tr Türkçe
İş İlanları
15 Ağustos 2018 Çarşamba

Osram Aydınlatma İşini Satıyor

Osram geçtiğimiz günlerde, şirketin aydınlatma armatürleri işlerini satmaya ve stratejik olarak yüksek büyüme oranlarına sahip pazarlara odaklanmaya karar verdiğini duyurdu.

10 Ağustos 2018 Cuma, 07:56

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Osram geçtiğimiz günlerde, şirketin aydınlatma armatürleri işlerini satmaya ve stratejik olarak yüksek büyüme oranlarına sahip pazarlara odaklanmaya karar verdiğini duyurdu.

Osram, 2018 mali yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı ve şirketin armatür işlerini tasfiye etme ve gelecek yıllar için maliyet tasarrufu sağlama planını açıkladı.

Osram CEO‘su Olaf Berlien, “Sayısız önlemler sayesinde, aydınlatma çözümleri iş biriminin kazanç pozisyonu önemli ölçüde stabilize oldu, bu yüzden organize bir satış sürecini başlatmamıza izin verdi. Bu, yüksek büyüme potansiyeli olan uygulamalarla ilgili olarak daha stratejik bir odaklanma ile sonuçlanacaktır.” dedi.

Osram ayrıca, bu yenileneme sürecinin bir parçası olarak yüksek teknoloji alanlarına daha fazla değinerek, konumlandırmasını da ayarlıyor.

Şirket, aydınlatma işlerini satın almak isteyen taraflarla konuşmaya başlayacak ve planın ilerleyişinin Kasım ayında Osram‘ın Sermaye Piyasaları Günü‘nde duyurulması bekleniyor.

Osram‘ın uzun vadeli büyüme beklentileri iyi durumda. LED ve lazer tabanlı teknolojiler, küresel mega trendlere yöneliktir ve büyüyen yüksek teknoloji pazarlarına hizmet etmeye devam etmektedir.

Grup, sürekli olarak devam eden teknolojik değişimi şekillendiriyor. Kısa bir süre önce, kompakt 3D tanımlama teknolojisinde uzmanlaşan ABD’li sağlayıcı Vixar‘ın satın alınması ve bahçecilik şirketi Fluence‘in satın alınması da dahil olmak üzere, yenilikçi geleceğin teknolojileriyle portföyünü genişletti.

Akıllı otomobil aydınlatmasının geleceğini şekillendirecek olan Osram Continental ortak girişimi, Temmuz ayı başında faaliyete geçti.

LEDinside

İçerik Önerileri

Las Vegas’ta Yayaların Adımlarıyla Çalışan Sokak Aydınlatmaları Kuruldu Yayaların adımlarından enerji alan yeni sokak aydınlatma sistemi Las Vegas'a kuruldu. Adımlarla çalışan armatürler, New York merkezli bir firma olan EngoPlanet tarafından geliştirildi.
ORCA Projesi Işık Üretmek İçin Yeni Malzemeler Araştırıyor LED'lerde kullanılan boya ve fosfor dönüştürücüler için gerekli olan nadir toprak metalleri, dünyamızda sınırlı miktarda bulunmaktadır. Dönüşüm malzemeleri büyük oranda (%75'e kadar) nadir toprak metallerinden oluştuğundan ve bu metallerin Avrupa ve dünya çapında kısıtlı bulunmasından dolayı, altern...
Güneş Enerjisi ve LED Aydınlatma İçin Esnek Film Atılımı TREASORES Projesi meyvelerini vermeye başladı, proje kapsamında Perovskite tabanlı güneş hücresi için %7 oranında rekor verimlilik yakaladı. Ayrıca R2R metodu ile güneş hücresi üretildi ve testler sonucunda ticari olarak kabul edilebilir bir ürün ömrü elde edildi. Araştırmanın bir sonraki adımı ise ...
New York ve Londra Köprü Aydınlatmalarını LED’e Dönüştürdü LED aydınlatmaların popülerliğinin ve çeşitliliğinin artmasıyla giderek daha fazla ülke LED teknolojisini tercih ediyor. New York ve Londra şehirleri de enerji verimliliğini arttırmak, maliyetleri düşürmek amacıyla bu akıma dahil oldu.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *