yola çıkan Pelsan Aydınlatma, elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerinde bulunan laboratuvarların geliştirilmesi ile ilgili çeşitli projelere imza atıyor.

Üniversite – sanayi işbirliği çerçevesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü bünyesinde hizmete giren Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi, 23 Ekim 2017 tarihinde açıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *