LEDVANCE Çalışanları Eylem Yaptı

LEDVANCE fabrikasının kapatılacağının duyurulmasının ardından, fabrikada çalışan yüzlerce kişi, şirket yönetiminin kendileriyle ilgili planlarına karşı eylem yaptı. Fabrika, birkaç ay öncesine kadar OSRAM grubunun bir parçasıydı, daha sonra LEDVANCE markasıyla birlikte Çinli yatırımcılara satıldı.

22 Aralık 2017 Cuma, 08:10

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Almanya‘da Ausburg şehrindeki LEDVANCE fabrikasının kapatılacağının duyurulmasının ardından, fabrikada çalışan yüzlerce kişi, şirket yönetiminin kendileriyle ilgili planlarına karşı eylem yaptı.

Akkor ampul üretimi yapan 111 yıllık fabrikanın 2018 yılının sonuna kadar kapatılması planlanıyor.

Bu kapanmadan yaklaşık 700 çalışanın etkileneceği duyuruldu. Ausburg fabrikası, birkaç ay öncesine kadar OSRAM grubunun bir parçasıydı, bu fabrika daha sonra LEDVANCE markasıyla birlikte Çinli yatırımcılara satıldı.

LEDVANCE, Almanya’daki işlerinin yarısından fazlasını durduracağını duyurdu ve yaklaşık 1300 çalışan işlerini kaybetti.

Fabrika önünde eylem yapan çalışanlar “Bir geleceğimiz var!”, “Bizi mağlup edemeyeceksiniz!” yazılı pankartlar açtı.

LEDVANCE‘in kapatacağı Ausburg fabrikasına ek olarak, Berlin‘deki fabrikasının da kapatılacağı belirtildi. Wipperfürth ve Eichstätt fabrikalarında ve Münih yakınındaki Garching ofisinde çalışanların da işten çıkartılması bekleniyor.

Dewezet

İçerik Önerileri

LED Armatürler Uç Sıcaklık Değerlerine Dayanıklı Mı? Wang Hank, Linkedin üzerinden yayınladığı test sonuçlarıyla bir tartışmayı başlattı. İfadesine göre LEDVANCE (OSRAM) marka LED projektörü 2 gün -14°C'de, 2 gün de 85°C sıcaklıkta test etti. Bu test sonucunda LED'lerin zarar gördüğünü, renk sıcaklığının 6000K'den 8750K değerine kaydığını belirtti....
Otel Aydınlatmaları Küresel Pazar Raporu Sektördeki; büyüme hızını, makroekonomik politikaları, arz talep senaryolarını, coğrafi bölgelerin pazar potansiyelini içeren aydınlatma pazarı raporu yayımlandı. Sektöre yön verecek olan firmalara rehber niteliğinde olan rapor, sektörün büyümeye devam ettiğini belirtiyor.
Almanya’dan Dünyanın En Büyük Yapay Güneşi Dünyadaki en büyük yapay güneş, her şeyi gölgede bırakıyor. 149 güçlü lambadan oluşan ve güneş ışığından 10.000 kat daha güçlü olan bu sistem, dünyadaki güneş olarak adlandırılıyor. Bu ışık kaynağı bir noktaya odaklanarak 3.000 °C sıcaklığa ulaşabiliyor. Peki ne işe yarıyor?...
Işıl Işıl Bir Gezi Notu Ağustos ve Eylül aylarında düzenlenen “SCHLOSSLICHTSPIELE“ adlı ışık şov, sarayı Almanya'nın en büyük ve etkileyici açık hava sahnesine dönüştürüyor. “Projection mapping” olarak adlandırılan sistem ile sarayın cephesi dinamik bir şekilde aydınlatılıyor. 18.yy'dan günümüze gelen bir bina, günümüz tek...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *