tr Türkçe
İş İlanları
25 Eylül 2018 Salı

KERNEL Marka LED Lamba İçin Toplatma Kararı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KERNEL Marka 6W E27 Başlıklı Kendinden Balastlı LED Lamba’nın elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması, temel emniyet gerekliliklerini karşılamadığı gerekçesi ile toplatılmasına karar verdi.

07 Eylül 2018 Cuma, 07:19

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KERNEL Marka 6W E27 Başlıklı Kendinden Balastlı LED Lamba‘nın elektrik çarpma ve yangın çıkarma riski bulunması, temel emniyet gerekliliklerini karşılamadığı gerekçesi ile toplatılmasına karar verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yaptığı duyuruda, çevre güvenliğini tehdit eden 29 ürün için toplatma kararı aldığını açıkladı. Tehlikeli ürünlerin, yüzde 72‘sinin ithal olduğu belirtildi.

Listede yer alan ürünlerin 2‘sinin LED aydınlatma ürünü olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘ın açıkladığı 16 maddelik destek ve önlem paketinde yer alan, “Haksız Rekabetin Önüne Geçilmesi” hedefi doğrultusunda can, mal ve çevre güvenliği açısından tehlike oluşturan ithal ürünlerin denetimleri hızlandırıldı.

Bu amaç doğrultusunda, özellikle ithal ürünlere yönelik sıkı denetimler yapıldı ve bu denetimler neticesinde 29 ürün için toplatma kararı alındı.

KERNEL Marka 6W E27 Başlıklı Kendinden Balastlı LED Lamba‘nın güvenlik riski oluşturduğu gerekçesiyle toplatılmasına karar verildi. KERNEL marka LED lambanın “Sağlıklı Aydınlatma” sloganıyla satıldığı ortaya çıktı.

Benar Markalı, RS-SE 006 Model Ledli Yılbaşı Işığı da aynı gerekçeyle yasaklı ürünler listesinde yer aldı.

Listenin tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bakanlık tarafından; “Özellikle Uzak Doğudan gelen ve güvenlik açısından tehdit oluşturmasının yanı sıra, yerli üreticilerimize karşı haksız rekabete neden olan ithal ürünlere yönelik sıkı denetimler sonucunda tespit edilen güvensiz ürünlerin piyasadan toplatılmasına yönelik çalışmalar hız kesmeden devam edecektir. ” açıklamasına yer verildi.

 

İçerik Önerileri

LED Aydınlatma Nedir? Light Emitting Diode (Işık Yayan Diyot), yani kısaca LED, en yeni aydınlatma teknolojilerinden biridir. Sağladığı faydalar sebebiyle, kullanımı hızla yaygınlaşmaktadır. En önemli faydası, düşük enerji tüketimi ve uzun ömrü sayesinde klasik aydınlatmaya göre çok daha ekonomik olmasıdır....
2,2 Milyon LED Ampul Gümrükten Geçemedi Temmuz 2017'den beri gümrük aşamasında denetimler sıkılaşmış, ithal ürünlere laboratuvar testleri şart koşulmuştu. Bu düzenlemenin ardından 2,2 milyon LED ampulün ülkeye girişine izin verilmediği açıklandı.
LED Aydınlatmada Düşük Fiyat Beklentisi Tasarımcıları Zora Soktu Etiket fiyatı, LED aydınlatma endüstrisinde satış rakamlarını etkileyen temel faktörlerden biri olmaya devam ediyor. LED aydınlatma üreticileri, LED'li ürünlerin fiyatını düşürme konusunda kıyasıya bir rekabet içerisinde. Hal böyle olunca, tüketiciler gibi üreticiler de inovatif tasarımları tercih e...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *