tr Türkçe
İş İlanları
19 Eylül 2018 Çarşamba

Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’nun desteği ile 15 Mayıs 2018’de Gazi Üniversitesi’nde uluslararası katılımlı “Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı” düzenleniyor. Aydınlatma Portalı da bu önemli etkinliğin medya sponsoru olarak paydaşlar arasında yer alıyor.

11 Nisan 2018 Çarşamba, 07:15

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu‘nun desteği ile 15 Mayıs 2018‘de Gazi Üniversitesi‘nde uluslararası katılımlı “Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı” düzenleniyor. Aydınlatma Portalı da bu önemli etkinliğin medya sponsoru olarak paydaşlar arasında yer alıyor.

Çalıştayın açılış konuşmalarını Gazi Üniversitesi Fotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Süleyman ÖZÇELİK, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu 26. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim USLAN yapacak. Ardından Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) Başkanı Prof. Dr. Sermin ONAYGİLDisiplinlerarası Bir Konu: Aydınlatma ve Işık” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

Daha sonrasında, Prof. Dr. Ekmel ÖZBAY “Fotonik Metamalzemeler: Fizik ve Uygulamalar“, Murat ŞAHİN “Aselsan’daki Optik Tasarım ve Üretim Uygulamaları“, Prof. Dr. Valery GREMENOK “Kesterit İnce Film Güneş Hücrelerinin Araştırılması ve Geliştirilmesi“, Prof. Dr. Balkan Naci İSLİMYELİ “Yaratıcılık Aydınlanmadır” başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek.

Çalıştayın sonlarına doğru Gazi Fotonik ziyareti gerçekleştirecek, çalıştay değerlendirmesi ve tartışmanın ardından kapanışın 17:30‘da yapılması planlanıyor.

Çalıştay’a poster bildiriyle katılmak isteyen katılımcıların çalışmanın içeriğini anlatacak bir özetle başvurması gerekiyor.

Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı güncel programına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Çalıştaya hemen kayıt olmak için buraya tıklayınız.

Çalıştay uluslararası katılımlı ve katılım için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Katılımcılara katılım belgesi verileceği duyuruldu.

İçerik Önerileri

Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda Akıllı Aydınlatma Konuşulacak Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı, Kamu Teknoloji Platformu tarafından üçüncü kez, 28-29 Mart 2018 tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Akıllı Şehir konseptinin önemli bir parçası olan Akıllı Aydınlatma da konferansta konuşulacak....
LED Teknolojisi, Akıllı Aydınlatma ve Enerji Tasarrufu EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve GAZBİR'in Ankara'da üçüncü kez düzenlediği Enerjide Ar-Ge Çalıştayı'nda, Emre Yılmaz; LED Teknolojisi, Akıllı Aydınlatma ve Enerji Tasarrufu konularını anlatacak. Söz konusu sunumun 19 Aralık 2017 tarihinde, saat 16:30'da yapılması planlanıyor....
Yarının Aydınlatma Teknolojileri 11. IstanbulLight Fuarı’nda UBM, AGİD ve ATMK stratejik ortaklığı ile düzenlenen 11. IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma ve Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi, 19-22 Eylül tarihlerinde sektörün tüm paydaşlarını İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşturuyor.
Uluslararası Işık Günü Bilim, kültür, sanat, eğitim, sürdürülebilir kalkınmada nasıl bir fark yaratabileceğimizi düşünmek için bir gününüzün olduğunu hayal edin. Bir gün tıp, iletişim, enerji alanlarında araştırma yapmayı ve onları daha iyi bir dünya arayışında birleştirmeyi amaçlıyor. İşte o gün 16 Mayıs, UNESCO tarafınd...
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *