tr Türkçe
İş İlanları
18 Ekim 2018 Perşembe

Mehmet Reşit Göğüş

1955 yılında dünyaya gelen Mehmet Reşit Göğüş, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladı. 1975 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu. Göğüş, 1982 yılında İstanbul’da ticaret hayatına atılarak, Pelsan Aydınlatma Sanayi Şirketini kurdu.

04 Ağustos 2018 Cumartesi, 08:15

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

1955 yılında dünyaya gelen Mehmet Reşit Göğüş, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladı. 1975 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu.

Mehmet Reşit Göğüş, 19751982 yıllarında Van Alpaslan Öğretmen Okulu ve Atatürk Lisesi’nde öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 19741987 yıllarında ise basketbol, hentbol hakemliği yaptı.

Göğüş1982 yılında İstanbul’da ticaret hayatına atılarak, Pelsan Aydınlatma Sanayi Şirketini kurdu. Aydınlatma armatürleri alım satımı ile başlayan çalışmalar üretim ile taçlandı.

Bugün Pelsan Aydınlatma, 450 çalışanı ile sektörde en fazla istihdam yaratan, 65 ülkeye yaptığı ihracat ile ülke ekonomisine katkı sağlayan, Türkiye’nin 60 ilindeki bayi ağı, zincir mağazalar, proje firmaları, ihaleler yolu ile ürünlerini farklı kanallardaki tüketici ile buluşturan bir firma. Pelsan bugün için yarın için değil, önümüzdeki 10 yıl için yatırımlar yapmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde kurduğu Aydınlatma Laboratuvarları bunun en önemli örneklerinden biridir. Bu çalışmalarla Elektrik-Elektronik Fakültesi’nde okuyan mühendis adaylarının aydınlatma armatürlerini daha yakından tanıyarak mezun olmaları, okurken aydınlatma konusunda farkındalık kazanmaları hedeflenmiştir.

İstanbul’da 20 yıl Gaziantepliler Derneği yönetim kurulunda görev alan Göğüş, 20042008 yıllarında ise 4 yıl dernek başkanlığı yaptı. Aynı zamanda Mutfak Dostları Derneği’nin üyesi olan Göğüş, Gaziantep yemek kültürünün sonraki kuşaklara aktarılması ve tanıtılmasında aktif rol oynamaktadır. Bu amaçla doğup büyüdüğü evi Gaziantep Belediyesi’ne bağışlayarak, Gaziantep Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi’nin açılmasını sağlamıştır.

Çiğdem Göğüş ile evli olan Mehmet Reşit Göğüş’ün, Yurdem ve Yiğit isminde iki çocuğu vardır.

İçerik Önerileri

Eyüp Süsler Eyüp Süsler, 30 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Süsler, 2012 yılının eylül ayında EBV Elektronik firmasında Aydınlatma Ürünleri Teknik İş Geliştirme Yöneticisi olarak başladığı görevini, 2014 yılı itibarı ile Türkiye ve Orta Doğu Bölge Müdürü olarak sürdürmektedir....
Emre Yılmaz Emre Yılmaz, 1990 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Trabzon'da Tevfik Serdar Anadolu Lisesi'nde görmüştür. 2005 yılında kodlamaya başlamış, 2006 yılı itibariyle internet dünyasında iz bırakan işlere imza atmaya başlamıştır.
Cengiz Şentürk Cengiz Şentürk, 44 ülkeye ihracat yapan 400’e yakın çalışanı olan, Ar-Ge merkezi ile teknolojiyi ve trendleri öngören ve 27.000 metrekarelik, yüksek kapasiteli üretime imkan veren fabrikası, yurtiçi ve yurtdışında bölge müdürlüğü, şirketleri bulunan ve merkezi Antalya’da olan Fiberli markasının yöne...
Mesut Çınar Mesut Çınar, 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Lise öğrenimimi 1997-2001 yılları arasında Nahit Menteşe Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’nde aldıktan sonra 2001-2005 yılları arasında Erciyes Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği eğitimini alarak 2005 yılında mezun olmuştu...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *