“Pavyonlar Caddesi’ne Döndü”

Düzce’de en işlek caddelerden birisi İstanbul Caddesi, trafiğe kapatılarak yayalaştırılmıştı. Bu proje kapsamında caddeye dekoratif LED aydınlatmalar da yapılmıştı. Yapılan bu aydınlatma çalışmaları, bazı kesimler tarafından beğenilirken, bazılarının ağır eleştirilerine maruz kaldı.

23 Ağustos 2017 Çarşamba, 08:00

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Düzce‘de en işlek caddelerden birisi İstanbul Caddesi, trafiğe kapatılarak yayalaştırılmıştı. Bu proje kapsamında caddeye dekoratif LED aydınlatmalar da yapılmıştı. Yapılan bu aydınlatma çalışmaları, bazı kesimler tarafından beğenilirken, bazılarının ağır eleştirilerine maruz kaldı.

Yerel basın kuruluşu Öncü Haber, mikrofonu vatandaşlara uzattı ve fikirlerini aldı. Bölge sakinleri ikiye bölünmüş durumda, kimi olumlu düşüncülerini ifade ederken, kimi sert söylemleriyle eleştiri oklarını belediye yetkililerine yöneltti.

Mikrofonun uzatıldığı Ali Yüksek, aydınlatmaları beğeniyor. Ancak bu caddenin canlı bir meydan olduğunu, bu tür aydınlatmaların farklı bir alanda yapılması gerektiğini düşünüyor.

Bölge sakinlerinden Hüseyin Özer ve Cevat Çatalbaş da ışıklandırma çalışmalarını beğeniyor.

Emine Çatalbaş isimli vatandaş ise, aydınlatmaları görsel olarak güzel ancak böyle bir yatırımın gereksiz olduğunu düşünüyor. Burak İnanç’ta bu bütçenin daha güzel yatırımlara harcanması gerektiğini düşünüyor.

Mikrofon uzatılan vatandaşlardan birisi Adnan Kaçar ise, “Aydınlatmaları hiç iyi görmüyorum, dinimizde israf haram. Düzce’nin ana caddesi olan, kalbi olan bir caddenin trafiğe kapatılmasını da tasvip etmedim. Esnaf da memnun değil, bu ışıkların ekonomik ömrü uzun değil, bir yağmur, bir fırtına görsün bunlar zaten gidici. Burası Şanzalize Bulvarı’na döndü, yani affedersiniz Pavyonlar Caddesi’ne döndü. Ben tasvip etmiyorum. Dinimizde israf haram, bu kadar parayı borçlu bir belediye neon ışıklarına gömmemesi lazım.” diyor.

İnternet sitesindeki habere gelen yorumlarda (ekran görüntüsü) tek bir direk için 8.500 TL ödendiği iddia edildi.

Düzce Belediyesi tarafından yapılan LED aydınlatma çalışmaları bölge sakinlerini ikiye bölmüş durumda. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.

İçerik Önerileri

Uşak’ta 3 Bin Lale Figürlü Aydınlatma Direği Kentin Havasını Değiştirecek Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte başlattıkları lale figürlü aydınlatma çalışmalarının büyük beğeni kazandığına vurgu yaparken, “İlimizde 3 bin adet daha yeni ışıklandırma yaparak sokaklarımızı ve caddelerimizi bambaşka bir havaya bürüyeceğiz” dedi.
Irlamaz Rekreasyon Alanı LED Teknolojisiyle Aydınlatıldı Turgutlu’nun yeşil kuşağı Irlamaz Rekreasyon Alanı’ndaki proje uygulamasıyla halkın en büyük beklentilerinden biri olan aydınlatma sorunu çözüme kavuşuyor. İlk etapta yaklaşık 100 adet dekoratif aydınlatma direğinin monte edildiği alanda Irlamaz, karanlıktan aydınlığa çıkarıyor....
Gümüşhane Işıl Işıl Olacak Gümüşhane Belediye Başkanlığı, kentin modern bir görüntüye kavuşması için önemli binalar, cadde ve yollar ile bazı kamu binalarında LED aydınlatma yapılacak.
Ankapark’ta Aydınlatma Çalışmaları Başladı Ankapark'ın aydınlatma uygulamalarında kullanılan LED teknolojisi, parkın güzelleştirilmesine yardımcı oluyor. Bu özel aydınlatma, Ankara'da son günlerde etkili olan kar ile birleşince büyüleyici bir manzara yarattı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *