tr Türkçe
İş İlanları
19 Temmuz 2018 Perşembe

MLS, Nichia’yı Tahtından İndirdi

LEDinside’ın son raporu; 2018 Çin LED Chip ve LED Paket Endüstrisi Pazar Raporu’na göre Çin LED paket pazarı ölçeği 2017 yılında yüzde 12 artışla 10 milyar Dolar seviyesine ulaştı. Çin’in büyük LED üreticilerinden MLS, yüzde 8,5’luk pazar payına ulaştı ve ilk kez Nichia’yı geçerek Çin pazarında birinci sıraya yerleşti.

27 Haziran 2018 Çarşamba, 07:20

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Pazar araştırma firması TrendForce‘un bir bölümü olan LEDinside‘ın son raporu; 2018 Çin LED Chip ve LED Paket Endüstrisi Pazar Raporu‘na göre Çin LED paket pazarı ölçeği 2017 yılında yüzde 12 artışla 10 milyar Dolar seviyesine ulaştı.

İlk on üreticiden dördü uluslararası, ikisi Tayvanlı, dördü de Çin firması. Jufei isimli firma da ilk kez listeye girdi. Listedeki ilk 10 üretici yüzde 48‘lik pazar payına sahip durumda bulunuyor.

Çin’in büyük LED üreticilerinden MLS, Çin aydınlatma pazarında Nichia‘yı tahtından indirmeyi başardı. 1 milyar Dolar‘ın üzerinde gelir elde eden MLS‘nin LED üretim kapasitesi, yılda 16 milyar üniteyi aşan eşsiz bir performans sergiliyor.

MLS, yüzde 8,5‘luk pazar payına ulaştı ve ilk kez Nichia‘yı geçerek Çin pazarında birinci sıraya yerleşti.

Temel olarak backlight, otomotiv aydınlatması ve niş projeksiyon pazarları ile hareket eden Nichia, Çin pazarında çift haneli gelir büyümesini sürdürdü.

Lumileds ile ilgili olarak, hala yüksek kaliteli ve otomotiv aydınlatma pazarlarında önemli bir yer tutuyor.

Önde gelen otomotiv aydınlatma LED tedarikçisi olarak OSRAM OS, LED otomotiv aydınlatmasının hızlı geliştirilmesinden yararlandı; Çin pazarında, bir sıraya yükselme ile belirgin gelir büyümesi elde etti.

Benzer şekilde, Seoul Semiconductors‘ın Çin pazarındaki gelirlerindeki artış, otomotiv aydınlatma pazarı tarafından da desteklendi.

Çin Pazarında İlk On LED Paket Üreticisinin 2016 – 2017 Dönemi Gelir Sıralaması

Ranking 2016 2017 Change
1 Nichia MLS
2 MLS Nichia
3 Lumileds Lumileds
4 Everlight OSRAM OS
5 OSRAM OS Everlight
6 Nationstar Nationstar
7 LiteOn LiteOn
8 Hongli Seoul Semiconductors
9 Cree Hongli
10 Seoul Semiconductors Jufei New

Kaynak: LEDinside, Haziran 2018

Çin pazarındaki diğer birinci kademe üreticilere gelince, Nationstar, Hongli ve Jufei hepsi en iyi on haline geldi ve yüksek hızlı gelir artışı sağladı. Gelecekte, üretim kapasitesinin sürekli genişlemesiyle, sıralamalarının daha da yükselmesi bekleniyor.

İçerik Önerileri

Çin Kalkınma Bankası San’an Opto İle Partnerlikte Anlaştı Çin Kalkınma Bankası, San’an Opto ile stratejik ortaklık kurarak firmanın finasmanını güçlendirdi. Ortaklık sayesinde iki tarafın da kazanacağı stratejiler üzerinde birlikte düşünüyorlar.
Çinliler OLED Teknolojisine Yöneldi OLED teknolojisine olan talebin hızla artmasından dolayı firmalar OLED üretim kapasitesini arttırmak için adeta bir yarış içerisine girdiler. Çin elektronik panel devi BOE öncülüğünde kurulacak olan platform sayesinde aylık 30.000 adet OLED ekran üretim kapasitesinde bir tesis kurulması planlanıyor....
ORCA Projesi Işık Üretmek İçin Yeni Malzemeler Araştırıyor LED'lerde kullanılan boya ve fosfor dönüştürücüler için gerekli olan nadir toprak metalleri, dünyamızda sınırlı miktarda bulunmaktadır. Dönüşüm malzemeleri büyük oranda (%75'e kadar) nadir toprak metallerinden oluştuğundan ve bu metallerin Avrupa ve dünya çapında kısıtlı bulunmasından dolayı, altern...
Çin Enstitüsü 1.000W Güçte Sürülebilir LED Yaptı Çin merkezli araştırma enstitüsü ve üreticisi Fujian, yüksek güç LED teknolojisinde büyük bir atılım yaptı. Bu güney Çin enstitüsü, 1.000 Watt'a kadar sürülebilen, küçük boyutlarda yüksek güçlü LED yaptı.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *