tr Türkçe
İş İlanları
17 Ağustos 2018 Cuma

LED’li Ramazan Davulcusu İlgi Odağı Oldu

Ramazan davulcuları, ramazan ayının vazgeçilmezlerindendir. Davulcular bu yıl da sokak sokak gezip, insanları sahura kaldırıyor. Ramazan davulcuları da teknolojik gelişmelere ayak uydurdu ve davullarını LED ışıklarla renklendirdi. Bu da yetmedi kendilerine de bu ışıklardan monte etti.

25 Mayıs 2018 Cuma, 14:03

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Ramazan davulcuları, ramazan ayının vazgeçilmezlerindendir. Davulcular bu yıl da sokak sokak gezip, insanları sahura kaldırıyor.

Ramazan davulcuları da teknolojik gelişmelere ayak uydurdu ve davullarını LED ışıklarla renklendirdi. Bu da yetmedi kendilerine de bu ışıklardan monte etti.

Enerjisini üzerindeki aküden alan şerit LED yardımıyla renklendirilen davul vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Davulcular bu tür farklılıklar sayesinde daha fazla bahşiş aldıklarını söylüyor.

Bu ışıklandırmayı kullanan bir davulcu, camilerin minarelerindeki aydınlatmalardan esinlendiğini belirtiliyor.

LED’li ramazan davulcuları hakkında sosyal medyada ise bazen espri dolu bazen de eleştirel yorumlar yapılıyor.

Bu akımın sosyal medyada hızla yayılmasıyla; internet mağazalarında ve ikinci el alışveriş sitelerinde LED ışıklı ramazan davulu ilanları hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz yıllarda davulunu yeşil renkli LED’ler ile aydınlatan davulcunun fotoğrafı sosyal medyada yayılmıştı. Bu yıl da mavi ve mor renkli LED ışıklarla davulunu ve başını süsleyen davulcu meşhur oldu.

İçerik Önerileri

LED Sokak Aydınlatmaları Yarasaların Av Aktivitelerini Bozuyor Almanya'da Hayvanat Bahçesi ve Yaban Hayatı Araştırma Enstitüsü'nden (IZW) Christian Voigt ve Daniel Lewanzik tarafından yapılan araştırmada LED'lerin şehir yarasalarının av yetenekleri üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu fark edildi.
2018 Eylül Sonrasında Halojen Lambalar Yasaklanıyor Pelsan Blog'da yayınlanan bir yazıda halojen lambaların kullanımına ilgili yasağın 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle geçerli olacağına dikkat çekildi. Bu karar ile 2025 yılına kadar yaklaşık 15 milyon ton karbondioksit salınımı engellenmiş olacak. Bu sayede küresel ısınmayla mücadelede 1 adım ileri gid...
ODTÜ’lü Ekibe A’ Design Award Aydınlatma Kategorisinde Tasarım Ödülü Karayollarında kullanılan LED aydınlatmalara modüler bir yaklaşım ile farklı ihtiyaçlara hızlı çözümler sunabilmek için tasarlanan "Wave LED Aydınlatma Sistemi" isimli proje Aydınlatma Ürünleri ve Projeleri kategorisinde A’Design Award almaya hak kazandı.
İthal Aydınlatma Ürünleri Gümrükte Testten Geçemedi Bugüne kadar belge üzerinden denetlenen ithal ürünler, Temmuz ayından itibaren bakanlık tarafından teste tabi tutulmaya başlandı. Sadece 2 ayda gümrüklere gelen 27 milyon üründen 3 bine yakın numune alınarak test edildi. Aydınlatma ürünlerinin üçte biri testten geçemedi.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *