tr Türkçe
İş İlanları
25 Eylül 2018 Salı

LED Aydınlatmada Türkiye’nin Yeni Markası LIBUS

Yüksek oranda ihracat hedefleyen LIBUS®, kendi geliştirdiği patenti SBL sistemi ile, bugün yaygın olarak kullanılan difüzörlü (edge-lit/back-lit) genel iç aydınlatma sistemlerine alternatif olarak, 3 önemli noktada çözümler sunmaktadır.

14 Eylül 2018 Cuma, 08:29

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

LIBUS® yapı sektörüne yönelik diğer ürünleri yanında, LED aydınlatma alanında da kendi patenti altında, yüksek verimlilik, düşük kamaşma değerlerine sahip aydınlatma ürünleri ile sektörde yerini almaya hazırlanan bir Türk markasıdır.

Test üretimleri süren ve 2018 Ekim sonu itibari ile, öncelikli olarak genel iç aydınlatma (ofis, okul, hastane vb.) ve market aydınlatma armatürlerinde seri üretime geçilecektir. 2019 yılı içerisinde diğer aydınlatma alanlarında da üretim için altyapı ve ürün geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Yüksek oranda ihracat hedefleyen LIBUS®, kendi geliştirdiği patenti (EPO patent süreci devam etmektedir.) SBL sistemi ile, bugün yaygın olarak kullanılan difüzörlü (edge-lit/back-lit) genel iç aydınlatma sistemlerine alternatif olarak, 3 önemli noktada çözümler sunmaktadır:

1. Yüksek verimlik – düşük ışık kaybı*: Test üretim prototiplerinde 89% LOR – 145 lm/W verimliliğe ulaşılmıştır. Endüstriyel seri üretimde 94% LOR – 155 lm/W verimlilik hedefleniyor.

2. Düşük UGR – kamaşma değeri*: Belirtilen 145 lm/W verimlilikte, armatür (reflektör tipi – ışık dağılım şekli ve açıları farklı) tiplerine göre 12-15 UGR kamaşma değerine ulaşıldı. SBL sistemi özel uygulamalarda, yine yüksek verimliliği koruyarak, 8 UGR‘a imkan veriyor.

3. Işık dağılım, açı ve yönlendirme kontrolü*: Noktasal/yönlendirilmiş LED ışığının şiddet, dağılım açı ve dağılım yönünü, yüksek verimliliği koruyarak kontrol etmekte son derece etkin olan SBL sistemi ile, 2018 yılının içinde bulunduğumuz son çeyreği içinde planlanan ilk seri üretimde: 66 derece geniş açı, batwing, asimetrik aydınlatma armatürü üretimi başlayacaktır.

*Verilen değerler Özyeğin Üniversitesi TÜRKAK – EVATEG optik ölçüm laboratuvarı test raporlarına dayanmaktadır.

 Daha fazla bilgi edinmek ve firma yetkilileri ile iletişime geçmek için Libus firma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İçerik Önerileri

HyLite Yeni LED Aydınlatma Ürünlerini Tanıttı Gelişmekte olan LED teknolojisine, gelişmekte olan firmalardan yeni ürünler sunulmaya devam ediliyor. HyLite'ın Lotus ürünü rekabeti genişletmek açısından tüketicilere bir alternatif sunuyor.
Argesys Elektronik IstanbulLight’ta Yerini Aldı LED aydınlatma armatürleri, LED aydınlatma armatürlerinin kontrol sistemleri ve endüstriyel elektronik cihazlar alanında faaliyet gösteren Argesys Elektronik, 19-22 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek IstanbulLight fuarına hazırlanıyor.
Galata Köprüsü Fiberli Ürünleriyle Aydınlanıyor Bu nadide köprünün aydınlatılarak hem İstanbul’un gece görüntüsüne katkı sağlanması hem de şehir sakinlerinin ve ziyaretçilerinin daha güvenli bir mekâna sahip olmaları hedeflendi. Bu hedef doğrultusunda, Fiberli Galata Köprüsü’nün aydınlatma projesini gerçekleştirdi.
Na-De Elektonik Ar-Ge Merkezi Ünvanı Aldı Aydınlatma ve interkom sistemlerinde yeniliklerin daima öncüsü olan Na-De Elektronik A.Ş., Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan incelemeler sonucunda Ar-Ge Merkezi ünvanını ve belgesini almaya hak kazandı. Ar-Ge merkezinin açılışını Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haldun Özçelik,...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *