tr Türkçe
İş İlanları
18 Ekim 2018 Perşembe

Osram Aydınlatma İşini Satıyor

Osram geçtiğimiz günlerde, şirketin aydınlatma armatürleri işlerini satmaya ve stratejik olarak yüksek büyüme oranlarına sahip pazarlara odaklanmaya karar verdiğini duyurdu.

10 Ağustos 2018 Cuma, 07:56

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Osram geçtiğimiz günlerde, şirketin aydınlatma armatürleri işlerini satmaya ve stratejik olarak yüksek büyüme oranlarına sahip pazarlara odaklanmaya karar verdiğini duyurdu.

Osram, 2018 mali yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı ve şirketin armatür işlerini tasfiye etme ve gelecek yıllar için maliyet tasarrufu sağlama planını açıkladı.

Osram CEO‘su Olaf Berlien, “Sayısız önlemler sayesinde, aydınlatma çözümleri iş biriminin kazanç pozisyonu önemli ölçüde stabilize oldu, bu yüzden organize bir satış sürecini başlatmamıza izin verdi. Bu, yüksek büyüme potansiyeli olan uygulamalarla ilgili olarak daha stratejik bir odaklanma ile sonuçlanacaktır.” dedi.

Osram ayrıca, bu yenileneme sürecinin bir parçası olarak yüksek teknoloji alanlarına daha fazla değinerek, konumlandırmasını da ayarlıyor.

Şirket, aydınlatma işlerini satın almak isteyen taraflarla konuşmaya başlayacak ve planın ilerleyişinin Kasım ayında Osram‘ın Sermaye Piyasaları Günü‘nde duyurulması bekleniyor.

Osram‘ın uzun vadeli büyüme beklentileri iyi durumda. LED ve lazer tabanlı teknolojiler, küresel mega trendlere yöneliktir ve büyüyen yüksek teknoloji pazarlarına hizmet etmeye devam etmektedir.

Grup, sürekli olarak devam eden teknolojik değişimi şekillendiriyor. Kısa bir süre önce, kompakt 3D tanımlama teknolojisinde uzmanlaşan ABD’li sağlayıcı Vixar‘ın satın alınması ve bahçecilik şirketi Fluence‘in satın alınması da dahil olmak üzere, yenilikçi geleceğin teknolojileriyle portföyünü genişletti.

Akıllı otomobil aydınlatmasının geleceğini şekillendirecek olan Osram Continental ortak girişimi, Temmuz ayı başında faaliyete geçti.

LEDinside

İçerik Önerileri

Tayvan’ın LED Aydınlatma Üretimi Küresel Destek Sayesinde %15 Artış Gösterdi Tayvan pazarında LED aydınlatma endüstrisi, bu yılın ilk 3 çeyreğinde üretim hacmini %15 oranında arttırdı. Tayvan Ekonomi Bakanlığı'nın verilerine göre ülkede aydınlatma sektörü tıpkı parlayan bir yıldız gibi.
New York ve Londra Köprü Aydınlatmalarını LED’e Dönüştürdü LED aydınlatmaların popülerliğinin ve çeşitliliğinin artmasıyla giderek daha fazla ülke LED teknolojisini tercih ediyor. New York ve Londra şehirleri de enerji verimliliğini arttırmak, maliyetleri düşürmek amacıyla bu akıma dahil oldu.
Tavuk Çiftlikleri İçin Geliştirilen LED Lamba Tavuk çiftlikleri için geliştirilen LED lamba ile tavukların retinası için özel bir ışık spektrumu yakalanıyor. Bu teknoloji tavukları rahatlamış ve mutlu hissettiriyor.
LED Armatürler Uç Sıcaklık Değerlerine Dayanıklı Mı? Wang Hank, Linkedin üzerinden yayınladığı test sonuçlarıyla bir tartışmayı başlattı. İfadesine göre LEDVANCE (OSRAM) marka LED projektörü 2 gün -14°C'de, 2 gün de 85°C sıcaklıkta test etti. Bu test sonucunda LED'lerin zarar gördüğünü, renk sıcaklığının 6000K'den 8750K değerine kaydığını belirtti....
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *