LED’li Ramazan Davulcusu İlgi Odağı Oldu

Ramazan davulcuları, ramazan ayının vazgeçilmezlerindendir. Davulcular bu yıl da sokak sokak gezip, insanları sahura kaldırıyor. Ramazan davulcuları da teknolojik gelişmelere ayak uydurdu ve davullarını LED ışıklarla renklendirdi. Bu da yetmedi kendilerine de bu ışıklardan monte etti.

25 Mayıs 2018 Cuma, 14:03

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Ramazan davulcuları, ramazan ayının vazgeçilmezlerindendir. Davulcular bu yıl da sokak sokak gezip, insanları sahura kaldırıyor.

Ramazan davulcuları da teknolojik gelişmelere ayak uydurdu ve davullarını LED ışıklarla renklendirdi. Bu da yetmedi kendilerine de bu ışıklardan monte etti.

Enerjisini üzerindeki aküden alan şerit LED yardımıyla renklendirilen davul vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Davulcular bu tür farklılıklar sayesinde daha fazla bahşiş aldıklarını söylüyor.

Bu ışıklandırmayı kullanan bir davulcu, camilerin minarelerindeki aydınlatmalardan esinlendiğini belirtiliyor.

LED’li ramazan davulcuları hakkında sosyal medyada ise bazen espri dolu bazen de eleştirel yorumlar yapılıyor.

Bu akımın sosyal medyada hızla yayılmasıyla; internet mağazalarında ve ikinci el alışveriş sitelerinde LED ışıklı ramazan davulu ilanları hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz yıllarda davulunu yeşil renkli LED’ler ile aydınlatan davulcunun fotoğrafı sosyal medyada yayılmıştı. Bu yıl da mavi ve mor renkli LED ışıklarla davulunu ve başını süsleyen davulcu meşhur oldu.

İçerik Önerileri

Türkiye’de Aydınlatma İthalatı Yüzde 40 Azaldı Ekonomi Bakanlığı, ithalata karşı bazı önlemler almaya başladı. İthalatı yapılan ürün gruplarını inceleyen bakanlık, ürün bazında çeşitli tedbirleri uygulamaya koydu. Bu tedbirler sonucunda aydınlatma ürünlerinin ithalatında yüzde 40 azalma yaşandı.
Avrasya Tüneli’ne Uluslararası Aydınlatma Ödülü Aydınlatma Mühendisleri Topluluğu IES, iki kıtayı birbirine bağlayan Avrasya Tüneli'ne, aydınlatma tasarımına sağladığı katkılar için Mimari Aydınlatma Ödülü'nü layık gördü. Avrasya Tüneli'nin aydınlatma tasarımı dünyaca ünlü mimari aydınlatma firması Skira tarafından yapılmıştı....
Akıllı LED Aydınlatma Sistemleri Saldırı Tehdidi Altında Bir bilgisayar korsanı Wi-Fi şifrelerine ve diğer özel bilgilere kolayca erişebilir. Akıllı LED aydınlatma sistemleri de bilgisayar korsanları için açık bir kapı bırakabileceğinden, LED aydınlatma endüstrisinin çok dikkatli olması gerekiyor.
LED Aydınlatmada Düşük Fiyat Beklentisi Tasarımcıları Zora Soktu Etiket fiyatı, LED aydınlatma endüstrisinde satış rakamlarını etkileyen temel faktörlerden biri olmaya devam ediyor. LED aydınlatma üreticileri, LED'li ürünlerin fiyatını düşürme konusunda kıyasıya bir rekabet içerisinde. Hal böyle olunca, tüketiciler gibi üreticiler de inovatif tasarımları tercih e...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *