Pelsan Aydınlatma Ankara’da LED Semineri Düzenledi

LED seminerlerine hız kesmeden devam eden Pelsan Aydınlatma’nın son durağı Ankara oldu. Hilton Garden Inn Hotel’de düzenlenen LED Semineri’ne katılım yoğundu.

26 Kasım 2017 Pazar, 19:44

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

LED seminerlerine hız kesmeden devam eden Pelsan Aydınlatmanın son durağı Ankara oldu. Hilton Garden Inn Hotel’de düzenlenen LED Semineri‘ne katılım yoğundu.

Pelsan Aydınlatma Genel Müdürü, Yiğit Gögüş, Pelsan Aydınlatma’nın kuruluş hikayesini anlatarak seminerin açılış konuşmasını yaptı. Ardından aydınlatma sektörünün günden güne büyüdüğünü, sektör hacminin 2011 yılında 1,7 milyar Dolar iken 2017 yılında 5 milyar Dolar‘a çok hızlı şekilde yükseldiğini ve elektrik tüketiminde aydınlatmanın payının %20 oluğuna değindi.

Son 10 yıl itibariyle ihracat rakamları arttıkça ithalat rakamlarının düştüğünü, Pelsan Aydınlatma yıllık 5 milyon adet ürün üreterek 65 ülkeye ihracat yaptığını söyledi.

Firma kendi laboratuvarında aydınlatma armatürlerine ENEC sertifikası verebiliyor. Laboratuvar hizmetleriyle diğer üreticilere de yardımcı oluyor.

Yiğit Göğüş, 2016 yılında Yılın Aydınlatma Firması seçildiklerini belirtti ve bu anketi düzenleyen Aydınlatma Portalı‘na teşekkürlerini iletti.

Sunumlar ışık kaynaklarının tanıtılması, LED ürün çeşitlerinin anlatılmasıyla devam etti. Dış cephe aydınlatmalarında yapılan hatalara dikkat çekildi ve sadece LED armatür kullanılmasının başarılı bir aydınlatma tasarımı anlamına gelmediği belirtildi.

İçerik Önerileri

Arlight Aydınlatma Laboratuvarı Akreditasyonunu Genişletti Arlight, 2014 yılından beri sahip olduğu Türkak TS EN ISO/IEC 17025:2012 Akreditasyonunu, 2016 yılında da hız kesmeden genişletmeye devam ediyor.
Light + Building 2018 Fuarı’na Katılan Türk Firmaları Dünyanın önde gelen aydınlatma fuarı Light + Building, 28-23 Mart 2018 tarihleri arasında Frankfurt'ta düzenleniyor. Fuara Türkiye'den hem firma katılımı hem de ziyaretçi bakımından ilgi hızla artıyor. Light + Building’e bu yıl Türkiye'den 96 firma katılıyor. İki yıl önce düzenlenen bir önceki fuara...
Pelsan Aydınlatma Kurucusu Reşit Göğüş İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Pelsan Aydınlatma kurucusu Reşit Göğüş, bugün (4 Mayıs 2016) saat 18:50'de İstanbul Şehir Üniversitesi Doğu Kampüsü'nde Türkiye'de Girişimcilik konulu, tecrübelerin paylaşıldığı Tea & Talk etkinliğine konuk oluyor.
Yılın Aydınlatma Firması Pelsan’dan Yeni Ürün ve Ekonomi Semineri Türk aydınlatma sektörünün lider üreticilerinden biri olan Pelsan Aydınlatma, 14 Mart 2017 tarihinde Swissotel The Bosphorus’da düzenlediği Yeni Ürün ve Ekonomi Semineri’nde İstanbul’daki paydaşlarını bir araya getirdi.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *