tr Türkçe
İş İlanları
17 Ekim 2018 Çarşamba

LED’li Ramazan Davulcusu İlgi Odağı Oldu

Ramazan davulcuları, ramazan ayının vazgeçilmezlerindendir. Davulcular bu yıl da sokak sokak gezip, insanları sahura kaldırıyor. Ramazan davulcuları da teknolojik gelişmelere ayak uydurdu ve davullarını LED ışıklarla renklendirdi. Bu da yetmedi kendilerine de bu ışıklardan monte etti.

25 Mayıs 2018 Cuma, 14:03

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Ramazan davulcuları, ramazan ayının vazgeçilmezlerindendir. Davulcular bu yıl da sokak sokak gezip, insanları sahura kaldırıyor.

Ramazan davulcuları da teknolojik gelişmelere ayak uydurdu ve davullarını LED ışıklarla renklendirdi. Bu da yetmedi kendilerine de bu ışıklardan monte etti.

Enerjisini üzerindeki aküden alan şerit LED yardımıyla renklendirilen davul vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Davulcular bu tür farklılıklar sayesinde daha fazla bahşiş aldıklarını söylüyor.

Bu ışıklandırmayı kullanan bir davulcu, camilerin minarelerindeki aydınlatmalardan esinlendiğini belirtiliyor.

LED’li ramazan davulcuları hakkında sosyal medyada ise bazen espri dolu bazen de eleştirel yorumlar yapılıyor.

Bu akımın sosyal medyada hızla yayılmasıyla; internet mağazalarında ve ikinci el alışveriş sitelerinde LED ışıklı ramazan davulu ilanları hızlı bir şekilde yükselmeye başladı.

Geçtiğimiz yıllarda davulunu yeşil renkli LED’ler ile aydınlatan davulcunun fotoğrafı sosyal medyada yayılmıştı. Bu yıl da mavi ve mor renkli LED ışıklarla davulunu ve başını süsleyen davulcu meşhur oldu.

İçerik Önerileri

Giyim Mağazasında Fotoğraf Çekimi İçin Aydınlatma Nasıl Yapılır? Giyim mağazasında ek bir ışıklandırma donanımı kullanmadan, mevcut aydınlatmalar yardımıyla fotoğraf çekimi gerçekleştirmek isteyen bir takipçimiz bizden yardım istedi. Giyim mağazasında kaç lüks aydınlatma yapılmalıdır? Hangi ürünler kullanılmalıdır? Renksel geriverim indeksi ne olmalıdır? Merak ed...
LED Aydınlatma Pazarı Doyuma Ulaştı Mı? LED aydınlatma firmalarının sayısı artınca, pazarın doyuma ulaştığı yorumları yapılmaya başlandı. Pazara girmek isteyen yeni oyuncular için hala yer var mı?
LED Aydınlatma Dönüşümü Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’na Girdi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, enerji verimliliğinde ciddi potansiyel bulunduran sokak aydınlatmalarıyla ilgili yeni bir süreci başlatacaklarını açıkladı. Önümüzdeki süreçte LED dönüşümü hızlanacak, 2023'e kadar Türkiye'deki 2 milyondan fazla sokak aydınlatması, enerji tasarruflu L...
Philips’in Essential ve CorePro Serisi LED Lambaları Arasındaki Fark Nedir? Philips Essential LED lambalar ile CorePro LED lambalar arasındaki en önemli fark etkinlik faktörüdür. Etkinlik faktörü lambanın watt başına sahip olduğu lümen yani ışık akısıdır. Bir diğer deyişle, watt başına verdiği ışık miktarıdır. Etkinlik faktörü yüksek olan ürün daha etkindir yani harcadığı e...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *