Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’nun desteği ile 15 Mayıs 2018’de Gazi Üniversitesi’nde uluslararası katılımlı “Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı” düzenleniyor. Aydınlatma Portalı da bu önemli etkinliğin medya sponsoru olarak paydaşlar arasında yer alıyor.

11 Nisan 2018 Çarşamba, 07:15

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu‘nun desteği ile 15 Mayıs 2018‘de Gazi Üniversitesi‘nde uluslararası katılımlı “Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı” düzenleniyor. Aydınlatma Portalı da bu önemli etkinliğin medya sponsoru olarak paydaşlar arasında yer alıyor.

Çalıştayın açılış konuşmalarını Gazi Üniversitesi Fotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Süleyman ÖZÇELİK, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu 26. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim USLAN yapacak. Ardından Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) Başkanı Prof. Dr. Sermin ONAYGİLDisiplinlerarası Bir Konu: Aydınlatma ve Işık” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

Daha sonrasında, Prof. Dr. Ekmel ÖZBAY “Fotonik Metamalzemeler: Fizik ve Uygulamalar“, Murat ŞAHİN “Aselsan’daki Optik Tasarım ve Üretim Uygulamaları“, Prof. Dr. Valery GREMENOK “Kesterit İnce Film Güneş Hücrelerinin Araştırılması ve Geliştirilmesi“, Prof. Dr. Balkan Naci İSLİMYELİ “Yaratıcılık Aydınlanmadır” başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek.

Çalıştayın sonlarına doğru Gazi Fotonik ziyareti gerçekleştirecek, çalıştay değerlendirmesi ve tartışmanın ardından kapanışın 17:30‘da yapılması planlanıyor.

Çalıştay’a poster bildiriyle katılmak isteyen katılımcıların çalışmanın içeriğini anlatacak bir özetle başvurması gerekiyor.

Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı güncel programına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Çalıştaya hemen kayıt olmak için buraya tıklayınız.

Çalıştay uluslararası katılımlı ve katılım için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Katılımcılara katılım belgesi verileceği duyuruldu.

İçerik Önerileri

LED Teknolojisi, Akıllı Aydınlatma ve Enerji Tasarrufu EPDK koordinatörlüğünde ELDER ve GAZBİR'in Ankara'da üçüncü kez düzenlediği Enerjide Ar-Ge Çalıştayı'nda, Emre Yılmaz; LED Teknolojisi, Akıllı Aydınlatma ve Enerji Tasarrufu konularını anlatacak. Söz konusu sunumun 19 Aralık 2017 tarihinde, saat 16:30'da yapılması planlanıyor....
Aydınlatma ve Gelecek. Şimdi! Konferansı “Aydınlatma ve Gelecek. Şimdi!” konferansı 13 Aralık Çarşamba günü, İstanbul'da Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleşecek. Sektörün önde gelen mimar, iç mimar, aydınlatma tasarımcıları ve aydınlatma profesyonellerini aynı çatı altında buluşturmayı hedefleyen etkinlikte katılımcılar aydınlatmanın gelec...
Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’nda Akıllı Aydınlatma Konuşulacak Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı, Kamu Teknoloji Platformu tarafından üçüncü kez, 28-29 Mart 2018 tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Akıllı Şehir konseptinin önemli bir parçası olan Akıllı Aydınlatma da konferansta konuşulacak....
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *