Kıbrıs 10.000 Adet LED Sokak Armatürü Alımına Hazırlanıyor

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), yaklaşık 1 buçuk milyon Euro’ya 10.000 adet LED sokak armatürü alımı için hazırlanıyor. Daha önce 55.000 adet LED sokak armatürü alan Kıbrıs, yeni bir ihale ile teklif topladı.

10 Kasım 2017 Cuma, 07:20

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), yaklaşık 1 buçuk milyon Euro‘ya 10.000 adet LED sokak armatürü alımı için hazırlanıyor. Daha önce 55.000 adet LED sokak armatürü alan Kıbrıs, yeni bir ihale ile teklif topladı.

Kurum, ihaleye teklif verebilmek için 10.000 TL+KDV şartname bedelini firmalara şart koştu. Bu ücreti KIB-TEK veznelerine yatıran firmalar, KIB-TEK Satın Alma Şube Amirliği’nden şartname ve teklifle ilgili bilgileri aldı.

Şartnamede ürünlerin marka menşelerinin Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, EFTA Ülkeleri, Avrupa Birliği Ülkeleri ve Türkiye olması şart koşuldu.

LED sokak armatürleri için CE/TSE uygunluğu şart koşuluyor. LED paketlerinin ömür ölçümlerini gösteren LM80-08 test raporlarının da teklife eklenmesi isteniyor.

LED armatürün sistem verimliliğinin en az 105 lm/W seviyesinde olması gerektiği, bu etkinlik faktörünün fotometrik ölçüm sonucuyla belgelenmesi isteniyor.

Armatürlerin 7.000 tanesi ahşap direklere monte edileceği için konsollu, 3.000 tanesi ise demir direklere monte edileceği için konsolsuz isteniyor.

LED sokak armatürleri EN 60529 standardına göre en az IP66 koruma sınıfına sahip olmalı.

Daha önce 18 Ekim 2017 tarihinde yapılması planlanan ihale şartnamede yapılan değişiklikler (LED paketlerinin 3000K renk sıcaklığında olması gerektiği) nedeniyle 1 Kasım 2017 tarihine ertelenmişti. İhale bedeli yaklaşık 1.500.000 € + KDV olarak belirtiliyor.

İçerik Önerileri

McGill Üniversitesi Araştırmacıları Işıkla Nöronları Kapatarak Ağrıyı Hafifletti McGill Üniversitesi araştırmacıları ağrıya çare olarak Optogenetics araştırmalar sonucunda yükselen dozajlarda sayısız yan etkileri olan ilaçlar yerine yan etkiler görülmeden ağrıyı doğal olarak tedavi etmeyi mümkün hale getiriyor.
Avrupa Birliği Çin Menşeli LED Armatürleri Geri Çağırdı Avrupa ülkeleri Fransa ve İngiltere, Çin'de üretilen LED projektörlerin elektrik şoku riski sebebiyle Avrupa Birliği'ne geri çağırma bildirimi gönderdi.
LED ve Akıllı Sokak Lambaları 70 Milyar Dolar Pazar Fırsatı Sunuyor Dünyada yaklaşık 315 milyon sokak lambası var ve bu sayının 2026 yılına kadar 360 milyona yaklaşması bekleniyor. Kamu dış aydınlatma pazarında, eski sokak lambalarının yeni ve daha verimli LED veya katı hal aydınlatma teknolojisi ile dönüştürüldüğü bir değişim dönemi yaşanıyor....
Saç Dökülmesini Önleyen LED’li Kask Geliştirildi Siz de saç dökülmenizi önlemek için sayısız yöntem kullanıp tam manasıyla başarıya ulaşamamış kişilerden misiniz? Saç foliküllerinin kırmızı LED ile uyarılmasına dayanan yepyeni bir ışık tedavisi yöntemi ile Japon bilim adamlarının geliştirdiği LED'li kask karşınızda....
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum

  1. Adnan Çakıroğlu

    10 Kasım 2017 at 10:31

    Merhaba;

    Yanlışınız var, 55.000 adet alınmadı. İlk ihale ile 10.000 adet alındı, ikinci ihaleyi kazanan firma iflas açıkladığı ve ürünleri veremediğinden ihale iptal oldu. Bu ihalede de yine 10.000 adet için alıma çıkmışlar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *