tr Türkçe
İş İlanları
24 Eylül 2018 Pazartesi

Patent Hizmetleri

Patent, mucitlere buluşuna ait mülkiyet hakkı verilmesidir. Aydınlatma Portalı bünyesinde anlaşmalı Patent Bilirkişisi, Marka ve Patent Vekili bulunmaktadır. Üye firmalara, aydınlatma kategorisindeki ürünleri için özel indirimli araştırma, başvuru, ve tescil hizmeti vermektedir.

24 Nisan 2018 Salı, 08:24

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Patent, mucitlere buluşuna ait mülkiyet hakkı verilmesidir. Patent, bir başkasının söz konusu buluşu üretmesini, kullanmasını ve satmasını engellemek için bireye yada firmaya verilen sınırlayıcı yasal belgedir.

Aydınlatma sektörü özellikle LED teknolojisinden sonra sürekli gelişmekte, yeniliklerle yüzleşmektedir. Araştırma, geliştirme yapan firmalar buluşları için patent alarak kendini korumaya almaktadır. Yenilikçi bir aydınlatma armatürü, LED modül, soğutucu gövde, lens, driver veya diğer bileşenler için bir patent aldığınızda siz izin vermedikçe buluşunuzu başka kimse üretemez veya satamaz.

Ancak yine de bir patent almanız, sonsuza kadar koruma altında olacağınız anlamına gelmiyor. Bir patent aldığınızda bu size azami 20 yıl koruma sağlayacaktır. Patent süresi sona erdiğinde koruma biter ve başkaları buluşunuzu kopyalayabilir ve pazarlayabilir.

Buluş sonrasında patent otomatik olarak ortaya çıkmaz. Mucit, icadı için patent başvurusunda bulunmalıdır.

Patent alma süreci ön araştırmabaşvuru, araştırma, inceleme olmak üzere dört adımda gerçekleşir. Başvuru öncesinde buluşunuzun gerçek bir buluş olup olmadığının uzman bir patent vekili tarafından ön araştırma ile kontrol edilmesi çok önemlidir. Bu sizi gereksiz masraflardan kurtaracak, süreci daha iyi yönetmenizi sağlayacaktır.

Aydınlatma Portalı bünyesinde anlaşmalı Patent Bilirkişisi, Marka ve Patent Vekili bulunmaktadır. Üye firmalara, aydınlatma kategorisindeki ürünleri için özel indirimli araştırma, başvuru, ve tescil hizmeti vermektedir. Buluşlarınız için kendilerinden destek alabilir, başvuru sürecinin yürütülmesinde yardım isteyebilirsiniz. Bilgi, başvuru ve diğer talepleriniz için iletişim formu aracılığıyla bize yazabilirsiniz.

İçerik Önerileri

Relux Aydınlatma Tasarımı Hizmeti Dünyada yüz binlerce kişinin kullandığı Relux, aydınlatma ve sensörlerin gerçek zamanlı simülasyonunu yapabileceğiniz gelişmiş bir yazılımdır. Aydınlatma Portalı bünyesinde çalışan profesyonel ekip, Relux projenizin oluşturulması ve aydınlatma hesaplarının yapılması konusunda size yardımcı olabilir...
Sosyal Medya Yönetimi Aydınlatma Portalı olarak uzun yıllara dayanan sektör ve internet tecrübemiz ile sosyal medya hesaplarınızın yönetimine talibiz. Profesyonel ekibimizle sosyal medyada aktif olmanızı, stratejik paylaşımlarımızla yeni potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlayabiliriz.
DIALux Aydınlatma Tasarımı Hizmeti Aydınlatma Portalı, çatısı altında bir araya gelmiş aydınlatma tasarımcıları, mimarlar ve mühendisler ile, sektörde faaliyet gösteren firmalara aydınlatma simülasyonu ve aydınlatma tasarımı hizmeti vermektedir.
Ar-Ge, Proje ve Yenilik Desteği LED teknolojisi ve akıllı aydınlatma teknolojileriyle kendini sürekli olarak yenileyen aydınlatma sektöründe Ar-Ge, firmalar için oldukça önemlidir. Aydınlatma Portalı çatısı altında bir araya gelmiş profesyonel ekip, aydınlatma ve aydınlatma otomasyonu konularında proje geliştiren firmalara Ar-Ge f...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *