tr Türkçe
İş İlanları
15 Ağustos 2018 Çarşamba

GE Aydınlatma Türkiye Pazarından Çekildi

General Electric (GE), Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’deki aydınlatma satışlarını ve küresel otomotiv işlerini tamamen durdurdu. GE, aydınlatma işini 2018’in sonuna kadar satmayı planlıyor.

27 Temmuz 2018 Cuma, 07:30

简体中文 简体中文 English English Deutsch Deutsch Русский Русский Türkçe Türkçe

General Electric (GE), Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye‘deki aydınlatma satışlarını ve küresel otomotiv işlerini tamamen durdurdu. GE, aydınlatma işini 2018‘in sonuna kadar satmayı planlıyor.

GE, aydınlatma işini kesmek ve üç sektör; havacılık, enerji ve yenilenebilir işletmeler üzerindeki odağı daraltmak amacıyla Kasım 2017‘de şirketi yeniden yapılandırma planını açıkladı.

Şirket geçtiğimiz günlerde 2018 ikinci çeyrek konferans görüşmesini yaptı. GE CFO‘su Jamie Miller, GE’nin Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye‘deki aydınlatma satışlarını ve küresel otomotiv aydınlatma işlerini kapattığını bildirdi. Ayrıca şirketin, yıl sonuna kadar GE tarafından desteklenen aydınlatma işinin ve Current‘ın geri kalanını satmak için anlaşma imzalamayı planladığını söyledi. Finansal kurumların tahminine göre, bu varlıkların değeri 600-800 milyon Dolar civarında.

MLS Co. ve Foshan Electrical and Lighting Co.‘nin de dahil olduğu Çin aydınlatma şirketlerinin GE’nin aydınlatma işine teklif vermek için için sermaye hazırladıklarını belirten söylentiler vardı.

LEDinside

İçerik Önerileri

GE (General Electric) Parçalanıyor Mu? GE (General Electric) havacılık, dijital, sağlık, aydınlatma, güç, yenilenebilir enerji, taşımacılık gibi pek çok alanda faaliyet gösteren bir endüstri kuruluşu. Aynı zamanda Türkiye'de üretime yatırım yapan ilk yabancı şirket. Yeniden yapılandırma işaretlerinin ardından GE hisseleri 6 yılın en düşü...
LED Gelirlerine Göre 2015 Yılı Şirket Sıralaması 2015 yılı LED komponent satıcıları için piyasa beklentileri ve fiyatlandırma yönünden son derece zor bir yıl oldu. Analiz ve gözlemler ile LED şirket sıralamasını oluşturan IHS Teknoloji baş analisti Jamie Fox, 2015 yılında LED tedarikçilerinin sayısız engellerle karşılaştıklarını belirtti....
GE Aydınlatma ABD’de İki Üretim Tesisini Kapattı GE Aydınlatma, Lexington, Kentucky’de bulunan iki geleneksel aydınlatma üretim tesisini Ağustos 2017 tarihi itibariyle kapatacağını duyurdu. Bu iki fabrikanın kapanmasının kentteki yaklaşık 400 çalışanı etkileyeceği tahmin ediliyor.
Li-Fi Pazarı 2023’te 75,5 Milyar Dolara Ulaşacak PureLifi, GE, Philips, Oledcomm, LVX gibi sektördeki ana katılımcıları ile şahlanması beklenen Li-Fi pazarı 2023’te 75 buçuk milyar dolara ulaşacak.
Bu sayfa ve içeriği Aydınlatma Portalı tarafından yayınlanmakta olup, söz konusu içeriklerin kullanılması için izin alınmalıdır. Alıntı yapılacak içeriklerle ilgili detaylı açıklamalar için Kullanım Koşulları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğrulama *