tr Türkçe
İş İlanları
24 Eylül 2018 Pazartesi

Mersin Yat Limanı Otopark ve Çekek Alanı Aydınlatma Projesi

Mersin yat limanı kapsamında bulunan 850 araçlık otopark alanı aydınlatması, EAE Elektroteknik tarafından yapılan DIALux hesaplamaları neticesinde, 22 adet 150 Watt’lık LED’li Prolit Asimetrik Projektör ile 12 ve 22 metre yükseklikte bulunan direklerin üzerinden yapılmaktadır.

20 Şubat 2017 Pazartesi, 08:05

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Üç tarafı denizlerle çevrili yurdumuzun cennet köşelerinden biri olan Mersin, 2011 senesinde açılışını gerçekleştirdiği Mersin Marina ile 500 yatlık deniz, 500 yatlık kara bağlama kapasitesi ile ülkemizin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinasıdır.

Yat sahipleri marinada kablosuz internet erişimi, TV bağlantısı, akaryakıt ikmal, tekne bakım, ilkyardım, meteoroloji, yatçı depoları, hudut kapısı giriş çıkış ve gümrük hizmetleri gibi ihtiyaç duyulabilecek tüm hizmetleri “Uluslararası standartlardaki kalitesi” ile bulabilmektedirler.

Şehir ile bütünleşik bir yapıya sahip olan marina bünyesinde 10,500 m2’lik alışveriş merkezi kompleksi, 2000 kişilik amfitiyatro, 3,500 m2 yat kulübü ve spor merkezi, 850 araçlık otopark ile Mersin’deki sosyal hayata katkıda bulunmaktadır.

Mersin yat limanı; 36°46’18” Kuzey (North), -34° 34’ 32” Doğu (East) UTC / GMT +2 koordinatlarında olup, Telsiz iletişim çağrı vhf kanal: 72 – çağrı işareti: Mersin marina’dır.

Mersin yat limanı kapsamında bulunan 850 araçlık otopark alanı aydınlatması, EAE Elektroteknik tarafından yapılan DIALux hesaplamaları neticesinde, uygun aydınlatma ortamının yaratılabilmesi için üretilen 22 adet 150 Watt’lık LED’li Prolit Asimetrik Projektör ile 12 ve 22 metre yükseklikte bulunan direklerin üzerinden yapılmaktadır.

Klasik uygulamalara göre %50’ye varan oranda bir enerji tasarrufu sağlayan LED’li Prolit projektörler bakım ve onarım maliyetlerinin azaltılması noktasında da önemli tasarruflar içermektedir.

Proje Künyesi

İşveren: Mersin Yat Limanı Müdürlüğü
Aydınlatma Tasarımı: EAE Elektroteknik A.Ş.
Aydınlatma Firması: EAE A.Ş.
Uygulanan Ürünler: EAE Prolit LED Projektör,

İçerik Önerileri

Hürrem Sultan Haseki Hamamı Mimari Aydınlatma Projesi Haseki Hamamı’na Ayasofya Hamamı, Haseki Hürrem Sultan Hamamı da denir, İstanbul’da Ayasofya Müzesi ile Sultanahmet Camii arasında yer alan Türk hamamıdır. Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan tarafından, Mimar Sinan’a 16. yüzyılda sipariş edilmiştir. Ayasofya’nın yanına, daha önce tarihi Zeu...
Elmalılı Hamdi Yaya Üst Geçidi Mimari Aydınlatma Projesi Selçuklu ilçe sınırları içerisinde yer alan, İstanbul yolu-Elmalılı Hamdi Yazır kavşağı tramvay durağı önünde bulunan Elmalılı Hamdi yaya üst geçidinin aydınlatma projesi, mimari proje ile bütünlük sağlayacak şekilde tasarlandı. Şehir ulaşımında önemli bir konumda yer alan üst geçidin aydınlatılması...
ASBÜ Rektörlük Binası Dekoratif Dış Cephe Aydınlatma Sistemi Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Ankara-Ulus'ta tarihi bir binada faaliyet göstermektedir. Bina, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Başbakanlık binasıdır. Restorasyon sürecinde, tarihi binanın dekoratif aydınlatma sistemi AIMTECH tarafından yapılmıştır.
Shakhtar Donetsk Stadyumu Mimari Aydınlatması Donbass Arena’nın kavramsal tasarımını yapan Arup, şehrin doğal zenginliğine gönderme yapmak için yapıyı topraktan çıkan bir elmas şeklinde tasarlamış. Ana fikri, yapının tüm detaylarında görmek mümkün olsa da, en çok dikkat çeken özelliği maçları izlemek için şehrin dört bir yanından akın eden seyi...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *