tr Türkçe
İş İlanları
24 Eylül 2018 Pazartesi

MLS, Nichia’yı Tahtından İndirdi

LEDinside’ın son raporu; 2018 Çin LED Chip ve LED Paket Endüstrisi Pazar Raporu’na göre Çin LED paket pazarı ölçeği 2017 yılında yüzde 12 artışla 10 milyar Dolar seviyesine ulaştı. Çin’in büyük LED üreticilerinden MLS, yüzde 8,5’luk pazar payına ulaştı ve ilk kez Nichia’yı geçerek Çin pazarında birinci sıraya yerleşti.

27 Haziran 2018 Çarşamba, 07:20

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Pazar araştırma firması TrendForce‘un bir bölümü olan LEDinside‘ın son raporu; 2018 Çin LED Chip ve LED Paket Endüstrisi Pazar Raporu‘na göre Çin LED paket pazarı ölçeği 2017 yılında yüzde 12 artışla 10 milyar Dolar seviyesine ulaştı.

İlk on üreticiden dördü uluslararası, ikisi Tayvanlı, dördü de Çin firması. Jufei isimli firma da ilk kez listeye girdi. Listedeki ilk 10 üretici yüzde 48‘lik pazar payına sahip durumda bulunuyor.

Çin’in büyük LED üreticilerinden MLS, Çin aydınlatma pazarında Nichia‘yı tahtından indirmeyi başardı. 1 milyar Dolar‘ın üzerinde gelir elde eden MLS‘nin LED üretim kapasitesi, yılda 16 milyar üniteyi aşan eşsiz bir performans sergiliyor.

MLS, yüzde 8,5‘luk pazar payına ulaştı ve ilk kez Nichia‘yı geçerek Çin pazarında birinci sıraya yerleşti.

Temel olarak backlight, otomotiv aydınlatması ve niş projeksiyon pazarları ile hareket eden Nichia, Çin pazarında çift haneli gelir büyümesini sürdürdü.

Lumileds ile ilgili olarak, hala yüksek kaliteli ve otomotiv aydınlatma pazarlarında önemli bir yer tutuyor.

Önde gelen otomotiv aydınlatma LED tedarikçisi olarak OSRAM OS, LED otomotiv aydınlatmasının hızlı geliştirilmesinden yararlandı; Çin pazarında, bir sıraya yükselme ile belirgin gelir büyümesi elde etti.

Benzer şekilde, Seoul Semiconductors‘ın Çin pazarındaki gelirlerindeki artış, otomotiv aydınlatma pazarı tarafından da desteklendi.

Çin Pazarında İlk On LED Paket Üreticisinin 2016 – 2017 Dönemi Gelir Sıralaması

Ranking 2016 2017 Change
1 Nichia MLS
2 MLS Nichia
3 Lumileds Lumileds
4 Everlight OSRAM OS
5 OSRAM OS Everlight
6 Nationstar Nationstar
7 LiteOn LiteOn
8 Hongli Seoul Semiconductors
9 Cree Hongli
10 Seoul Semiconductors Jufei New

Kaynak: LEDinside, Haziran 2018

Çin pazarındaki diğer birinci kademe üreticilere gelince, Nationstar, Hongli ve Jufei hepsi en iyi on haline geldi ve yüksek hızlı gelir artışı sağladı. Gelecekte, üretim kapasitesinin sürekli genişlemesiyle, sıralamalarının daha da yükselmesi bekleniyor.

İçerik Önerileri

Otel Aydınlatmaları Küresel Pazar Raporu Sektördeki; büyüme hızını, makroekonomik politikaları, arz talep senaryolarını, coğrafi bölgelerin pazar potansiyelini içeren aydınlatma pazarı raporu yayımlandı. Sektöre yön verecek olan firmalara rehber niteliğinde olan rapor, sektörün büyümeye devam ettiğini belirtiyor.
Dünyanın En Verimli LED Filament Lambası Geliştirildi Hong Kong Politeknik Üniversitesi'nde öğrencilerden oluşan bir araştırma ekibi 129 lm/W etkinlik faktöründe enerji verimli LED filament teknolojisini geliştirdiğini duyurdu.
Avrupa Birliği Çin Menşeli LED Armatürleri Geri Çağırdı Avrupa ülkeleri Fransa ve İngiltere, Çin'de üretilen LED projektörlerin elektrik şoku riski sebebiyle Avrupa Birliği'ne geri çağırma bildirimi gönderdi.
Endüstriyel LED Aydınlatma Pazarı 2020’ye Kadar %21.75 Büyüyecek Sanayi genelinde enerji tasarruflu aydınlatma talebinin artması, akıllı aydınlatma sistemlerini benimsenmesi ve LED aydınlatmada azalan fiyat Endüstriyel LED Aydınlatma Pazarı'nın büyümesini destekliyor.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *