İş İlanları
18 Ekim 2019 Cuma

LED Üreticilerine Nasıl Ulaşılır?

Herhangi bir projede özel bir LED’e ihtiyacınız olabilir. Bazen Türkiye’de ihtiyacınıza yönelik ürünü bulamayabilirsiniz bazen de fiyatlar projeniz için yüksek kalabilir. Bu durumda alternatif LED araştırmanız gerekir. Peki bunun için doğrudan LED üreticilerine nasıl ulaşabilirsiniz?

10 Temmuz 2019 Çarşamba, 07:29

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Herhangi bir projede özel bir LED‘e ihtiyacınız olabilir. Bazen Türkiye‘de ihtiyacınıza yönelik ürünü bulamayabilirsiniz bazen de fiyatlar projeniz için yüksek kalabilir. Bu durumda alternatif LED araştırmanız gerekir. Peki bunun için doğrudan LED üreticilerine nasıl ulaşabilirsiniz?

Özellikle Çinli LED üreticilerinin e-posta adreslerine ulaşmak genellikle zordur. İnternet siteleri çoğunlukla yalnızca Çince arayüze sahiptir ve iletişim sayfasında e-posta adresi yerine bir iletişim formu yer alır. Bu formlar bazen mesajın doğru kişiye iletilmesi için uygun seçenek değildir.

LED üreticilerine ulaşmak, bilgi almak ve fiyat teklifi istemek için en iyi yol e-postadır. Ancak üreticilerle iletişime geçmeden öne ihtiyacınızı net bir şekilde tanımlamanız gerekir. Sürüş akımı, gerilimi, ışık rengi, ışık akısı, paketi gibi değerleri ihtiyacınıza göre listelemelisiniz. Bu listeyi üreticiye gönderek bu ihtiyacınıza yönelik çözümleri konusunda bilgi alabilirsiniz.

İletişime geçtiğiniz üreticinin Türkiye’de temsilcisi varsa sizi ona yönlendirecektir. Yine de teknik bilgi almanın en iyi ve en hızlı yolu doğrudan üretici ile yazışmaktır.

Aşağıdaki listede alfabetik sıra ile dünya çapında bilinen büyük LED üreticilerinin e-posta adresleri yer almaktadır.

Bridgelux (ABD)
sales@bridgelux.com

DSBJ (Çin)
inquiry@dsbj.com

EVERLIGHT (Tayvan)
IR@everlight.com

Honglitronic (Çin)
hle@honglitronic.com

Jufei (Çin)
sales@jfled.com.cn

Kinglight (Çin)
info@kinglightled.com

Lextar (Tayvan)
lextar@lextar.com

Lumileds (Hollanda)
info@lumileds.com

MLS (Çin)
packages@zsmls.com

NationStar (Çin)
ledsales@nationstar.com

Nichia (Japonya)
info@nichia.com

Osram (Almanya)
support@osram-os.com

San’an Optoelectronics (Çin)
sxj@sanan-e.com

Seoul Semiconductor (Güney Kore)
info.europe@seoulsemicon.com

Bu listede yer alan tüm e-posta adresleri denenmiştir ve çalışır vaziyettedir. Hata mesajı aldığınız bir adres olursa yorum bölümü aracılığıyla bize iletebilirsiniz. Eksik gördüğünüz ve eklenmesini istediğiniz firmaları da e-posta adresleriyle birlikte yorum bölümünden bize gönderebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir